Vaikų treniruotes motyvuoja žinomi treneriai
Įkelta:
2021-02-07
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Aprašymas

Sporto centro treneris Tadas Rapolavičius. Sporto centro feisbuko nuotrauka

,
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Aprašymas

Arūnas Vladička. Sporto centro feisbuko nuotrauka

Tauragės sporto centras nusprendė surengti keletą bendrų nuotolinių sporto treniruočių. Kiekvienas treneris įprastai dirba su savo grupėmis, tad nuspręsta paįvairinti rutiną. Daugiausia dėmesio šios treniruotės sulaukė iš pradinukų amžiaus grupės. Augančiam organizmui, pasak sveikatos specialistų, ypač reikalinga mankšta. Bet motyvuoti mažuosius gana sudėtinga. 

Sausio mėnesį besitęsiant karantino ribojimams, Tauragės sporto centras (SC) surengė keletą bendrų nuotolinių sporto užsiėmimų. Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo SC vadovas Gediminas Sakalauskas, norėta pažiūrėti, ar aktyviai centro auklėtiniai sportuoja. Treneriai kiekvienas dirba su savo grupėmis nuotoliu, čia galėjo jungtis visi norintys, ne tik centro nariai. Daugiausia susidomėjimo, pasak G. Sakalausko, parodė pradinukai.

– Vyresni auklėtiniai, kurie jau siekia sportinio meistriškumo, dirba su treneriais savarankiškai, tai kai kurie dalyvavo kaip stebėtojai. Labiausiai susidomėjo pradinukai, – pasakojo SC centro vadovas.

Visi norintys netilpo

Vieną treniruotę vedė ir sveikatingumo treneris Arūnas Vladička, kurio užsiėmimas sutraukė labai daug norinčiųjų. Įprastai treniruotėse dalyvaudavo arti šimto vaikų. Į šio trenerio užsiėmimą netilpo visi norintys.

Su jaunesne auditorija tenka dirbti stovyklose, mokyklose ir pan. Niekada nedirbau nuotoliniu būdu. Aišku, susiduri su iššūkiais. Dažniausiai tai dėl pratimų technikos. Daug sunkiau išaiškinti, parodyti ar matyti, kaip žmogus suprato, ką ir kaip jis turėtų atlikti, – sakė A. Vladička.

– Susidomėjimas buvo didžiulis, būtų galima rengti ir dažniau, bet viskas atsiremia į finansus. Kur mūsų treneriai dirba už tai, kas jiems mokama ir kur Arūnas. Bet iš esmės vaikams reikia įvairovės, motyvacijos, – teigė G. Sakalauskas.

Aktyvios mankštos

Pats treneris A. Vladička „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad net prasidėjus karantinui jis vengė vesti treniruotes internetu. Tačiau kai ribojimai užsitęsė, pradėjo vesti užsiėmimus bendruomenėms, Visuomenės sveikatos biure, taip pat ir Sporto centro jaunimui.

– Labai smagu, kad ir jaunimas, ir vyresni jungiasi ir juda gana noriai. Vyresni dažniau susiduria su techninėmis problemomis –  kaip pasijungti, prisijungti, įsiinstaliuoti reikiamą programėlę ir panašiai, bet jeigu tai pavyksta, mankštinasi labai noriai ir aktyviai. Jaunimo, jeigu prisijungia, mankštos būna ypač linksmos ir aktyvios. Toks jausmas, kad jaunesniems daug lengviau prisitaikyti prie to, kad viskas vyksta ne gyvai, o nuotoliniu būdu. Jiems daug paprasčiau pasiruošti susijungti, išspręsti techninius nesklandumus, jei tokių kyla, ir tikrai smagiai pasimankštinti. Nežinau, gal tai pašalinis kompiuterinių žaidimų efektas, – juokavo pašnekovas.

