Prioritetai: sportui ar kūno kultūrai?
Įkelta:
2021-02-02
Nuotrauka
boksas
Aprašymas

Iveta Lesinskyte, treneris Giedrius Vaištaras (kairėje), Edvardas Kutujevas. SC KOVA feisbuko nuotrauka

Tauragės rajono savivaldybė pakeitė sporto finansavimo tvarkos aprašą. Kalbinti sporto klubų ir komandų atstovai sako, kad permainų šioje srityje labai reikėjo. Rajono valdžia teigia, kad pagal naują tvarką bus diferencijuotas finansavimas ir skiriama daugiau dėmesio profesionaliam sportui. Vis dėlto patenkinti ne visi – kai kurių trenerių nuomone, savivaldybė ir šalies valdininkai neskiria profesionalaus sporto nuo kūno kultūros, todėl sportinių aukštumų siekiantys sportininkai liks nuošalyje.

Nustatė maksimalias sumas

Tauragės rajono taryba trečiadienį posėdyje patvirtino Tauragės rajono savivaldybėje veikiančių sporto klubų dalinio finansavimo tvarkos aprašo pakeitimus. Kvietimas teikti paraiškas šių metų finansavimui bus paskelbtas per penkias darbo dienas nuo rajono biudžeto patvirtinimo. Paraiškoms pateikti bus skiriama 20 darbo dienų nuo kvietimo paskelbimo dienos. Nuo kitų metų kvietimas teikti paraiškas bus skelbiamas sausio mėnesį, pirmąją naujųjų metų darbo dieną, ir galios trumpiau – dešimt darbo dienų nuo kvietimo paskelbimo dienos.
Pagal aprašą finansavimas bus skirstomas pagal tris pozicijas: mėgėjų sporto klubams, fizinį aktyvumą puoselėjantiems sporto klubams ir reprezentaciniams sporto klubams. Atitinkamai mėgėjai galės tikėtis maksimalios 5 tūkst. Eur sumos, fizinį aktyvumą puoselėjantys – iki 15 tūkst. Eur. Reprezentaciniams sporto klubams, kurie žaidžia aukščiausiose šalies lygose ar čempionatuose, maksimali suma nenurodyta, bet iškeltas reikalavimas – nuo prašomos sumos 20 proc. prisidėti savo ar privačių rėmėjų lėšomis. Tad jeigu sieki rezultatų, bet kišenėse švilpauja vėjai, tai ir finansavimo iš savivaldybės tikėtis bus sunku.

Permainų reikėjo

Kaip skelbėme anksčiau, Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas teigė, kad šiuo aprašu turėtų būti diferencijuotas finansavimas mėgėjams ir profesionaliems sportininkams. Rengiant šį aprašą, pasak E. Šteimanto, darbo grupėje dalyvavo Tauragėje veikiančių sporto klubų atstovai. „Tauragės žinių“ kalbinti įvairių sporto klubų, komandų vadovai, profesionalūs treneriai teigė, kad finansavimo tvarkos permainų reikėjo, nors parengta tvarka nėra tobula.
– Manau, kad teisingas sprendimas. Tai skatins trenerius tobulėti, nes norint išauginti rezultatą, gauti papildomą finansavimą reikia neatsilikti nuo naujovių. Ir sportininkams atsiras galimybių sportuoti profesionaliau savam mieste. Gavęs papildomą finansavimą, klubas galės išsiųsti sportininkus į sportines stovyklas, nusipirkti reikiamo inventoriaus, išvežti sportininką į tarptautines varžybas. Mano nuomone, visi laimi nuo to, – komentavo sporto klubo „Taurris“ vadovas, treneris Saulius Bucius.

