2020 Liepos 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

2016-aisiais nusikaltimų sumažėjo

  • Įkelta: 2017-01-17
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Praėjusį antradienį Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate (AVPK) buvo pristatyta aptarnaujamos teritorijos 2016 m. veiklos ataskaita bei policijos pertvarka. Joje pažymima, jog nusikalstamumas Tauragės regione, palyginus su praėjusiais metais, sumažėjo net 67 proc., sėkmingai išaiškintos kelios rezonansinės bylos.

Ataskaitos pristatymo metu, kuriame dalyvavo Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro, prokuratūros, teismų atstovai bei Tauragės, Pagėgių, Šilalės ir Šilutės merai bei aptarnaujamos teritorijos policijos komisariatų viršininkai, komisariato vadovas Marius Draudvila pristatė, kiek ir kokių nusikalstamų veikų registruota praėjusiais metais, kalbėjo apie prevencinę veiklą.

Pasidžiaugta, jog per 2016 m. užregistruota gerokai mažiau nusikaltimų t. y. 67 proc. mažiau nei 2015 m. Praėjusiais metais  Tauragės AVPK pareigūnai ištyrė 462 nusikalstamas veikas, Pagėgių – 60, Šilalės – 220, Šilutės – 322.

Ataskaitos metu dalyviams taip pat buvo pristatyti vieni sėkmingiausių ikiteisminių tyrimų – metų pabaigoje išaiškinta nusikalstama veika, kai lovose buvo neteisėtai gabenami 9 760 cigarečių pakeliai, išaiškintos didelio atgarsio sulaukusios Oplankio kaimo bei 2014 m. Bulgarijos piliečio nužudymo bylos.

Kalbėta ir apie akcizines prekes. 2016 m. aptarnaujamoje teritorijoje iš apyvartos buvo išimti 59 548 cigarečių pakeliai, apie 1 433 litrų alkoholio bei 3 484 litrai kuro. Pristatyta eismo saugumo statistika. Praėjusiais metais aptarnaujamoje teritorijoje eismo įvykiuose žuvo 3 žmonės, kai 2015 m. žuvo net 10 asmenų. Kaip pagrindines avaringumo priežastis Tauragės AVPK vadovas išskyrė saugaus greičio viršijimą, vairuotojų pareigų pėstiesiems nevykdymą bei reikalavimų duoti kelią nevykdymą.

Į ataskaitos pristatymą atvykusiems svečiams taip pat dar kartą buvo pristatytas 2016 m. pradėtas įgyvendinti veiklos organizavimo pakeitimas, sujungiant kriminalinės bei viešosios policijos padalinius.

Praėjusį pirmadienį Tauragės rajono apylinkės teismas priėmė sprendimą byloje dėl AB „Vilkyškių pieninė“ nukentėjusio darbininko, kuris patyrė sužalojimus keisdamas elektros saugiklius. 2015-ųjų vasarą įvykusios nelaimės kaltininku pripažintas Arūnas B. Ligoninėje nuo sužalojimų mirusio darbininko Leono P. žmonai ir dviems dukroms iš įmonės priteista po 17 000 eurų neturtinės žalos.

Avaringoje Dariaus ir Girėno, Veterinarijos bei Bernotiškės gatvių sankryžoje pirmadienio popietę nukentėjo trys automobiliai. Smarkiai apgadinti ne tik du juodi „Audi A3“ automobiliai, bet ir prabangus visureigis „BMW X6“.

Šiandien apie 12.00 val., Tilžės plente, ties Taurų kaimu, nuo kelio nuslydo ir ant šono vertėsi Tauragės kryptimi važiavęs automobilis „Opel Frontera“. 

12,6 proc. cigarečių Tauragėje yra nelegalios, rodo 2016 m. IV-ąjį ketvirtį bendrovės „Nielsen“ atliktas tuščių pakelių tyrimas. Šis rodiklis yra beveik 5 proc. mažesnis nei šalies vidurkis, kuris 2016 IV ketvirtį siekė 17,5 proc. Per metus dėl nelegaliai į Lietuvos rinką įvežtų cigarečių šalies biudžetas galimai prarado daugiau nei 54 mln. eurų vien dėl nesurinkto akcizo. 

