Sporto centras mokslo metus pradės rugpjūtį
Įkelta:
2020-05-27
Nuotrauka
Aprašymas
Futbolo akademija lauko treniruotes atnaujino nuo gegužės 18. FA „Tauras nuotrauka“

Tauragės sporto mokyklų auklėtiniai pamažu grįžta į treniruotes. Karantino metu nuotoliniu būdu sportavę vaikai ir treneriai pasiilgo gyvų užsiėmimų. Planuojama, kad užsiėmimus sportininkai baigs kartu su bendrojo lavinimo mokyklomis, bet naujus mokslo metus pradės jau rugpjūčio pradžioje.

Sustabdė veiklą

Kitos šalies sporto mokyklos visiškai sustabdė savo veiklą, nes nuotoliniu būdu treniruotis atrodė neracionalu ir nenaudinga. Vasarą įprastai vyksta krepšinio, futbolo akademijų treniruočių stovyklos. Vyriausybė kas savaitę švelnina karantiną, tačiau kol kas dėl sporto mokyklų veiklos atnaujinimo – jokio aiškumo. Leidžiamos treniruotės ribojant asmenų skaičių bei privaloma užtikrinti saugius atstumus tarp sportuojančių. Bus leidžiama rengti užsiėmimus salėse, sporto renginiai turės vykti be žiūrovų.

Jaunąją kartą Tauragėje ne vienerius metus treniruojantis ir aukštų rezultatų pasiekiantis krepšininkas Tadas Rapolavičius daug bendrauja su kitų miestų treneriais ir sako visiškai nesuprantantis vyriausybės sprendimo neleisti gyvų treniruočių. Jo auklėtiniai dirba nuotoliniu būdu, bet, pasak profesionalaus trenerio, nuotolinis darbas neatstoja gyvos treniruotės.

– Keistas jausmas, kai su vaikais turi bendrauti per kompiuterio ekranus, bet ką jau padarysi, dirbame, tikimės, kad tai ilgiau neužsitęs. Baisiausia būtų, jei sulauktume antrosios bangos rudenį ar vėliau, tuomet, manau, vaikams gali kristi motyvacija sportuoti nuotoliniu būdu, – „Tauragės žinioms“ pasakojo T. Rapolavičius.

Privačios išgyvena sunkumus

Jo situacija šiuo metu kiek lengvesnė – turi finansinį palaikymą iš savivaldybės. Patyręs treneris sako, kad privačios mokyklos tikrai išgyvena sunkumų. Privačios mokyklos priklausomos nuo tėvų mokamų pinigų bei privačių rėmėjų lėšų. Jų negaunant, mažėja pajamos. Tačiau mokėti salės nuomą, trenerių algas, kitų darbuotojų atlyginimus reikia toliau.

– Privačių mokyklų tikrai sunkesnė situacija, kadangi jos labiau priklausomi nuo surenkamų pinigų. Kalbame su kolegomis iš Klaipėdos, jie, kaip ir Vilniaus, Kauno ar kitų didžiųjų miestų privačių mokyklų atstovai, nerimauja dėl ateities. Mums kitaip, turime didelį savivaldybės palaikymą, tikėkimės, jis toks pat išliks ir galėsime bet kokiu būdu toliau tęsti ugdymą, – vylėsi T. Rapolavičius.

Nori žaisti gyvai

Tauragės futbolo akademijos vienas trenerių Andrius Bendikas pasakojo, kad nuo karantino pradžios užsiėmimai persikėlė į virtualią erdvę. Yra sudarytas grafikas, mokiniai jungiasi per Zoom programėlę, vyksta konsultacijos. Yra sukurtas specialus internetinis įrankis, kuris padeda lavinti kamuolio valdymo įgūdžius.

– Pagrindinis tikslas – per šį laikotarpį išlaikyti ryšį su vaikais, palaikyti jų bendrą fizinę formą. Vaikai su kamuoliu dirba individualiai, kieme, pagal pateiktus video. Bet, žinoma, vaikams karantinas ir toks nuotolinis mokymasis atsibosta. Jie nori žaisti futbolą gyvai. Juk tai komandinis žaidimas, – teigė patyręs futbolo treneris.

Futbolo akademija lauko treniruotes atnaujino nuo gegužės 18 d.

