2020 Gegužės 31 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Teisėtvarka

Išaiškinta vogtus automobilius į Rusiją gabenusi grupuotė

  • Įkelta: 2016-02-09
VSAT nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Pagėgių rinktinės pasieniečiai sulaikė tris kolegas iš Bardinų užkardos. Jie įtariami talkininkavę tarptautiniu mastu veikusiai nusikalstamai grupuotei, kuri organizavo ir vykdė vogtų automobilių gabenimą į Rusijos Kaliningrado sritį.

Pagėgių pasieniečių duomenimis, nusikalstama grupuotė vogtus automobilius gabeno ir iš Latvijos į Rusiją bei Baltarusiją. Įtariama, kad taip nuo 2004 metų iš Europos Sąjungos į Rusiją ir Baltarusiją galėjo būti išvežti keli tūkstančiai vogtų ar neteisėtais būdais įgytų automobilių.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Imuniteto poskyrio ir Kriminalinės žvalgybos skyriaus pasieniečiai, bendradarbiaudami su Tauragės policijos kriminalistais, atliko kriminalinės žvalgybos veiksmus ir nuo praėjusių metų rugsėjo iki šių metų vasario išaiškino profesionalią organizuotą nusikalstamą grupuotę. Tarptautiniu mastu plataus masto nusikalstamą veiklą vykdė Rusijos, Kazachstano, Baltarusijos ir Lietuvos piliečiai. Pastarieji yra Marijampolės ir Tauragės apskričių gyventojai.

Ši grupuotė Latvijoje, Vokietijoje ir Lenkijoje vykdė transporto priemonių vagystes bei kitais būdais neteisėtai užvaldydavo lengvuosius ir krovininius automobilius (užsienio šalyse juos nuomojosi iš anksto siekdama mašinas pasisavinti, taip pat per tarpininkus neteisėtai įgydavo lizingo bendrovėms priklausančius automobilius).

Įtariamieji šiuos automobilius „legalizuodavo“ klastodami jų registracijos dokumentus ir identifikavimo duomenis. Iš viso Pagėgių pasieniečiai išaiškino, sulaikė ir įtarimus pareiškė 14 minėtų šalių piliečių, vykdžiusių plataus masto nusikalstamą veiklą. Į šį skaičių patenka ir 3 sulaikyti VSAT pareigūnai.

Pasieniečiai išsiaiškino, kad nusikaltimų organizatorius yra 30-metis Rusijos pilietis, Sovetsko gyventojas. Šiuo metu eina ketvirtas mėnuo, kai jis yra suimtas Lietuvoje.

Trečiadienį VSAT Pagėgių rinktinės pasieniečiai sulaikė ir į areštinę uždarė 3 kolegas. Tai 25-erių, 30-ties ir 35-erių minėtoje užkardoje tarnaujantys pareigūnai. Jiems pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir aplaidaus tarnybinių pareigų vykdymo.

Šiems Panemunės punkte dirbusiems pareigūnams už „paslaugas“, t. y. klaidingų duomenų įvedimą į informacines sistemas ir neteisėtą transporto priemonės praleidimą iš Lietuvos į Kaliningrado sritį, įtariama, buvo mokama nuo 200 iki 1000 eurų. Suma priklausė nuo automobilio vertės.

Lietuvoje buvo sulaikyti 7 brangūs automobiliai „BMW X6“, „Audi A6“, „Volkswagen Multivan“, „Peugeot Boxer“, „Audi A4“, „Volkswagen Passat“, „Peugeot Partner“. Kai kurių mašinų vertė viršija 30 tūkst. eurų. Buvo nustatyta, kad dar 10 transporto priemonių, tarp kurių „BMW X6“, „Mercedes Benz 180A“, „BMW X5“, „Mercedes Benz Sprinter“, „Opel Astra“, „Peugeot 207“ buvo neteisėtai įvežtos į Rusiją. Apie jų patekimą į Kaliningrado sritį informuoti Interpolo pareigūnai.

Tyrimo metu atlikta daugiau kaip 10 kratų Vilkaviškio rajone, Marijampolėje, Tauragėje ir Šilutėje. Marijampolėje oficialiai veikiančioje įmonėje pasieniečiai aptiko transporto priemonių identifikacinių lentelių ruošinių, įrangos jiems gaminti, laikmenų su identifikacinių lentelių duomenimis. Buvo rasta ir įmonės, įtariama, „juodoji buhalterija“, vesta nuo 2004 m.

Grupuotės konspiraciniame bute Marijampolėje VSAT pareigūnai aptiko Rusijos ir Vokietijos automobilių registracijos, draudimo dokumentų, jų ruošinių, blankų, skirtų neteisėtai įgytiems automobiliams legalizuoti, mašinų kėbulų dalių su identifikavimo duomenimis, metalinių lentelių, įvairios įrangos, spaudų, kaltų, skirtų identifikavimo duomenų pakeitimui, Rusijos valstybinių numerių komplektų, falsifikuotų Lietuvos ir Vokietijos transporto priemonių registravimo įmonių spaudų.

Tyrimo metu Pagėgių pasieniečiai surinko informacijos apie galimą neteisėtą įtariamųjų veiklą net nuo 2004 m. Įtariama, kad vengiant muitų mokesčių neteisėtai iš Europos Sąjungos išgabentų automobilių skaičius gali siekti kelis tūkstančius. Dauguma automobilių, siekiant išvengti kontrolės, buvo gabenami iš Lietuvos į Latviją per vidaus sieną. Vėliau iš Latvijos mašinos nelegaliai varytos į Rusiją ar Baltarusiją.

Nuo tyrimo pradžios kriminalinės žvalgybos bei ikiteisminio tyrimo veiksmams vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Parengta pagal VSAT informaciją

Pirmadienio vakarą Joniškės soduose sumuštas nepilnametis. Policijos pareigūnai smurto priežasčių kol kas neatskleidžia.

Sužalojo vaistininkę
  • Įkelta: 2016-02-04

Tauragės vyriausiasis policijos komisariatas praneša, kad vakar incidento vaistinėje metu buvo sužalota joje dirbusi moteris. Įtariamajam prireikė medikų pagalbos.

Policijos pareigūnai, siekdami išaiškinti ir užkardyti Kelių eismo taisyklių pažeidimus, taip pat mažinti eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės, skaičių, vasario mėnesį visoje šalyje vykdys policines saugaus eismo užtikrinimo priemones.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininkas Marius Draudvila pristatydamas 2015 metų policijos veiklos ataskaitą tikino, kad sumažėjo vagysčių, tačiau pranešimų skaičius apie įvairius kitus įvykius mūsų rajone per metus išaugo.

T. Ivanausko gatvėje iš pat ryto aidėjo sirenos – ugniagesiai gelbėtojai apie 8.10 val. gavo pranešimą apie užsidegusį 116 numeriu pažymėto gyvenamojo namo stogą. Iškviesti ir medikai.