Nuotrauka
bucius

Klubinė sistema

Karatė sportininkus treniruojančio sporto klubo „Taurus“ vadovas Gintaras Cemnalianskis sakė, kad savivaldybė ieško išeities ir bando suformuoti bendrą nuomonę. Tačiau, pasak profesionalaus trenerio, aprašas orientuotas tik į klubinę sistemą, individualūs sportininkai, kurie taip pat garsina Tauragės vardą Lietuvoje ir Europoje, tarsi lieka nuošalyje.
– Tvarka nėra tobula, bet dabar toks etapas, kurį reikia praeiti. Tai pirmieji žingsniai į klubinę sistemą. Pinigų visiems neužteks, regione gamyklų nėra, kurios skirtų lėšų, todėl reikia atsakingai žiūrėti. Auksinės šaknies savivaldybė neiškasė, bet prieš tai buvo visai neapibrėžta tvarka. Tačiau kodėl reprezentacinė miesto komanda gali būti tik komanda, bet ne klubas ar individualių sporto šakų atstovas, kuris taip pat garsina miestą, yra neaišku, – stebėjosi ilgametę trenerio patirtį turintis G. Cemnalianskis.

Trūko aiškumo

Reprezentacine Tauragės miesto krepšinio komanda pastaruoju metu prisistatantys „Tauragės“ krepšininkai kovoja trečiojoje pagal pajėgumą krepšinio lygoje – Regionų krepšinio lygoje. 2020–2021 m. sezone komandai kol kas sekasi vidutiniškai – pergalių iškovota, bet panašiai tiek pat kartų ir pralaimėta. Neturint didelio biudžeto pritraukti stiprių žaidėjų sudėtinga, tenka kliautis vietos entuziastų žaidimu. Panaši situacija ir su futbolo klubo „Tauras“ žaidėjais. Krepšinio komandos vadovas Aivaras Skarbalius sakė, kad sporto finansavimui savivaldybės skiriamas biudžetas iš esmės nepasikeis. Tačiau su nauju aprašu bus daugiau aiškumo.
– Savivaldybė norėjo finansavimą skirstyti pagal aiškesnius kriterijus nei iki šiol, čia ir buvo pagrindinis inicijuojamų pakeitimų tikslas. Įvyko daug susirinkimų, kuriuose išgirdome daug nuomonių ir pasiūlymų. Galiausiai buvo priimtas toks variantas, koks pasiūlytas tvirtinti rajono tarybai. Matysime, kaip realybėje veiks finansavimas patvirtinus šį aprašą, ir tuomet galėsime daryti išvadas, – situaciją komentavo A. Skarbalius.

Pinigų visiems neužteks, regione gamyklų nėra, kurios skirtų lėšų, todėl reikia atsakingai žiūrėti. Auksinės šaknies savivaldybė neiškasė, bet prieš tai buvo visai neapibrėžta tvarka. Tačiau kodėl reprezentacinė miesto komanda gali būti tik komanda, bet ne klubas ar individualių sporto šakų atstovas, kuris taip pat garsina miestą, yra neaišku, – stebėjosi ilgametę trenerio patirtį turintis G. Cemnalianskis.

 

Sportas ar kūno kultūra?

Kovinių sporto šakų (karatė, imtynių, bokso) atstovai iš Tauragės sporto klubų pastaraisiais metais rodo puikių rezultatų tiek šalies, tiek ir Europos čempionatuose. Sportininkai kovoja dėl pergalių, lipa ant podiumo. Tauragės karatė kovotojų vardai tarp prizininkų skamba jau ir suaugusiųjų čempionatuose. Boksininkės Mantės Butkutės pergalės jaunimo čempionatuose lėmė, kad sportininkė pateko į Lietuvos jaunimo rinktinę. Geriausios 2019 m. šalies boksininkės titulą pelniusi Iveta Lešinskytė pernai buvo įvardijama kaip reali kandidatė atstovauti Lietuvai Tokijo olimpinėse žaidynėse, kurios turėjo įvykti pernai, bet dėl pandemijos nukeltos į šiuos metus.
– Matyt, kad tokie pasiekimai savivaldybei įspūdžio nedaro. Visame šalies sporte, kai panaikino Kūno kultūros ir sporto departamentą, pagrindinis dėmesys nukreiptas į masiškumą, ne į meistriškumą. Įvedus naują modelį, kurį siūlo savivaldybė, visuose lygmenyse būsime orientuoti į masiškumą. Esant tokiai tvarkai, neliks sporto, bus tik kūno kultūra, o ir tas masiškumas su laiku mažės, nes nesant svarių pergalių, pasiekimų motyvacija sportuoti mažės. Tai iš dalies absurdas, kai iš Lietuvos sporto rėmimo fondo buvo finansuojamos šokių ir miesto šventės, kai tuo metu tarptautiniams ir tradiciškai Lietuvoje rengiamiems aukšto lygio turnyrams ir varžyboms finansavimas nebuvo skirtas arba jis buvo gerokai sumažintas. Lygiai tas pats dabar vyksta ir mūsų rajone, todėl nemaža dalis klubų ir trenerių priešinasi tokiai tvarkai, – apmaudo neslėpė bokso klubo „SC Kova“ vadovas, treneris Edvardas Kutujevas.
Panašių problemų įžvelgė ir MMA sporto čempionatuose ne vieną pergalę iškovojęs S. Bucius, kuris kartu su kitais treneriais dalyvavo darbo grupėje rengiant naująjį tvarkos aprašą.
– (Savivaldybė – aut. past.) derino, klausė mūsų nuomonės, gal turime kažkokių pasiūlymų, šiaip iš esmės čia pagrindas dėl komandinių sporto šakų klubų, mūsų klubas mažo biudžeto, nelabai yra rėmėjų, norinčių remti kovines sporto šakas, visi orientuoti į populiarųjį sportą, – teigė S. Bucius.