Mokslo metus pradės rugpjūtį

Tauragės sporto centro direktorius Gediminas Sakalauskas pasakojo, kad karantino metu apie 80 proc. vaikų dalyvavo nuotoliniuose užsiėmimuose, palaikydami sportinę formą. Dalis trenerių pasiprašė į prastovas, dalis turėjo susikaupusių atostogų. Mažamečius vaikus auginantys treneriai gavo nedarbingumo lapelius. Pradžioje vadovas buvo skeptiškas, bet vėliau pamatė, kad vaikai nestokoja motyvacijos.

– Pradžioje buvau pesimistiškai nusiteikęs, kaip vaikai dirbs nuotoliniu. Dabar matome, kad vaikai kompiuterius turi, noro turi. Feisbuke skelbėme konkursus, naujų draugų nemažai sulaukėme, naujų sekėjų, – telefonu teigė G. Sakalauskas.

Pasak vadovo, nuo kitos savaitės į treniruotes lauke sugrįžta futbolininkai, lengvaatlečiai, į sales bus leidžiami badmintonininkai. Situacija beveik nesikeičia tik šachmatininkams.

– Jie vieninteliai karantino metu galėjo tęsti žaidimą be jokių pasikeitimų, nuotoliniu būdu. Dabar dar negalim leisti žaisti prie stalo, gyvai, bet tai ne problema, – juokavo G. Sakalauskas.

Savivaldybės tarybos sprendimu tėvai buvo atleisti nuo mokesčio už balandžio ir gegužės mėnesius bei greičiausiai iki mokslo metų pabaigos. Centras ketina šiuos mokslo metus baigti su bendrojo lavinimo mokyklomis birželio pradžioje. Į užsiėmimus sugrįš anksčiau, rugpjūčio pradžioje. Buvo gautas finansavimas sporto stovyklai, tad, jeigu sąlygos leis, 200–300 moksleivių galės dalyvauti vasaros stovykloje.