Policijos departamentas informuoja, kad sekmadienio naktį Žukų kaime į pakelės medį atsitrenkė automobilis „BMW 318“. Ant galinės sėdynės rastas jauno, prispausto vyro kūnas. „Tauragės žinių“ duomenimis, sulaikytas ir vairuotojas, kuris po įvykio buvo ieškomas.

Šįryt apie 8.00 Tauragėje, Medelyno gatvėje užsidegė prie namo stovėjęs automobilis „Citroen“. Visiškai sudegė automobilio variklio skyrius, žmonės nenukentėjo.

Antrąją Kalėdų dieną Griežpelkių kaimą sukrėtė kraupi žinia. Greta kelio esančioje sodyboje buvo žiauriai nužudytas ir apiplėštas čia gyvenęs 53 m. vyras. Policijos pareigūnai paskelbė sučiupę keturis įtariamuosius, vienas iš jų, trečiadienio popietę su antrankiais atvežtas į sodybą Griežpelkiuose, atskleidė įvykio detales. 

Bylinėjasi su komisariatu
  • Įkelta: 2017-01-03

Neretai areštinėn pakliuvę asmenys vėliau tikisi iš to ir pasipelnyti. Klaipėdos apygardos administraciniame teisme gruodžio pabaigoje išnagrinėtos trys bylos, kuomet areštinėje „viešėję“ asmenys padavė ieškinį prieš Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą dėl nehumaniškų laikymo sąlygų ir reikalavo atlyginti neturtinę žalą.

Prasidėjus šventiniam laikotarpiui, neapsieita be nelaimių. Antrąją šv. Kalėdų dieną, apie 14.40 val., savo namuose, esančiuose Griežpelkių I k., rastas vyro, gimusio 1963 m., kūnas su smurtinėmis žymėmis veido srityje. Įtariama, kad į sodybą užsuko vagys, kurie ir nužudė namo savininką. Asmenys, galimai susiję su nusikalstama veika, sulaikyti. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Šiandien apie 17.50 val. viename iš Ateities tako 10 numeriu pažymėto namo butų rasti du, vyro (gim. 1960 m.) ir moters (gim. 1976 m.) kūnai su šautinėmis žaizdomis galvoje. Įtariama, kad vyras nušovė sugyventinę, po to – nusišovė pats. Įvykio vietoje rastas pistoletas.

Apie 10.45 val. gautas iškvietimas, kad Tauragės rajone, Šikšnių kaime, dega namas. Nuvykus į įvykio vietą, atvira liepsna jau buvo užgesinta, tačiau iš namo vis dar veržėsi dūmų kamuoliai. Liudininkų teigimu, sudegė viskas, kas buvo name.

Pirmadienį, apie 13 val., kelyje Tauragė-Šilalė nuo važiuojamosios dalies nuslydo „Ford Fiesta“. Balstos spalvos automobilis vertėsi du kartus, sužalota jį vairavusi garbingo amžiaus moteris.

Sekmadienį, 6 val. ryto, kilo gaisras ūkiniame pastate, esančiame Pagramančio miestelyje. Gaisrą gesino trys ugniagesių ekipažai, tačiau pastato išgelbėti nepavyko – jis sudegė iki pamatų. Nukentėjusių nėra. 

Savaitgalį socialiniame tinkle „Facebook“ išplatinti pranešimai, jog internetinėje erdvėje siautėja iškrypėlis. Vienas tokių įrašų paskelbtas ir tauragiškių pamėgtoje grupėje „Tauragės turgelis“. Žaibiškai išplitusios žinutės su prierašais – „Tikrinkite dukrų Facebook paskyras“, „Blokuokite šitą asmenį“, „Šį profilį naudoja iškrypėlis“, sulaukė didelio mamyčių dėmesio ir pasipiktinimo.

