2020 Liepos 15 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Tauragės rajono gyventojai jaučiasi saugūs

  • Įkelta: 2016-02-02
Pristatydamas 2015 metų veiklos ataskaitą, Tauragės AVPK viršininkas Marius Draudvila džiaugėsi jo vadovaujamos įstaigos pasiektais rezultatais. Tauragės AVPK nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininkas Marius Draudvila pristatydamas 2015 metų policijos veiklos ataskaitą tikino, kad sumažėjo vagysčių, tačiau pranešimų skaičius apie įvairius kitus įvykius mūsų rajone per metus išaugo.

Pirmadienį buvo pristatyta Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2015 metų veiklos ataskaita. Ją apibendrinęs komisariato viršininkas M. Draudvila sakė, kad per paskutinius 3 metus vagysčių skaičius Tauragės apskrityje tendencingai mažėjo. 2013 metais fiksuota 1131 vagystė, 2014 metais – 1086, o 2015 metais – 696 vagystės. Tačiau nusikalstamų veikų, susijusių su psichotropinėmis medžiagomis, skaičius išaugo kone dvigubai. 2014 metais tokių veikų užfiksuota 36, o 2015 m. net 60.

Ataskaitos pristatymo metu paminėti sėkmingai pasibaigę bei reikšmingi ikiteisminiai tyrimai. Vienas jų – kriminalinės žvalgybos tyrimo byla, kurioje Tauragės AVPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo skyrius nustatė, kad du tauragiškiai dalyvavo organizuotos grupuotės veikloje, kuri verbavo ir gabeno į užsienį žmones nusikalstamoms veikoms vykdyti. Tokiu būdu į užsienį išvežti žmonės buvo priversti vogti iš parduotuvių įvairius daiktus. Taip pat tauragiškiams pareikšti įtarimai dėl vaiko pardavimo.

Praėjusiais 2015 metais iš rinkos visoje Tauragės apskrityje pavyko pašalinti net 15 procentų daugiau nelegalių tabako gaminių, lyginant su 2014-aisiais. Nelegalaus alkoholio statistika kiek prastesnė – iš prekybos per 2015 metus išimta 30 proc. mažiau produkcijos nei 2014 metais.

M. Draudvila kalbėjo ir apie eismo saugumą, įskaitinius praėjusiųjų metų eismo įvykius bei skaudžias nelaimes. Tarp pagrindinių avaringumo priežasčių: saugaus greičio nepasirinkimas, nesaugus lenkimas, vairuotojų pareigų pėstiesiems nevykdymas bei važiavimo per sankryžas pažeidimai.

Auditorijai pristatyta ir pareigūnų vykdoma prevencinė veikla – įvairūs renginiai, akcijos bei priemonės, skirtos eismo saugumui užtikrinti. Nepaisant to, per 2015 metus Tauragės rajono keliuose žuvo tiek pat žmonių, kiek ir 2014 metais – 4. Gerokai mažiau sužeistų – 2014 metais rajone užfiksuoti net 46 sužeistųjų keliuose atvejai, o 2015 m. – 18.

M. Draudvila priminė geriausius praėjusių metų sportinius pasiekimus bei iškovotas prizines vietas. Įstaigos vadovas pasidžiaugė ypač gerais gyventojų apklausos rezultatais: Tauragės AVPK aptarnaujamoje teritorijoje net 88 proc. gyventojų jaučiasi saugūs – tai pats aukščiausias procentas iš visų apskričių.

Į Tauragę ataskaitos pristatymo dieną atvykęs policijos generalinis komisaras Linas Pernavas pristatė vaizdinę medžiagą apie Lietuvos policijos vystymosi gaires 2016–2020 metais, taip pat aptarė prioritetinius policijos darbus ateinantiems metams. L. Pernavas pabrėžė, kad šiuo metu pagrindinis policijos tikslas – suteikti visuomenei kokybiškesnes paslaugas ir orientuotis ne į nusikaltėlį, bet į nukentėjusį asmenį. Svarbu, kad žmonės ne tik jaustųsi, bet ir būtų saugesni.

 

T. Ivanausko gatvėje iš pat ryto aidėjo sirenos – ugniagesiai gelbėtojai apie 8.10 val. gavo pranešimą apie užsidegusį 116 numeriu pažymėto gyvenamojo namo stogą. Iškviesti ir medikai.

