2020 Vasario 29 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Žmogžudystės byla pasieks teismą

  • Įkelta: 2016-07-18
Tauragės AVPK archyvo nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl Oplankio kaime dar 2009 metais įvykdytos žmogžudystės. Dingusio vyro ieškota 4 metus, vėliau byla nutraukta ir galiausiai 2015 metais atnaujinta. Būtent tada pavyko rasti įtariamąjį, kuris teismo laukia suimtas.

Po beveik 4 metus trukusių paieškų, byla dėl dingusio be žinios asmens buvo nutraukta. Tačiau 2015 metais pareigūnai gavo papildomos informacijos ir bylą nuspręsta atnaujinti. Tą kartą paieška davė rezultatų – atliekant ikiteisminį tyrimą, pareigūnams kilo pagrįstų įtarimų, kad dingęs asmuo buvo nužudytas to paties kaimo 57 metų gyventojo. Pirmaisiais tyrimo metais aukos kaimynas buvo apklausiamas, bet neigė įvykdęs nusikaltimą. Tačiau po 6 metų pakartotinai apklausiamas įtariamasis prisipažino – lemtingąją 2009 metų birželio 6-ąją jis mirtinai sumušęs vyrą ir vėliau užkasęs jį visai netoli aukos namų.

Įtarimai dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo bei dėl nepranešimo apie šį nusikaltimą pareikšti ir aukos sugyventinei. Pastaroji, 2009 m. birželio 30 d., žiniasklaidai pasakojo vožtelėjusi vyrui per nugarą su grėbliu ir šis esą išėjo. Moteris minėjo, kad vyras ir anksčiau išeidavo iš namų ir nesirodydavo kelias dienas ar net savaites. Vėliau pareigūnams moteris prisipažino mačiusi, kaip buvo mušamas bei užkasamas jos sugyventinis. Įtarimai dėl melagingų parodymų pareikšti ir aukos kaimynui. Vyras 2009 m., apklausiamas policijos pareigūnų, nuslėpė reikšmingą informaciją, kuri galėjo padėti greitai išnarplioti šią bylą, ir neigė matęs vykusį konfliktą tarp įtariamojo ir aukos.

Oplankio kaimo gyventojo nužudymu įtariamas vyras teismo sprendimo laukia už grotų. Jam už labai sunkų nusikaltimą gresia laisvės atėmimas nuo 7 iki 15 metų. Aukos sugyventinei už nesunkų sveikatos sutrikdymą gresia laisvės atėmimas iki 5 metų, už nepranešimą apie nusikaltimą – viešieji darbai arba bauda, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 1 metų. Aukos kaimynui, pateikusiam melagingus parodymus, gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 2 metų.

Byla bus nagrinėjama Klaipėdos apygardos teisme.

 


Su policija nesusiduriantiems gyventojams, atvykus į Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės AVPK) teritorijoje esančius komisariatus ir pastebėjus užrakintas duris, iškyla klausimas: „Ar policija neturėtų dirbti kiekvieną dieną?“.

Pirmadienio vakarą prie Balskų užtvankos žvejojęs vyras pastebėjo, kaip į vandenį įšoko žmogus ir nebeišniro. Jis apie tai nedelsiant pranešė bendruoju pagalbos telefonu 112. Ugniagesiai gelbėtojai ir narai kūno vis dar ieško.

Vakar, dėl patirtų traumų, Klaipėdos ligoninėje mirė 42-jų tauragiškis Vaidas Venckus. Vyras buvo sumuštas liepos 6-osios vakare, J. Tumo-Vaižganto gatvėje esančiame 126 numeriu pažymėtame bendrabučio tipo daugiabutyje, penktame aukšte esančiame bute. 

Trečiadienio naktį ilgapirščiai uoliai darbavosi – apšvarinti du tos pačios markės automobiliai. Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą bei prašo atsiliepti įvykių liudininkus.

Trečiadienį paryčiais, keleivinio traukinio vagone rastas mirusio vyro kūnas be smurto žymių. Pradėtas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.