Paįvairina rutiną

Jaunuosius krepšininkus Sporto centre treniruojantis krepšininkas Tadas Rapolavičius pasakojo, kad vaikai labai aktyviai reagavo į treniruotes ir visą laiką skaičius buvo stabilus.

Išryškėja įvairių laikysenos sutrikimų, kitų problemų. Jaunimui tokiame amžiuje labai svarbu mankštintis, treniruotis, – teigė G. Sakalauskas

– Kaip žinia, per ZOOM programėlę vienu metu leidžia prisijungti 100 dalyvių, tai visą laiką netoli šito skaičiaus ir buvo aktyvumas, o pasikvietę Arūną Vladičką netgi susidūrėme su problema, kadangi visi norintys prisijungti netilpo. Bet šiuo atveju labai gelbėja tiesioginės transliacijos feisbuko platformoje. Dabar darome trumpą pertrauką su viešomis treniruotėmis, kad jos neatsibostų, ir kibsime į darbą su savo grupėmis nuotoliniu būdu. Tiek treneriai, tiek visi ugdytiniai viliasi, kad greitai pandemija atslūgs ir galėsime tęsti darbą įprastu ritmu sporto salėse, – teigė T. Rapolavičius.

Jaunimui svarbu mankšta

Pasak G. Sakalausko, sporto federacijos yra suderinusios pasiruošimo varžyboms planus su atsakingomis institucijomis, todėl profesionalų pasiruošimas turėtų vykti – aukšto meistriškumo užsiėmimai net ir karantino metu nebuvo sustabdyti. Tačiau su pradinukais kita situacija.

Augančiam organizmui ypač svarbu mankštintis. Kaip teigė G. Sakalauskas, iš Pasaulinės sveikatos organizacijos gautose rekomendacijose nurodoma, kad bendrojo ugdymo mokyklose pertraukų metu jaunimas turėtų mankštintis, atlikti įvairius pratimus. Tik sėdėdami pamokose ar prie kompiuterio vaikai (žinoma, suaugusieji irgi) patiria sveikatos sutrikimų.

– Išryškėja įvairių laikysenos sutrikimų, kitų problemų. Jaunimui tokiame amžiuje labai svarbu mankštintis, treniruotis, – teigė G. Sakalauskas.

Sveikatingumo treneris A. Vladička pasakoja, kad jam su jaunimu dirbti buvo įdomu ir gal kiek neįprasta. Nors anksčiau ir teko susidurti įvairiose stovyklose, bet nuotoliniu būdu – dar ne.

– Taip, su jaunesne auditorija tenka dirbti stovyklose, mokyklose ir pan. Niekada nedirbau nuotoliniu būdu. Aišku, susiduri su iššūkiais, tiek su jaunesniais, tiek su vyresniais. Dažniausiai tai dėl pratimų technikos. Daug sunkiau išaiškinti, parodyti ar matyti, kaip žmogus suprato ką ir kaip jis turėtų atlikti, – pasakojo A. Vladička.

 