Šiandien, 12.10 val., 5 km už Tauragės, ties posūkiu į Dauglaukio gyvenvietę, AB „Vilkyškių pieninei“ priklausantis pienovežis MAN nuslydo nuo kelio ir apvirto. Pieną vežusios transporto priemonės krovinį išsaugoti pavyko – jis saugiai buvo perpiltas į kitą autocisterną.

Ceikiškės kaime, pakeliui link Konvencijos paminklo, rasta sprogmenų. 

Daugelis supranta, kad bendruoju pagalbos numeriu 112 pirmiausia kreipiamasi ištikus nelaimei. Tik „prisivaišinusiems“ asmenims kartais pavojus atrodo didesnis nei yra iš tiesų ir pagalba kviečiama be reikalo. Taip yra švaistomi biudžeto pinigai ir gaišinamas brangus tarnybų laikas. Galiausiai tokie pažeidėjai drausminami teisme.

Socialiniame tinklalapyje „Facebook“ veikiančioje uždaroje grupėje „Tauragės turgelis“ vartotojai dalinasi įvairiausiais skelbimais – perku, parduodu, dovanoju. Pirmadienį čia buvo išplatinta kanapių ir jų dalių nuotrauka, su prierašu, jog „dūmelis“ parduodamos už nurodytą kainą.  

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba atliko trečdalio šalyje veikiančių draudimo brokerių įmonių testavimą ir nustatė, kad dalis įmonių netinkamai tvarkė surinktas draudimo įmokas ir brokerių veiklą prižiūrinčiam Lietuvos bankui teikė neteisingą informaciją. Už tai keturioms bendrovėms, tame tarpe ir Tauragėje esančiai UADBB „Olvirga“, skirtos baudos.

Vagys nerimsta
  • Įkelta: 2016-11-18

Į Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi vyriškis, gimęs 1983 metais. Jis   pranešė, kad apie 8,30 val. pastebėjo, jog nuo jam priklausančio automobilio Audi A6 buvo mėginta pavogti visus keturis ratus. 

Ketvirtadienį Tauragės apskrities Vyriausiasis policijos komisariatas gavo pranešimą, kad esant slidžiai kelio dangai, moters vairuojamas automobilis nuslydo į kelkraštį ir apsivertė. 

Šiandien, apie 9 val. kilo gaisras V. Kudirkos g. 41, 1938 m. statybos mūriniame ūkiniame pastate. Į įvykio vietą atskubėjo trys priešgaisrinės valdybos ekipažai ir greitosios medicinos pagalbos automobilis.

Pasieniečiai daugiau kaip 30 km persekiojo Vokietijoje pavogtą automobilį „BMW X5“. Už vairo sėdėjo Tauragės rajono gyventojas. Bėglį pareigūnai bandė stabdyti prie sienos su Lenkija, tačiau užspeisti pavyko tik prie sienos su Rusija esančiame Vištyčio miestelyje. Čia vairuotojas dar bandė bėgti pėsčiomis, tačiau buvo sučiuptas.

Penktadienio vakarą Bernotiškės ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sąnkryžoje buvo taranuotas automobilis, kuris į šaligatvį įskriejo septynis metrus. Apie 19.53 val. įvykio vieton atskubėjo du greitosios medicinos pagalbos automobiliai ir du policijos ekipažai. Susirinko didelis būrys smalsuolių ir įvykio liudininkų.

Ateinančios savaitės pradžioje, spalio 31–lapkričio 1 d., minėsime Visų Šventųjų dieną, Vėlines. Daugelis žmonių lankys artimųjų kapus, dėl to transporto priemonių srautai, palyginti su įprastomis dienomis, bus gerokai intensyvesni visuose šalies keliuose. Policija, atsižvelgdama į tai ir siekdama tinkamai užtikrinti viešąją tvarką, eismo dalyvių saugumą, teisės pažeidimų ir nusikalstamų veikų prevenciją, skirs maksimalias policijos pareigūnų pajėgas dirbti gatvėse ir keliuose.