2020 Lapkričio 25 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

„Tauragės“ komandos tryliktukas: net devyni naujokai

  • Įkelta: 2020-08-28
Komandos kapitonu lieka Tadas Rapolavičius. „Tauragės“ archyvo nuotrauka

Pasiruošimas naujam krepšinio sezonui artėja į pabaigą. „Tauragės“ komanda paskelbė 2020/2021 m. RKL sezono sudėtį. Įvyko daug permainų. Naujas treneris, net devyni naujokai. Didžioji dalis – Tauragės ir aplinkinių rajonų krepšininkai.

„Tauragės“ komanda pastarosiomis savaitėmis feisbuko paskyroje vis pristatydavo komandos sudėtį. Išskirtinai „Tauragės žinioms“ komandos vadovybė atskleidė kortas ir pristatė visą komandos sąrašą. Kaip jau skelbta anksčiau, naujuoju treneriu paskirtas kaunietis Šarūnas Zablockis, komandos sudėtyje – 13 žaidėjų. Iš senosios sudėties liko tik 4 žaidėjai, tarp jų komandos kapitonas Tadas Rapolavičius, prisijungė 9 naujokai. Net aštuoni krepšininkai iš Tauragės ir aplinkinių – Šilalės ir Šilutės rajonų.

Įžaidėjai: Linas Krivickas, Žygimantas Sirvydas, Matas Makauskas. Atakuojantys gynėjai: Tautvydas Stankus, Julius Kigas, Edvinas Kurlinkus. Lengvieji krašto puolėjai: Martynas Šeputis, Dominykas Girskis. Sunkieji krašto puolėjai: Tadas Rapolavičius, Paulius Steikūnas, Rokas Bendikas. Centro puolėjai: Gvidas Galinauskas, Dominykas Ratkus.

Kaip „Tauragės žinioms“ sakė komandos vadovas Aivaras Skarbalius, sudėtis atjaunėjusi, bet žaidėjai nusiteikę pakovoti. Pirmoji treniruotė numatyta rugsėjo 2-ąją. Po penkerių metų, praleistų „Fortūnos“ salėje, komanda persikelia į naujas patalpas.

– Komandos sudėtis labai lygi, atjaunėjusi, visi atrodo alkani darbui ir pergalėms. Rugsėjo 2 dieną renkamės į pirmą treniruotę ir pradedame pasiruošimą RKL sezonui, kuris startuos spalio antroje pusėje. Iki šiol žaisdavome „Fortūnos“ sporto salėje, kurioje tikrai jaukiai jautėmės ir už penkerius joje praleistus metus esame labai dėkingi savininkui Virginijui Jokubauskui. Tačiau pribrendo laikas persikelti į erdvesnį „Bastilijos“ sporto kompleksą, kuriame patogiau priimti tiek atvykstančias svečių komandas, tiek teisėjus ir, be abejo, mūsų fanus. Kviečiu visus palaikyti mūsų miesto komandą, o mes pažadame daug aistrigos kovos ir įspūdingų epizodų. Šita komanda tikrai tą gali, – tikino A. Skarbalius.

Praėjusį savaitgalį Rokas Baciuška debiutavo Pasaulio ralio-kroso čempionate, „Unkorrupted“ komandos sudėtyje. Pirmasis dvigubas etapas vyko Švedijoje, Holjes trasoje.

Jau šį šeštadienį, rugpjūčio 22 d., VšĮ „Aktyvi Tauragė“ kvies pasigalynėti virvės traukimo festivalyje „Purvo gurkšnis 2020“. Pavadinimas jau sufleruoja, kad dalyviams teks išsimaudyti purvo tranšėjoje. Penkių asmenų komandą gali sudaryti visi, nepriklausomai nuo amžiaus ar lyties.

Šį sekmadienį laukia intriguojantis ir paslaptingas „Judėkime kartu“ parengtas dviračių žygis po Viešvilės rezervatą. Daug dalyvių dėmesio sutraukiantys žygiai ir šį kartą pritraukė nemažai žygeivių. Laukiami visi.

