2020 Gegužės 27 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Tauragės krepšinio klubas rengiasi startui naujame NKL sezone

  • Įkelta: 2019-09-04

Tauragės krepšinio klubas ruošiasi naujam NKL sezonui ir pamažu atskleidžia būsimos komandos sudėtį. Pasirašyta sutartis su naujoku, skelbiama apie sugrįžtančių žaidėjų pavardes bei pokyčius trenerių štabe. Klubas nestokoja pozityvios energijos ir būsimame sezone tikisi sirgalius palepinti pergalėmis bei efektingais dėjimais.

Nauji veidai

Tauragės krepšinio klubas ruošiasi artėjančiam sezonui Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) ir vasarą aktyviai dirba prie komandos sudėties. Aišku, kad stipriausias Tauragės krepšinio klubas šiame sezone žais. Praėjusiame sezone klubui sekėsi sunkiai: jis iškovojo 11 pergalių iš 28 galimų, surinko 39 taškus, bet galutinėje lentelėje liko 11 vietoje iš 15 ir išsaugojo teisę žaisti NKL.

Rugpjūtį paskelbta apie pasirašytą sutartį su naujoku, 28 metų 201 cm ūgio vidurio puolėju Ryčiu Biliartu, kuris praėjusį sezoną atstovavo Joniškio „Delikateso“ komandai.

„Džiaugiuosi prisijungęs prie Tauragės krepšinio klubo. Apie šį klubą esu girdėjęs tik geriausius atsiliepimus, todėl priimti sprendimą sunku nebuvo. Stengsiuosi padėti komandai kiek galima labiau siekti aukščiausių tikslų“, – pranešime cituojamas krepšininkas iš Klaipėdos.

Į ekipą atvyksta ir 25-erių metų 195 cm ūgio žaidėjas Rokas Narkevičius. Narkevičius yra žaidęs Kauno „Triobet“ bei Jonavos „Triobet“ komandose. Krepšininkas iš Kauno atstovavo Lietuvos jaunučių (2009 m.) ir jaunių (2010 m.) rinktinėms.

Sudėtį artėjančiam NKL sezonui buriantis Tauragės krepšinio klubas sudarė sutartį ir su Karoliu Babkausku, kuris į Lietuvą grįžta po metų pertraukos. 28-erių gynėjas praėjusį sezoną praleido ketvirtoje Vokietijos krepšinio lygoje, kur vidutiniškai rinko po 12 taškų ir atliko po 5,2 rezultatyvaus perdavimo.

2017–2018 metų sezone K. Babkauskas gynė Šakių „Vyčio“ garbę ir tuomet vidutiniškai pelnė po 9,3 taško, atliko po 7,7 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 14,4 naudingumo balo.

„Sutikau žaisti Tauragėje, nes čia žais dauguma seniau pažįstamų krepšininkų. Žinau, kad galima pasiekti gerus rezultatus su šitais žaidėjais. Lūkesčiai visada, žinoma, maksimalūs, svarbiausia patekti į atkrintamąsias  varžybas, o tada jau siekti maksimumo. Apie Tauragės klubą esu girdėjęs tik gerus atsiliepimus. Tikiuosi, kad sirgaliai mus palaikys, o mes stengsimės ir atiduosim visas jėgas kiekvienose rungtynėse“ – teigė K. Babkauskas.

Ankščiau gynėjas atstovavo Panevėžio „Lietkabeliui“, Kauno r. „LSU Atletui“, „Šiauliams“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždėms“.

Sugrįžimas

Tauragės krepšinio klube – sugrįžimas. Į komandą grįžta 30 m. 191 cm ūgio gynėjas Liudas Valantinas. Praėjusiame sezone krepšininkas sužaidė 28 varžybas ir persikėlė į gimtojo miesto – Šilalės „Lūšies“ komandą. Ši komanda žaidžia Regionų krepšinio lygoje (RKL) ir 2018/2019 metų sezone su Liudu Valantinu iškovojo pirmąją vietą.

„Taip jau susidėliojo likimas, kad šį sezoną grįžtu atgal į audringai sirgalių palaikomą Tauragės krepšinio klubą. Šį sezoną turiu vieną tikslą – kovoti kiekvienose varžybose iki paskutinių minučių bei pasiekti kuo daugiau pergalių. Pažadu, kad noro aikštelėje man tikrai netrūks, šiuo pavyzdžiu užkrėsiu ir komandos draugus“, – žada Liudas.

Komandoje lieka 29-erių metų 201 cm ūgio vidurio puolėjas Deividas Keburys. „Šiais metais klube bus daugiau permainų, naujų žaidėjų, su kuriais ateina ir nauji tikslai. Po nesėkmingų metų klubo valdžia sureagavo ir padarė daug permainingų sprendimų. Stengsimės šiais metais būti konkurencingi ir padovanoti Tauragės klubo sirgaliams gražaus krepšinio ir pergalių. Kaip žaidėjas, pasistengsiu sirgalius „užvesti“ efektingais dėjimais“, – pažadėjo Deividas.