Nuotrauka
bartusis
Įkelta:
prieš 1 dieną
Penktadienį paskelbta, kas treniruos Lietuvos badmintono rinktines. Vienas iš vyr. trenerių – iš Tauragės kilęs Povilas Bartušis. Jam patikėta U-17 ir U-19 auklėtiniai. Treneriai ir sportininkai šiuo metu jau treniruojasi stovykloje Druskininkuose.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-09
„Tauragės“ krepšininkai RKL ketvirtfinalio rungtynėse turės savo aikštės pranašumą. Komandai reguliariojo sezono pabaigoje pavyko iškovoti kelialapį tiesiai į ketvirtfinalį. Sezono pradžioje išsikeltus tikslus beveik pavyko pasiekti, bet laukia dar nelengvos lemiamos kovos. Kaip sako komandos vadovas Aivaras Skarbalius, staigmenų galima tikėtis ir iš silpnesnių komandų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-08
Kėdainiuose vykusiame Velykiniame krepšinio turnyre 2007 m. gimusių Tauragės krepšinio mokyklos „Žaibas“ vaikinų komanda, treniruojama Ovidijaus Ežerskio, iškovojo penkias pergales ir tapo turnyro čempione.
Nuotrauka
Tauragės „Tauragė“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-03-22
Tauragės rajono savivaldybė paskirstė finansavimą sporto klubams ir komandoms, kurios teikė prašymus. Iš viso iš rajono biudžeto atriekta 105,6 tūkst. eurų. Beveik trečdalis lieka biudžete nenumatytoms išlaidoms – savivaldybė įprastai išmoka skatinamąsias premijas sportininkams ir treneriams už pasiektus aukšto meistriškumo rezultatus, iškovotas pergales bei prizines vietas šalies, Europos ar pasaulio čempionatuose bei turnyruose.
Nuotrauka
f
Įkelta:
2021-03-18
Tauragės futbolo akademijos auklėtiniai U-17 komanda pergalingai pradėjo naująjį sezoną. 3:2 įveikę svečius iš Šilutės, atrėmę lemtingus smūgius po baudinių serijos, jie šventė pergalę prieš Klaipėdos komandą, kai rungtynės baigėsi rezultatu 1:1. Tai pirmieji susitikimai aikštelėje po ilgų nuotolinių treniruočių.
Nuotrauka
boksas
Įkelta:
2021-03-18
Vilniuje surengtame tarptautiniame XVI Dano Pozniako jaunimo bokso turnyre Mantė Butkutė svorio kategorijoje iki 69 kg iškovojo sidabrą. Merginos turnyre kovėsi pirmą kartą. Tai paskutinis tarptautinis turnyras ruošiantis pasaulio čempionatui Lenkijoje balandžio 10–24 d.
Nuotrauka
mačaitis
Įkelta:
2021-03-12
Vartininkų treneris Žydrūnas Mačaitis buvo pakviestas treniruoti Lietuvos U-15 rinktinę. Jo sūnus Sidas Mačaitis pakviestas ginti U-19 rinktinės vartus. Futbolo pasaulyje įprasta, kad užauga žaidėjų dinastijos, futbolo tradicijos perduodamos iš kartos į kartą. Prisiminkime vartininkų Šetkų šeimą, pavyzdžių yra ir daugiau. „Vytis ant krūtinės įpareigoja“, – sako vienas geriausių vartininkų trenerių šalyje.
Nuotrauka
futbolas
Įkelta:
2021-03-01
Lietuvos futbolo federacija (LFF) Licencijavimo komiteto posėdyje svarstė 2021 m. futbolo sezono licencijų išdavimo klausimus. LFF II lygoje, kuri šiemet vyks centralizuotai ir nebeliks Pietų bei Vakarų zonų, pirmajame etape licencijas gavo 19 klubų ir komandų, tarp jų ir Tauragės FK „Tauras“.
Nuotrauka
krepsinis
Įkelta:
2021-02-26
„Tauragės“ krepšininkai ir toliau demonstruoja banguojantį žaidimą. Nuo metų pradžios komanda niekaip neranda savo žaidimo. Pergales keičia skaudūs pralaimėjimai, po kurių seka naujos pergalės. Po skausmingo susitikimo Kretingoje, tauragiškiai šiaip ne taip iškovojo pergalę Kauno rajone.