Nuotrauka
vestina 2
Įkelta:
prieš 1 dieną
Sausio 18 dieną TV3.lt portale startavo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) organizuojami futbolo geriausiųjų rinkimai, po kurių paaiškės Optibet Lietuvos futbolo apdovanojimų laureatai. Tarp nominantų – ir futbolininkė iš Tauragės Vestina Neverdauskaitė.
Nuotrauka
makauskas
Įkelta:
2021-01-15
Žurnalas „Krepšinio namai“ praėjusių metų pabaigoje sudarė perspektyviausių šešioliktąjį sezoną skaičiuojančios RKL žaidėjų dešimtuką. Kaip pažymėjo reitingo sudarytojai, nemažai dabartinių Lietuvos krepšinio žvaigždžių pradėjo savo karjerą šioje lygoje. Penktojoje sąrašo vietoje – iš Kauno kilęs ir šį sezoną „Tauragės“ komandos garbę ginantis Matas Makauskas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-06
Po įvykusio konkurso Tauragės sporto centro direktoriumi išrinktas Gediminas Sakalauskas, kuris buvo paskirtas laikinuoju įstaigos vadovu reorganizavus vaikų ir jaunių sporto mokyklą. Dar laukia formalios procedūros. Konkursą kelis kartus sutrukdė įvairios priežastys.
Nuotrauka
sportas
Įkelta:
2020-12-31
Tokia antrašte daug metų tauragiškiai būdavo kviečiami balsuoti ir rinkti geriausius metų sportininkus vienuolikoje nominacijų,  o rinkimuose dalyvaudavo iki 40 pretendentų. 2020 metais pandemija sujaukė ne tik sporto, bet ir viso pasaulio žmonių normalų gyvenimą. Daugelis sporto federacijų negalėjo organizuoti svarbiausių metų renginių, lygos stabdė čempionatus, nukeltos net Olimpinės žaidynės, kurios per daugiau kaip 120 metų dėl pasaulinių karų nevyko tik du kartus. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė paskelbė, kad rengti 2020 metų geriausių sportininkų rinkimus ,,būtų nesąžininga varžybose nedalyvavusių sportininkų atžvilgiu“. Tokiu principu vadovaujamės ir mes, Tauragės sporto centras. Tačiau mūsų sportininkai ir karantino sąlygomis sugebėjo išsaugoti sportinę formą ir dalyvauti sporto šakų varžybose, kurios vyko ne karantino metu. Todėl buvo priimtas sprendimas padėkoti sportininkams už pasiekimus garsinant mūsų miestą Europos, Lietuvos čempionatuose, Baltijos šalių pirmenybėse ir apdovanoti Sporto centro įsteigtais prizais.
Nuotrauka
Tauragės sporto centro nuotrauka
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2020-12-23
Tradicinis kalėdinis Tauragės sporto centro jaunųjų šachmatininkų turnyras surengtas ir šiemet. Tiesa, dėl nesitraukiančios koronaviruso pandemijos ir dėl jos įvesto karantino turnyras šiemet buvo kitoks. Jaunieji šachmatininkai sėdo prie kompiuterių, mat turnyras vyko „online“.
Nuotrauka
sportininkai
Įkelta:
2020-12-21
Antradienį paskelbta, kad šiemet metų sportininko rinkimų Lietuvoje nebus. Tradicinės šventės nerengs ir Tauragės sporto bendruomenė. Priežastis paprasta – pandemijos metu ne visi sportininkai galėjo dalyvauti varžybose ar rungtynėse ir siekti aukščiausių rezultatų. Vis dėlto tie, kurie spėjo iškovoti medalius, pamiršti nebus – Tauragės sporto centras jau užsakė apdovanojimus.
Nuotrauka
Arno Joniko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2020-12-18
Šešiolikmetis gimnazistas, krepšinio mokyklos „Tauragės žaibas“ auklėtinis Arnas Jonikas pakviestas į suaugusiųjų krepšinio komandą „Tauragė“. Džiaugsmo dėl to neslepiantis jaunuolis lanko vyrų treniruotes ir galvoja, kaip nenuvilti juo patikėjusių trenerių. O kelionė paskui krepšinio kamuolį prasidėjo antroje klasėje.
Nuotrauka
Karate
Įkelta:
2020-12-11
Dvikovinių sporto šakų sezonas baigtas. Lietuvos taurės čempionatuose rungėsi karatė meistrai – tiek jaunimas, tiek vyresni. Tauragės karate klubas „Taurus“ turi kuo didžiuotis. Pirmą kartą klubo ir miesto istorijoje sportininkai kovėsi suaugusiųjų kategorijoje. Iki tol savo karjerą Tauragėje pradėję sportininkai, išvykę studijuoti, po studijų į gimtinę nesugrįždavo.
Nuotrauka
Tauragės baseinas
Įkelta:
2020-12-09
Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, Lietuvos sporto federacijų sąjunga (LSFS) rengia tradicinius sporto vadybos apdovanojimus ir pristato septynias nominacijas. Sporto mėgėjai balsuoti už favoritus kviečiami portale delfi.lt. Tarp nominantų – ir Tauragės rajono savivaldybės iniciatyva.
Nuotrauka
 Rugilė Altaravičiutė
Įkelta:
2020-12-07
Lietuvos jaunimo merginų bokso rinktinei atstovavusi Mantė Butkutė (treneris Giedrius Vaištaras) tapo prizininke Europos jaunimo vaikinų ir merginų bokso čempionate Juodkalnijoje. O olimpinėms žaidynėms besiruošianti Iveta Lešinskytė (treneris Edvardas Kutujevas) po teisėjų sprendimo Lietuvos bokso čempionate finalinėje kovoje turėjo pripažinti praėjusių metų Europos jaunimo čempionės pranašumą.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

„Tauragės“ krepšininkai spalio 31 d. išvykoje įtikinamai įveikė Klaipėdos „LCC Moose Basketball“ komandą rezultatu 86:63. Svečiuose žaidę tauragiškiai varžovus traiškė taikliais tritaškiais metimais.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-30

RKL žaidžianti „Tauragės“ krepšinio komanda praėjusį savaitgalį namuose iškovojo dvi pergales. Šį savaitgalį laukia susitikimas svečiuose su Klaipėdos LCC komanda. Krepšininkai intensyviai dirba treniruotėse.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Tauragės ,,Volano“ badmintono klubas kiekvienais metais organizuoja „Sportiados-Volano“ badmintono mėgėjų turnyrą. Jis tampa vis populiaresnis. Spalio 17 dieną į Tauragės ,,Bastilijos“ sporto kompleksą atvyko net 87 sportininkai iš Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Panevėžio, Kretingos, Kelmės, Šakių, Šiaulių, Viekšnių. Iš Tauragės dalyvavo 16 šios sporto šakos mėgėjų.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-16