Meistriškumas kainuoja

Kalbinti treneriai sakė, kad sportinio meistriškumo didelėse grupėse pasiekti sunku. Išsiųsti sportininkus į profesionalius Lietuvos, juo labiau Europos čempionatus kainuoja nemažus pinigus. Ne kartą įvardinta ir kita problema – regione jaunimas, pasiekęs meistriškumą jaunių, jaunimo lygose, Tauragėje neužsibūna, išvyksta studijuoti į kitus miestus ir atgal nebesugrįžta. Todėl neužtikrinus finansavimo, sportinio meistriškumo, trenerių nuomone, Tauragėje pasiekti bus labai sunku.
– Sporto klubams skiriamo finansavimo pagrindinis kriterijus ir atskaitos taškas buvo numatytas, kiek klubai uždirbo pinigų. Tokio finansavimo esmė, kad tie klubai, kurie renka didesnius mokesčius arba, paprasčiau tariant, kurie savo veikloje siekia kuo daugiau uždirbti už savo suteiktas paslaugas, gaus didesnį finansavimą. O tie sporto klubai, kurie orientuojasi į sportinius rezultatus, iš savivaldybės gaus daug mažiau ir bus priversti sunykti. Kad realiau suvoktumėte, galiu pasakyti: aukšto sportinio meistriškumo sportininkui išugdyti reikia daugiau pinigų, nes tokį sportininką reikia vežti į rimtas varžybas, čempionatus. Su tokiu sportininku reikia treniruotis ne du-tris kartus per savaitę, o penkis-šešis. Mes, kaip treneriai, ne prieš sveikatinimą. Tačiau tam reikia skirtingo požiūrio. Todėl sakome, kad turi būti taikomas finansavimas pagal du modelius ar programas: sportinio meistriškumo, orientuoto į rezultatus, ir aktyvaus gyvenimo būdo propagavimo, aiškiai atskiriant šias sritis, – teigė E. Kutujevas.

Protekcijų neįžvelgia

Paprašytas pakomentuoti sporto klubų atstovų priekaištus, E. Šteimantas sakė, kad protekcijų savivaldybė neturi – visi klubai gali tikėtis tinkamo įvertinimo. Savivaldybės biudžeto lėšos ribotos, todėl svarbu jas tinkamai paskirstyti, teigė Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas. Pasak jo, aukštus rezultatus rodantys sportininkai yra premijuojami, nelieka nuošalėje.
– Jeigu jie mato, kad tvarka yra netobula, viskas gerai, pamatysime, kaip tai veiks praktikoje ir galėsime tobulinti. Juk kaip buvo su mokinio krepšeliu – priėmus tvarką, po trijų mėnesių ji buvo tobulinama. Klubai gali rinktis iš įvairių programų ir gauti reikiamą finansavimą. Bet jeigu kai kurie klubai iki tol nėra gavę daugiau nei 4 tūkst. eurų, tai kur problemos? Turi klubai rėmėjus, yra federacijos. Mūsų biudžetas ribotas, reikia socialiai teisingai jį išdalinti. Visi žinom taisykles, protekcijų čia nėra, praktikoje pamatysime, kaip ši tvarka veikia. Kol ji dar neveikia, sakyti, kad viskas blogai, skubota, – sakė E. Šteimantas.