Kuriozas Lietuvos futbolo II lygos rungtynėse. Rugpjūčio 7 d. turėjusios įvykti Tauragės „Tauro“ ir Klaipėdos „Neptūno“ rungtynės neįvyko, nes nepasirodė teisėjai. Aiškinantis aplinkybes klausimų kyla daugiau, nei pavyksta rasti atsakymų. Bet visi futbolo ekspertai sako, kad tai pirmas toks atvejis šalies futbole.

Naujam RKL sezonui besiruošianti „Tauragė“ skelbia pirmąsias klubo naujienas. Šią savaitę socialiniame tinkle klubas informavo, kad pasirašė sutartį su patyrusiu jaunu, aukščiausio lygio krepšinio patirties turinčiu treneriu iš Kauno.

Visą šią savaitę sporto centre „Bastilija“ treniruojasi ne tik Tauragės, bet ir visos Lietuvos badmintono ateitis. Treniruočių stovykloje su šalies rinktinių nariais bei tauragiškiais Jono Šilerio mokiniais dirba nacionalinio kalibro treneriai – Antanas Norvilas, Povilas Bartušis ir Juozas Špelveris. Tiesa, du pastarieji – kraštiečiai.

Tauragiškių moterų ekipažas „Spanguolės“ (Lina Kraftė ir Greta Vėsaitė) liepos pabaigoje ir rugpjūčio pradžioje dalyvavo įvairiose automobilių varžybose. Iš jų merginos grįžo su pergalėmis ir pasidabinusios medaliais.

Naujam pasaulio ralikroso čempionatui besiruošiantis Rokas Baciuška socialinėje erdvėje pristatė savo komandos naują bolidą. Lenktynininkas šiemet vairuos nebe „Renault Megane RS RX“, bet kompaktiškesnį, tačiau galingą „Renault Clio RS RX“, kuris yra mažesnis ir manevringesnis. Sportininkas pastarosiomis savaitėmis intensyviai treniruojasi ir bando prisijaukinti naują žvėrį.

Krepšinio mokykla „Tauragės žaibas“ (vadovas Ovidijus Ežerskis) liepos pabaigoje suorganizavo „Naktinį krepšinio turnyrą 3x3“, kuriame dalyvavo jaunesniųjų ir vyresniųjų komandos. Iš viso – 22 komandos nuo pat vakaro iki vidurnakčio varžėsi dėl prizų įvairiose kategorijose.

Pirmąjį rugpjūčio sekmadienį Skaudvilėje įvyko grandiozinis sporto renginys, kokio šiuose kraštuose nebuvo. Šimtai dalyvių iš visos Lietuvos susirinko į III-ąjį Lietuvos triatlono taurės etapą. Dalyviams teko paprakaituoti minant dviratį, plaukiant ir bėgant olimpines distancijas.

Jau šį sekmadienį vyks trečiasis Lietuvos triatlono taurės etapas. Gegužės pabaigoje planuotą renginį teko perkelti į liepą. Organizatoriai laukia keturių šimtų dalyvių iš visos Lietuvos ir Latvijos. Užsiregistruoti bus galima ir renginio vietoje bei išbandyti jėgas ne tik profesionalams, bet ir šio sporto mėgėjams.

Jau rytoj, trečiadienį į Tauragę suvažiuos beveik septynios dešimtys sportinių bekelės transporto priemonių. Liepos 30-tą dieną čia prasidės ir rugpjūčio 1-ąją finišuos lietuviškasis Dakaras, bekelės lenktynės šalies pasieniu – „Autoaibė Lithuanian Baja – Perimetras“. Iš viso į varžybas užsiregistravo 66 komandos, tarp kurių gausu ir Dakare važiavusios technikos bei jį įveikusių sportininkų. Tai – absoliutus rekordas per 10 metų trunkančią „Perimetro“ istoriją.

Tauragėje pirmą kartą miesto gatvėse vyks Lietuvos „Supermoto“ čempionato II-asis etapas, o varžybų metu, Vytauto stadione žiūrovai galės apžiūrėti įdomius ir išskirtinius motociklus. Tarp visų 80 tarptautinių komandų Lenktynėse dalyvaus tauragiškiai Justas Bučinys ir Rimgaudas Gruzdys. Eismas miesto gatvėse prie Vytauto stadiono bus ribojamas visą dieną.