Pirmadienį paryčiais Kalvarijos užkardos pareigūnai pasienyje su Lenkija sulaikė šeštadienį Vokietijoje pavogtą beveik naują BMW 535D automobilį. Jį vairavęs tauragiškis dar bandė sprukti nuo pasieniečių, bet užklimpo sniege.
Vakar Tauragės policijos pareigūnai tramdė vagišius ir smurtautojus. Paros įvykių suvestinėje skelbiama ir apie sumuštą nėščią moterį.
15.51 val. Bendrajame pagalbos centre bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad M. Mažvydo gatvėje, 38 numeriu pažymėtame dviejų aukštų name kilo gaisras.
Vėlyvas pirmadienio vakaras Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Skaudvilės policijos nuovados pareigūnams buvo neeilinis. Užtikrindami viešąją tvarką bei eismo saugumą, pareigūnai išgelbėjo garbingo amžiaus moters gyvybę.
Šįvakar, apie 19 valandą, gautas pranešimas apie Taurų kaime degantį automobilį. Prieš atvykstant ugniagesiams transporto priemonę gesino netoliese buvę žmonės.
Šiandien apie 12.50 val. gelbėjimo tarnybos skubėjo gesinti užsidegusio vyro. Tauragėje, Vytauto gatvėje iš 34 numeriu pažymėto namo į gatvę išbėgo fakelu tapęs žmogus.
Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas praneša, kad vakar, apie 20.20 val., namuose, esančiuose Tauragėje, Tarailių g., rastas 45-erių metų vyro kūnas su šautine žaizda galvoje.
Tauragės policijos komisariatas praneša apie vakar užfiksuotus įvykius. Tarp jų – grasinimai susidoroti su televizininkais, atvykusiais filmuoti reportažą, ir žinia apie dingusią paauglę.
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai prašo gyventojų pagalbos atpažįstant asmenį, kuris galimai pasisavino svetimus pinigus.
Tauragės rajone, Mąsčių kaime, ties staigiu kelio posūkiu vos pasnigus apsivertė jaunos moters vairuojamas „Peugeot“ markės automobilis. Prireikė ugniagesių pagalbos.
Ketvirtadienio vakarą pas 15-metį į namus įsiveržė du vyrai. Šie, apkaltinę jaunuolį dviračio vagyste, ištempė jį iš namų ir sumušę pasišalino. Įvykį tiria policijos pareigūnai.
Popiet Birutės ir Prezidento gatvių sankryžoje užfiksuotas autoįvykis. Susidūrė „Volkswagen Sharan“ ir „Peugeot“ markių automobiliai. Pirminiais duomenimis, nukentėjusiųjų nėra.
Saugaus eismo projektas „Saugokime vieni kitus kelyje“ pratęstas dar 5 metams. Tai patvirtinta susitarimu, kurį pasirašė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininkas Gintaras Grušas, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktorius Egidijus Skrodenis ir policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.
Gruodžio 31-osios naktį, kaip ir kasmet, dangų puoš fejerverkai. Nors gyventojai mano išmanantys, kaip elgtis su pirotechnikos gaminiais, tačiau dėl neatsargaus elgesio šventiniu laikotarpiu šalyje nukenčia ne vienas žmogus.
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai prašo atsiliepti pilkos ir juodos spalvos pavarinio dviračio „The Rupel Cycles“ savininką.
Ilgąjį šventinį savaitgalį Lietuvos keliuose buvo vykdoma sustiprinta eismo kontrolė. Šią prevencinę priemonę įgyvendino ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai.
Partrenkė pėsčiąją
  • Įkelta: 2015-12-23
Šįryt apie 7.35 val. policijos pareigūnai gavo pranešimą apie autoįvykį Gedimino gatvėje, prie „Senukų“ prekybos centro.
Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad per savaitę, gruodžio 11–17 dienomis, mūsų šalyje, pirminiais duomenimis, įvyko 104 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės.
Pirmadienį Tauragės rajono apylinkės teismas išteisino Arvydą Ž., kuris buvo kaltinamas apgadinęs kelio ženklą ir pabėgęs iš įvykio vietos. Kaltinamuoju vyras tapo, nes netoliese esančios parduotuvės vaizdo kameros užfiksavo pravažiuojantį jo automobilį. Tačiau kaltei įrodyti to nepakako ir byla buvo nutraukta.
Vidudienį Vytauto bei Dariaus ir Girėno gatvių sankryžoje tapo sunku pravažiuoti dėl eismo įvykio, kurio metu susidūrė „Audi“ ir „Peugeot“ markių automobiliai.
Savaitgalį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Tauragės AVPK) pareigūnai vykdė sustiprintą patruliavimą Tauragėje ir Šilutėje. Prevencinės priemonės metu buvo nustatyta daugiau nei 30 pažeidimų.
Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad per savaitę, gruodžio 4-10 dienomis (penktadienį-ketvirtadienį), mūsų šalyje, pirminiais duomenimis, įvyko 82 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės.
Internetinėse svetainėse prasidėjo prekyba ne tik eglaitėmis, kai kurie asmenys skelbia parduodantys petardas. Tai pastebėję „Tauragės žinių“ skaitytojai teiraujasi, ar tokia prekyba galima, kaip ją kontroliuoja policijos pareigūnai.
Užsidegė sodo namelis
  • Įkelta: 2015-12-10
Šįryt 7.35 val. bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Tauragės r., Joniškės kaime, sodų bendrijoje atvira liepsna dega sodų namelis.