Nuotrauka
bartusis
Įkelta:
prieš 1 dieną
Penktadienį paskelbta, kas treniruos Lietuvos badmintono rinktines. Vienas iš vyr. trenerių – iš Tauragės kilęs Povilas Bartušis. Jam patikėta U-17 ir U-19 auklėtiniai. Treneriai ir sportininkai šiuo metu jau treniruojasi stovykloje Druskininkuose.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-09
„Tauragės“ krepšininkai RKL ketvirtfinalio rungtynėse turės savo aikštės pranašumą. Komandai reguliariojo sezono pabaigoje pavyko iškovoti kelialapį tiesiai į ketvirtfinalį. Sezono pradžioje išsikeltus tikslus beveik pavyko pasiekti, bet laukia dar nelengvos lemiamos kovos. Kaip sako komandos vadovas Aivaras Skarbalius, staigmenų galima tikėtis ir iš silpnesnių komandų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-08
Kėdainiuose vykusiame Velykiniame krepšinio turnyre 2007 m. gimusių Tauragės krepšinio mokyklos „Žaibas“ vaikinų komanda, treniruojama Ovidijaus Ežerskio, iškovojo penkias pergales ir tapo turnyro čempione.
Nuotrauka
Tauragės „Tauragė“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2021-03-22
Tauragės rajono savivaldybė paskirstė finansavimą sporto klubams ir komandoms, kurios teikė prašymus. Iš viso iš rajono biudžeto atriekta 105,6 tūkst. eurų. Beveik trečdalis lieka biudžete nenumatytoms išlaidoms – savivaldybė įprastai išmoka skatinamąsias premijas sportininkams ir treneriams už pasiektus aukšto meistriškumo rezultatus, iškovotas pergales bei prizines vietas šalies, Europos ar pasaulio čempionatuose bei turnyruose.
Nuotrauka
f
Įkelta:
2021-03-18
Tauragės futbolo akademijos auklėtiniai U-17 komanda pergalingai pradėjo naująjį sezoną. 3:2 įveikę svečius iš Šilutės, atrėmę lemtingus smūgius po baudinių serijos, jie šventė pergalę prieš Klaipėdos komandą, kai rungtynės baigėsi rezultatu 1:1. Tai pirmieji susitikimai aikštelėje po ilgų nuotolinių treniruočių.
Nuotrauka
boksas
Įkelta:
2021-03-18
Vilniuje surengtame tarptautiniame XVI Dano Pozniako jaunimo bokso turnyre Mantė Butkutė svorio kategorijoje iki 69 kg iškovojo sidabrą. Merginos turnyre kovėsi pirmą kartą. Tai paskutinis tarptautinis turnyras ruošiantis pasaulio čempionatui Lenkijoje balandžio 10–24 d.
Nuotrauka
mačaitis
Įkelta:
2021-03-12
Vartininkų treneris Žydrūnas Mačaitis buvo pakviestas treniruoti Lietuvos U-15 rinktinę. Jo sūnus Sidas Mačaitis pakviestas ginti U-19 rinktinės vartus. Futbolo pasaulyje įprasta, kad užauga žaidėjų dinastijos, futbolo tradicijos perduodamos iš kartos į kartą. Prisiminkime vartininkų Šetkų šeimą, pavyzdžių yra ir daugiau. „Vytis ant krūtinės įpareigoja“, – sako vienas geriausių vartininkų trenerių šalyje.
Nuotrauka
futbolas
Įkelta:
2021-03-01
Lietuvos futbolo federacija (LFF) Licencijavimo komiteto posėdyje svarstė 2021 m. futbolo sezono licencijų išdavimo klausimus. LFF II lygoje, kuri šiemet vyks centralizuotai ir nebeliks Pietų bei Vakarų zonų, pirmajame etape licencijas gavo 19 klubų ir komandų, tarp jų ir Tauragės FK „Tauras“.
Nuotrauka
krepsinis
Įkelta:
2021-02-26
„Tauragės“ krepšininkai ir toliau demonstruoja banguojantį žaidimą. Nuo metų pradžios komanda niekaip neranda savo žaidimo. Pergales keičia skaudūs pralaimėjimai, po kurių seka naujos pergalės. Po skausmingo susitikimo Kretingoje, tauragiškiai šiaip ne taip iškovojo pergalę Kauno rajone.