Nuotrauka
šachmatai
Įkelta:
2021-02-19
Per du šimtus šachmatininkių iš viso pasaulio, iš viso 33 komandos, dalyvavo „Worldwide Girls U14w Team Battle“ šachmatų turnyre. Lietuvos komandai atstovavo Tauragės sporto centro moksleivė Vestina Bliavaitė. Komanda nustebino žiūrovus iškovodama trečiąją vietą, nors prieš turnyrą turėjo tik aštuntąjį reitingą.
Nuotrauka
krepšinis
Įkelta:
2021-02-05
„Tauragės“ krepšininkai praėjusį savaitgalį turėjo dvejas išvykos rungtynes, ir abejas Kaune. Pergalingai įveikę KTU krepšininkus, tauragiškiai kitą dieną patyrė skaudų pralaimėjimą „Omegos“ komandai. Įveikta lygiai pusė reguliariojo sezono. Su kai kuriomis ekipomis dėl pandemijos nuolat koreguojamo tvarkaraščio dar net neteko susitikti, su kitomis jau sužaista po du kartus.
Nuotrauka
boksas
Įkelta:
2021-02-02
Tauragės rajono savivaldybė pakeitė sporto finansavimo tvarkos aprašą. Kalbinti sporto klubų ir komandų atstovai sako, kad permainų šioje srityje labai reikėjo. Rajono valdžia teigia, kad pagal naują tvarką bus diferencijuotas finansavimas ir skiriama daugiau dėmesio profesionaliam sportui. Vis dėlto patenkinti ne visi – kai kurių trenerių nuomone, savivaldybė ir šalies valdininkai neskiria profesionalaus sporto nuo kūno kultūros, todėl sportinių aukštumų siekiantys sportininkai liks nuošalyje.
Nuotrauka
Stadionas
Įkelta:
2021-02-01
VšĮ „Tauragės futbolas“ rajono savivaldybės prašė atleisti įstaigą nuo nekilnojamojo turto (NT) mokesčio už praėjusius metus. Įstaiga valdo keturis NT objektus, tarp jų yra ir futbolo stadionas. Futbolo akademiją ir komandą „Tauras“ valdanti įstaiga patiria finansinių sunkumų.
Nuotrauka
krepšinis
Įkelta:
2021-01-29
Namų rungtynėse „Tauragės“ krepšininkams nepavyko pasipriešinti RKL favoritams. Pralaimėjimas komandą nustūmė dar vienu laipteliu žemyn. Dėl pandemijos nuolat planus turinčio keisti čempionato dėliojami skirtingi scenarijai A ir B divizionams.
Nuotrauka
vaikas su kompiuteriu
Įkelta:
2021-01-28
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija kreipėsi į mokyklas ragindama pedagogus bendradarbiauti stiprinant vaikų fizinę sveikatą karantino laikotarpiu. Siūloma vienos aktyvios pertraukos metu atlikti skirtingo pobūdžio pratimus.
Nuotrauka
ralis
Įkelta:
2021-01-22
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija inicijavo Aukšto meistriškumo sporto programų įgyvendinimo finansavimo valstybės biudžeto lėšomis tvarkos aprašo pakeitimus. Šie pakeitimai nulemti pandeminės situacijos. Savo finansavimo tvarką keičia ir Tauragės rajono savivaldybė – tokią užduotį buvo suformavęs meras dar prieš keletą metų. Siekiama, kad aukšto meistriškumo sportininkai gautų atitinkamą finansavimą ir būtų išlaikytas tęstinumas. 
Nuotrauka
vestina 2
Įkelta:
2021-01-21
Sausio 18 dieną TV3.lt portale startavo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) organizuojami futbolo geriausiųjų rinkimai, po kurių paaiškės Optibet Lietuvos futbolo apdovanojimų laureatai. Tarp nominantų – ir futbolininkė iš Tauragės Vestina Neverdauskaitė.
Nuotrauka
makauskas
Įkelta:
2021-01-15