 

FK „Tauras“, kaip ir keletas kitų šalies klubų, kurie vykdo jaunimo ugdymo programas, iki metų galo iš Lietuvos futbolo federacijos (LFF) gaus finansinę paramą pandemijos nuostoliams sumažinti. Kokio dydžio parama skirta, nei federacija, nei klubo atstovai neatskleidžia. Pinigai skirti padengti galimiems klubų įsiskolinimams federacijai.

Liepos 30 – rugpjūčio 1 dienomis bekelės entuziastai ir lenktynininkai suks jau dešimtąjį ratą aplink Lietuvą pasienio ruožu. Naują vardą gavęs „Autoaibė Lithuanian Baja – Perimetras“ žada aršesnę ir įdomesnę kovą. 

Praėjusį savaitgalį automobilių sporto entuziastai rinkosi Palangoje, kur startavo tradicinės „Aurum 1006 km lenktynės“. Jose antrus metus savo jėgas išbandė tauragiškis Rokas Baciuška. Šiemet koją lenktynininko komandai pakišo automobilio variklio gedimas.

Marijampolėje liepos 10–11 d. vykusiame Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos čempionate ieties metimo rungtyje Tauragės sportininkas Matas Baziliauskas (tren. Aloyzas Šlepavičius) užėmė pirmąją vietą. 

Lietuvos mini ralio čempionatas kaitino automobilių sporto mėgėjų kraują. Kaip ir pernai, šiemet savo jėgas išbandė brolių Aivaro ir Pauliaus Skarbalių ekipažas. Pirmajame etape vyrai parodė vidutinį rezultatą.

Per savaitgalį Rokas Baciuška spėjo sudalyvauti net dviejose lenktynėse. II-as Lietuvos BMW kartingo čempionato etapas vyko penktadienį ir šeštadienį Vilniuje, Plytinės kartodrome, o sekmadienį Rokas jau lėkė virtualiomis trasomis – Pasaulio ralio-kroso virtualaus čempionato trečiasis etapas vyko Norvegijos trasoje.

Tauragėje birželio 20–21 dienomis bus surengtas 3x3 krepšinio turnyras, kuriame visi norintieji galės kautis dėl kelialapio į FIBA World Tour Masters lygio turnyrą. Pasak vietos krepšinio entuziastų, tai pirmas tokio lygio turnyras mūsų mieste. Komandos kviečiamos registruotis iki birželio 18 dienos vakaro.

Tauragės sporto mokyklų auklėtiniai pamažu grįžta į treniruotes. Karantino metu nuotoliniu būdu sportavę vaikai ir treneriai pasiilgo gyvų užsiėmimų. Planuojama, kad užsiėmimus sportininkai baigs kartu su bendrojo lavinimo mokyklomis, bet naujus mokslo metus pradės jau rugpjūčio pradžioje.

Beveik vienbalsiai nuspręsta atnaujinti Sekmadienio krepšinio lygos pirmenybes. Apie tolimesnę sezono eigą bei tvarkaraštį lyga informuos artimiausiomis dienomis. Sezonas buvo pertrauktas dėl įvesto karantino, tad nugalėtojai taip ir nebuvo paskelbti.

Dėl COVID-19 infekcijos atidėjus Pasaulio ralio-kroso čempionatą, kuriame turėjo startuoti ir vienintelis lietuvis Rokas Baciuška, šio čempionato rengėjai nutarė tomis dienomis surengti virtualų Pasaulio čempionatą.

Vytautas Švedas, aštuoniskart šalies ralio čempionas, keliaudamas po Lietuvą aplankė ir Pagramančio regioninį parką. Sportininkas susižavėjo kabančiais tiltais, Molotovo linijos pažintiniu taku bei pietavo partizanų žeminėje. 

Du kartus iš eilės išrinktas Lietuvos metų lenktynininku Rokas Baciuška penktadienį atskleidė savo naujo sezono planus. Jis buvo pakviestas į naujai sudarytą komandą ir toliau kovos Pasaulio ralio-kroso čempionate.