2020 Gegužės 31 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Vasarį stiprinama eismo dalyvių kontrolė

  • Įkelta: 2016-02-04
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Policijos pareigūnai, siekdami išaiškinti ir užkardyti Kelių eismo taisyklių pažeidimus, taip pat mažinti eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės, skaičių, vasario mėnesį visoje šalyje vykdys policines saugaus eismo užtikrinimo priemones.
Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad bus organizuotos tokios respublikinės prevencinės priemonės:
Iki vasario 7 d. – pavojingo ir chuliganiško vairavimo kontrolė.
Iki vasario 14 dienos – pėsčiųjų, dviračių vairuotojų ir vadeliotojų kontrolė. Policijos pareigūnai, vykdydami šių eismo dalyvių kontrolę, stebės, ar tamsiuoju paros metu naudojami atšvaitai, dėvimos ryškiaspalvės liemenės su šviesą atspindinčiais elementais. Kartu didelis dėmesys bus skirtas ir pėsčiųjų važiuojamosios kelio dalies perėjimo arba ėjimo ja ten, kur draudžiama, kontrolei, ar paisoma eismo reguliavimo signalų, eismo tvarkos automagistralėse.
Vasario 8 d. (pirmadienis) – transporto priemonių vairuotojų blaivumo patikrinimai.
Vasario 8–14 d. – privalomų saugos priemonių naudojimo kontrolė (saugos diržai, vaikų vežimas automobiliuose; naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant).
Vasario 15–21 d. – krovininių automobilių ir autobusų kontrolė (ši priemonė inicijuota Europos kelių policijos tinklo TISPOL, dėl to bus vykdoma daugelyje Europos šalių).
Vasario 29–kovo 6 d. – pėsčiųjų, dviračių vairuotojų, vadeliotojų kontrolė.
Šių metų sausį šalies keliuose policijos pareigūnai išaiškino 789 neblaivius vairuotojus, tarp jų – 202 dviračių vairuotojai ir 2 vadeliotojai. Taip pat nustatytas 1 471 pėsčiųjų padarytas Kelių eismo taisyklių pažeidimas, 1 499 saugos diržų nenaudojimo ir 1 194 naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant atvejai, 85 pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejai.
Praėjusiais metais Lietuvoje iš viso užfiksuoti 396 662 Kelių eismo taisyklių pažeidimai, daugiau nei 3 000 eismo įvykių žuvo 241 žmogus, 3 777 buvo sužeisti.
Policijos pareigūnai prašo visų būti drausmingais ir atsakingais eismo dalyviais.
Lietuvos kelių policijos tarnybos inform.

 

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininkas Marius Draudvila pristatydamas 2015 metų policijos veiklos ataskaitą tikino, kad sumažėjo vagysčių, tačiau pranešimų skaičius apie įvairius kitus įvykius mūsų rajone per metus išaugo.

T. Ivanausko gatvėje iš pat ryto aidėjo sirenos – ugniagesiai gelbėtojai apie 8.10 val. gavo pranešimą apie užsidegusį 116 numeriu pažymėto gyvenamojo namo stogą. Iškviesti ir medikai.

Pirmadienį paryčiais Kalvarijos užkardos pareigūnai pasienyje su Lenkija sulaikė šeštadienį Vokietijoje pavogtą beveik naują BMW 535D automobilį. Jį vairavęs tauragiškis dar bandė sprukti nuo pasieniečių, bet užklimpo sniege.
Vakar Tauragės policijos pareigūnai tramdė vagišius ir smurtautojus. Paros įvykių suvestinėje skelbiama ir apie sumuštą nėščią moterį.
15.51 val. Bendrajame pagalbos centre bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad M. Mažvydo gatvėje, 38 numeriu pažymėtame dviejų aukštų name kilo gaisras.