Artėjančiam sezonui besikomplektuojančiame Tauragės krepšinio klube lieka du jauni tauragiškiai – Deividas Laucius ir Rokas Bendikas. 2002 metais gimę tauragiškiai yra Tauragės sporto centro auklėtiniai.

Naujienos trenerių štabe

Tauragės krepšinio klubą palikus trenerio asistentui Vytautui Padgureckui, vyriausiajam treneriui Edvardui Žemguliui naujame sezone padės 49-erių metų tauragiškis Ridas Jogėla. Šis specialistas buvo ilgametis Tauragės „Bremena“ žaidėjas bei treneris. Vyras yra patyręs sportininkas, žinomas visoje Lietuvoje. Jis žaidė Šilutės „Šilutėje“, Panevėžio „Lietkabelio“ bei Rygos ASK klubuose.

„Džiaugiuosi gavęs progą treniruoti Tauragės krepšinio klubą bei bendradarbiauti su ilgamečiu klubo treneriu Edvardu Žemguliu. Trenerio darbas nėra svetimas dalykas mano asmeninėje praktikoje. Manau, jog turima patirtis tikrai padės žaidėjams tobulėti ir siekti aukščiausių tikslų“, – pranešime cituojamas R. Jogėla.

Klubo vyriausiasis treneris džiaugiasi, kad trenerių štabe dirbs vietos specialistai, turintys didelį patirties bagažą.

„Išvykus Vytautui teko imtis veiksmų, ieškant asistento. Pasiūlius Ridui prisijungti prie trenerio štabą ir gavus teigiamą atsakymą, tai labai nudžiugino. Vis tik šį sezoną komandai vadovaus tauragiškiai ir, mano nuomone, ne kiekviena ekipa gali pasidžiaugti vietinių trenerių štabu. Ridas – buvęs puikus krepšininkas, turintis didelį patirties bagažą, kuris tikrai man puikiai talkins ir padės tobulėti žaidėjams“, – Tauragės ekipos svetainei teigė treneris Edvardas Žemgulis

Aišku, kad stipriausias Tauragės krepšinio klubas šiame sezone žais. Praėjusiame sezone klubui sekėsi sunkiai: jis iškovojo 11 pergalių iš 28 galimų, surinko 39 taškus, bet galutinėje lentelėje liko 11 vietoje iš 15 ir išsaugojo teisę žaisti NKL. Pagal šios lygos nuostatus paskutinėje vietoje likusi komanda iškrenta į žemesnę Regionų krepšinio lygą (RKL).

Tauragiškis Mantas Dumašius neseniai Vilniuje surengtose kasmetinėse Lietuvos CrossFit varžybose iškovojo pirmąją savo pergalę. Kiek anksčiau vyras buvo tapęs prizininku Baltijos šalių varžybose. Dėl pergalės vyko atkakli kova taškas į tašką.

Kanadoje savaitgalį pasaulio ralio-kroso meistrai varžėsi dėl geriausiojo pozicijų. Vienintelis lietuvis, iš Tauragės kilęs Rokas Baciuška trečią kartą šiame sezone turėjo galimybę patekti į finalą, bet vaikino viltys sudužo atsitrenkus į sieną po kontakto su kitu lenktynininku. Jaunasis ralio-kroso talentas optimizmo nelaidoja ir ruošiasi kovingam savaitgaliui Prancūzijoje.

Tauragės krepšinio klubas „Fortūna-Agava“ intensyviai ruošiasi naujam sezonui, kurį klubas pasitinka su ženkliomis permainomis. Komandos vairą perėmė naujas treneris. Klubo sudėtis stipriai nesikeitė: būrys vietinių žaidėjų, lieka praėjusio sezono vedliai. Vyksta derybos su keletu pajėgių žaidėjų.

Latvijoje vyko sparčiai Lietuvoje populiarėjančios sporto programos „CrossFit“ Baltijos šalių turnyras. Tai fizinio lavinimo programa, kuri pareikalauja itin didelio sportininko fizinio bei psichologinio pasirengimo. Atliekamos įvairios rungtys: nuo štangos kėlimo iki plaukimo ar važiavimo dviračiu. Pirmą kartą tokiame turnyre dalyvavęs tauragiškis Mantas Dumašius iškovojo trečiąją vietą.

Profesionalų automobilių sporte aukštumų siekiantis tauragiškis Rokas Baciuška patyrė nesėkmę Pasaulio ralio etape Švedijoje. Bet jaunoji ralio žvaigždė nenuleidžia rankų ir rengiasi kitam etapui, kuris vyks Kanadoje. Taip pat vaikinas priėmė iššūkį ir dalyvaus šį savaitgalį vyksiančiose „Aurum 1006 km“ lenktynėse Palangoje.