Spalio 18 d. Sungailiškių trasoje vyks komandinių automobilių „Weekend Grand Race 2020“ 6-ojo etapo varžybos „Rytrama ir Dalius“ taurei laimėti. Tauragės pašonėje tai jau antrasis šio čempionato etapas, kuris nulems ir čempionato galutinės lentelės nugalėtojus.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-09

Spalio 3–4 dienomis Tauragėje, ,,Bastilijos“ sporto komplekse, vyko Lietuvos jaunučių iki 13 metų asmeninis badmintono čempionatas. Dėl čempionų vardo veržėsi net 23 berniukai ir 27 mergaitės iš dešimties šalies miestų. Tauragės sporto centro badmintonininkas Nojus Tenikaitis laimėjo aukso, sidabro ir bronzos medalius.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-02

Rugsėjo 26–27 d. Tauragėje, „Bastilijos“ sporto komplekse, vyko Lietuvos rankinio federacijos U-13 vaikų rankinio čempionatas R. Jansono taurei laimėti. Tai jau dvidešimt pirmąjį kartą vykstantis čempionatas. Pirmą kartą surengtas Tauragėje.

 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-09-29

Naujasis RKL krepšinio sezonas prasidės spalio 16 d. Komandos jau pradėjo pasiruošimą ir žaidžia draugiškas rungtynes. „Tauragės“ klubas po vasarą įvykusių permainų juda į priekį. Jau sužaistos dvi kontrolinės varžybos. Tuo tarpu iš NKL iškritęs Tauragės krepšinio klubas, panašu, sustabdė veiklą.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-09-25

Tauragės kultūrizmo sportininkei Evelinai Stulginskaitei rudens pradžia buvo sėkminga. Mergina įgyvendino savo svajonę ir pateko į Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federaciją (IFBB), Lietuvos čempionate Kėdainiuose iškovojo bronzos medalį, Latvijos čempionate pelnė du aukso medalius. Jai atsivėrė galimybė keliauti į Europos čempionatą Ispanijoje praėjusį savaitgalį.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-09-18

Lietuvos vaikų rankinio čempionate U-11 Tauragės sporto centro 2009 m. gimę auklėtiniai pateko į finalinį ketvertą ir iškovojo trečiąją vietą. Iš viso čempionate dalyvavo 13 komandų iš visos Lietuvos.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-09-18

Sušvelnėjus COVID-19 karantino metu buvusiems suvaržymams, organizuojant sportines varžybas uždarose patalpose, kovas atnaujino badmintonininkai. Rugsėjo 12–13 dienomis Kelmėje vyko Lietuvos jaunių iki 15 metų asmeninis čempionatas. Jame dalyvavo 53 badmintonininkai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Tauragės, Balbieriškio, Kelmės, Raseinių, Šiaulių ir Kazlų Rūdos.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-08-28

Pasiruošimas naujam krepšinio sezonui artėja į pabaigą. „Tauragės“ komanda paskelbė 2020/2021 m. RKL sezono sudėtį. Įvyko daug permainų. Naujas treneris, net devyni naujokai. Didžioji dalis – Tauragės ir aplinkinių rajonų krepšininkai.

 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-08-20

Jau šį šeštadienį, rugpjūčio 22 d., VšĮ „Aktyvi Tauragė“ kvies pasigalynėti virvės traukimo festivalyje „Purvo gurkšnis 2020“. Pavadinimas jau sufleruoja, kad dalyviams teks išsimaudyti purvo tranšėjoje. Penkių asmenų komandą gali sudaryti visi, nepriklausomai nuo amžiaus ar lyties.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-08-14

Šį sekmadienį laukia intriguojantis ir paslaptingas „Judėkime kartu“ parengtas dviračių žygis po Viešvilės rezervatą. Daug dalyvių dėmesio sutraukiantys žygiai ir šį kartą pritraukė nemažai žygeivių. Laukiami visi.