Nuotrauka
šachmatai
Įkelta:
2021-02-19
Per du šimtus šachmatininkių iš viso pasaulio, iš viso 33 komandos, dalyvavo „Worldwide Girls U14w Team Battle“ šachmatų turnyre. Lietuvos komandai atstovavo Tauragės sporto centro moksleivė Vestina Bliavaitė. Komanda nustebino žiūrovus iškovodama trečiąją vietą, nors prieš turnyrą turėjo tik aštuntąjį reitingą.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-07
Tauragės sporto centras nusprendė surengti keletą bendrų nuotolinių sporto treniruočių. Kiekvienas treneris įprastai dirba su savo grupėmis, tad nuspręsta paįvairinti rutiną. Daugiausia dėmesio šios treniruotės sulaukė iš pradinukų amžiaus grupės. Augančiam organizmui, pasak sveikatos specialistų, ypač reikalinga mankšta. Bet motyvuoti mažuosius gana sudėtinga. 
Nuotrauka
krepšinis
Įkelta:
2021-02-05
„Tauragės“ krepšininkai praėjusį savaitgalį turėjo dvejas išvykos rungtynes, ir abejas Kaune. Pergalingai įveikę KTU krepšininkus, tauragiškiai kitą dieną patyrė skaudų pralaimėjimą „Omegos“ komandai. Įveikta lygiai pusė reguliariojo sezono. Su kai kuriomis ekipomis dėl pandemijos nuolat koreguojamo tvarkaraščio dar net neteko susitikti, su kitomis jau sužaista po du kartus.
Nuotrauka
Stadionas
Įkelta:
2021-02-01
VšĮ „Tauragės futbolas“ rajono savivaldybės prašė atleisti įstaigą nuo nekilnojamojo turto (NT) mokesčio už praėjusius metus. Įstaiga valdo keturis NT objektus, tarp jų yra ir futbolo stadionas. Futbolo akademiją ir komandą „Tauras“ valdanti įstaiga patiria finansinių sunkumų.
Nuotrauka
krepšinis
Įkelta:
2021-01-29
Namų rungtynėse „Tauragės“ krepšininkams nepavyko pasipriešinti RKL favoritams. Pralaimėjimas komandą nustūmė dar vienu laipteliu žemyn. Dėl pandemijos nuolat planus turinčio keisti čempionato dėliojami skirtingi scenarijai A ir B divizionams.
Nuotrauka
vaikas su kompiuteriu
Įkelta:
2021-01-28
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija kreipėsi į mokyklas ragindama pedagogus bendradarbiauti stiprinant vaikų fizinę sveikatą karantino laikotarpiu. Siūloma vienos aktyvios pertraukos metu atlikti skirtingo pobūdžio pratimus.
Nuotrauka
ralis
Įkelta:
2021-01-22
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija inicijavo Aukšto meistriškumo sporto programų įgyvendinimo finansavimo valstybės biudžeto lėšomis tvarkos aprašo pakeitimus. Šie pakeitimai nulemti pandeminės situacijos. Savo finansavimo tvarką keičia ir Tauragės rajono savivaldybė – tokią užduotį buvo suformavęs meras dar prieš keletą metų. Siekiama, kad aukšto meistriškumo sportininkai gautų atitinkamą finansavimą ir būtų išlaikytas tęstinumas. 
Nuotrauka
vestina 2
Įkelta:
2021-01-21
Sausio 18 dieną TV3.lt portale startavo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) organizuojami futbolo geriausiųjų rinkimai, po kurių paaiškės Optibet Lietuvos futbolo apdovanojimų laureatai. Tarp nominantų – ir futbolininkė iš Tauragės Vestina Neverdauskaitė.
Nuotrauka
makauskas
Įkelta:
2021-01-15