Žurnalas „Krepšinio namai“ praėjusių metų pabaigoje sudarė perspektyviausių šešioliktąjį sezoną skaičiuojančios RKL žaidėjų dešimtuką. Kaip pažymėjo reitingo sudarytojai, nemažai dabartinių Lietuvos krepšinio žvaigždžių pradėjo savo karjerą šioje lygoje. Penktojoje sąrašo vietoje – iš Kauno kilęs ir šį sezoną „Tauragės“ komandos garbę ginantis Matas Makauskas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-06
Po įvykusio konkurso Tauragės sporto centro direktoriumi išrinktas Gediminas Sakalauskas, kuris buvo paskirtas laikinuoju įstaigos vadovu reorganizavus vaikų ir jaunių sporto mokyklą. Dar laukia formalios procedūros. Konkursą kelis kartus sutrukdė įvairios priežastys.
Nuotrauka
sportas
Įkelta:
2020-12-31
Tokia antrašte daug metų tauragiškiai būdavo kviečiami balsuoti ir rinkti geriausius metų sportininkus vienuolikoje nominacijų,  o rinkimuose dalyvaudavo iki 40 pretendentų. 2020 metais pandemija sujaukė ne tik sporto, bet ir viso pasaulio žmonių normalų gyvenimą. Daugelis sporto federacijų negalėjo organizuoti svarbiausių metų renginių, lygos stabdė čempionatus, nukeltos net Olimpinės žaidynės, kurios per daugiau kaip 120 metų dėl pasaulinių karų nevyko tik du kartus. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė paskelbė, kad rengti 2020 metų geriausių sportininkų rinkimus ,,būtų nesąžininga varžybose nedalyvavusių sportininkų atžvilgiu“. Tokiu principu vadovaujamės ir mes, Tauragės sporto centras. Tačiau mūsų sportininkai ir karantino sąlygomis sugebėjo išsaugoti sportinę formą ir dalyvauti sporto šakų varžybose, kurios vyko ne karantino metu. Todėl buvo priimtas sprendimas padėkoti sportininkams už pasiekimus garsinant mūsų miestą Europos, Lietuvos čempionatuose, Baltijos šalių pirmenybėse ir apdovanoti Sporto centro įsteigtais prizais.
Nuotrauka
Tauragės sporto centro nuotrauka
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2020-12-23
Tradicinis kalėdinis Tauragės sporto centro jaunųjų šachmatininkų turnyras surengtas ir šiemet. Tiesa, dėl nesitraukiančios koronaviruso pandemijos ir dėl jos įvesto karantino turnyras šiemet buvo kitoks. Jaunieji šachmatininkai sėdo prie kompiuterių, mat turnyras vyko „online“.
Nuotrauka
sportininkai
Įkelta:
2020-12-21
Antradienį paskelbta, kad šiemet metų sportininko rinkimų Lietuvoje nebus. Tradicinės šventės nerengs ir Tauragės sporto bendruomenė. Priežastis paprasta – pandemijos metu ne visi sportininkai galėjo dalyvauti varžybose ar rungtynėse ir siekti aukščiausių rezultatų. Vis dėlto tie, kurie spėjo iškovoti medalius, pamiršti nebus – Tauragės sporto centras jau užsakė apdovanojimus.
Nuotrauka
Arno Joniko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2020-12-18
Šešiolikmetis gimnazistas, krepšinio mokyklos „Tauragės žaibas“ auklėtinis Arnas Jonikas pakviestas į suaugusiųjų krepšinio komandą „Tauragė“. Džiaugsmo dėl to neslepiantis jaunuolis lanko vyrų treniruotes ir galvoja, kaip nenuvilti juo patikėjusių trenerių. O kelionė paskui krepšinio kamuolį prasidėjo antroje klasėje.
Nuotrauka
Karate
Įkelta:
2020-12-11
Dvikovinių sporto šakų sezonas baigtas. Lietuvos taurės čempionatuose rungėsi karatė meistrai – tiek jaunimas, tiek vyresni. Tauragės karate klubas „Taurus“ turi kuo didžiuotis. Pirmą kartą klubo ir miesto istorijoje sportininkai kovėsi suaugusiųjų kategorijoje. Iki tol savo karjerą Tauragėje pradėję sportininkai, išvykę studijuoti, po studijų į gimtinę nesugrįždavo.