Žurnalas „Krepšinio namai“ praėjusių metų pabaigoje sudarė perspektyviausių šešioliktąjį sezoną skaičiuojančios RKL žaidėjų dešimtuką. Kaip pažymėjo reitingo sudarytojai, nemažai dabartinių Lietuvos krepšinio žvaigždžių pradėjo savo karjerą šioje lygoje. Penktojoje sąrašo vietoje – iš Kauno kilęs ir šį sezoną „Tauragės“ komandos garbę ginantis Matas Makauskas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-06
Po įvykusio konkurso Tauragės sporto centro direktoriumi išrinktas Gediminas Sakalauskas, kuris buvo paskirtas laikinuoju įstaigos vadovu reorganizavus vaikų ir jaunių sporto mokyklą. Dar laukia formalios procedūros. Konkursą kelis kartus sutrukdė įvairios priežastys.
Nuotrauka
sportas
Įkelta:
2020-12-31
Tokia antrašte daug metų tauragiškiai būdavo kviečiami balsuoti ir rinkti geriausius metų sportininkus vienuolikoje nominacijų,  o rinkimuose dalyvaudavo iki 40 pretendentų. 2020 metais pandemija sujaukė ne tik sporto, bet ir viso pasaulio žmonių normalų gyvenimą. Daugelis sporto federacijų negalėjo organizuoti svarbiausių metų renginių, lygos stabdė čempionatus, nukeltos net Olimpinės žaidynės, kurios per daugiau kaip 120 metų dėl pasaulinių karų nevyko tik du kartus. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė paskelbė, kad rengti 2020 metų geriausių sportininkų rinkimus ,,būtų nesąžininga varžybose nedalyvavusių sportininkų atžvilgiu“. Tokiu principu vadovaujamės ir mes, Tauragės sporto centras. Tačiau mūsų sportininkai ir karantino sąlygomis sugebėjo išsaugoti sportinę formą ir dalyvauti sporto šakų varžybose, kurios vyko ne karantino metu. Todėl buvo priimtas sprendimas padėkoti sportininkams už pasiekimus garsinant mūsų miestą Europos, Lietuvos čempionatuose, Baltijos šalių pirmenybėse ir apdovanoti Sporto centro įsteigtais prizais.
Nuotrauka
Tauragės sporto centro nuotrauka
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2020-12-23
Tradicinis kalėdinis Tauragės sporto centro jaunųjų šachmatininkų turnyras surengtas ir šiemet. Tiesa, dėl nesitraukiančios koronaviruso pandemijos ir dėl jos įvesto karantino turnyras šiemet buvo kitoks. Jaunieji šachmatininkai sėdo prie kompiuterių, mat turnyras vyko „online“.
Nuotrauka
sportininkai
Įkelta:
2020-12-21
Antradienį paskelbta, kad šiemet metų sportininko rinkimų Lietuvoje nebus. Tradicinės šventės nerengs ir Tauragės sporto bendruomenė. Priežastis paprasta – pandemijos metu ne visi sportininkai galėjo dalyvauti varžybose ar rungtynėse ir siekti aukščiausių rezultatų. Vis dėlto tie, kurie spėjo iškovoti medalius, pamiršti nebus – Tauragės sporto centras jau užsakė apdovanojimus.
Nuotrauka
Arno Joniko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2020-12-18
Šešiolikmetis gimnazistas, krepšinio mokyklos „Tauragės žaibas“ auklėtinis Arnas Jonikas pakviestas į suaugusiųjų krepšinio komandą „Tauragė“. Džiaugsmo dėl to neslepiantis jaunuolis lanko vyrų treniruotes ir galvoja, kaip nenuvilti juo patikėjusių trenerių. O kelionė paskui krepšinio kamuolį prasidėjo antroje klasėje.
Nuotrauka
Karate
Įkelta:
2020-12-11
Dvikovinių sporto šakų sezonas baigtas. Lietuvos taurės čempionatuose rungėsi karatė meistrai – tiek jaunimas, tiek vyresni. Tauragės karate klubas „Taurus“ turi kuo didžiuotis. Pirmą kartą klubo ir miesto istorijoje sportininkai kovėsi suaugusiųjų kategorijoje. Iki tol savo karjerą Tauragėje pradėję sportininkai, išvykę studijuoti, po studijų į gimtinę nesugrįždavo.