2020 Liepos 14 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Smūgis į sieną sudaužė Roko Baciuškos viltis patekti į finalą

  • Įkelta: 2019-08-09
Jaunasis lietuvis R. Baciuška turėjo realių galimybių pirmą kartą prasibrauti į finalą Kanadoje. Komandos nuotrauka

Kanadoje savaitgalį pasaulio ralio-kroso meistrai varžėsi dėl geriausiojo pozicijų. Vienintelis lietuvis, iš Tauragės kilęs Rokas Baciuška trečią kartą šiame sezone turėjo galimybę patekti į finalą, bet vaikino viltys sudužo atsitrenkus į sieną po kontakto su kitu lenktynininku. Jaunasis ralio-kroso talentas optimizmo nelaidoja ir ruošiasi kovingam savaitgaliui Prancūzijoje.

Starto testai drago trasoje

Devyniolikmetis lenktynininkas iš Tauragės Rokas Baciuška pasiruošimą septintajam „WorldRX“ etapui tęsė vos tik nuvykęs į Kanadą. Čia, netoli Kvebeko miesto, nedideliame Trois Rivieres miestelyje, viduje NASCAR lenktynių trasos įrengtoje ralio-kroso trasoje varžėsi stipriausi planetos meistrai. „GCK Academy“ komanda lietuviui surengė automobilio „Renault Megane“ starto testus profesionalioje drago trasoje.

„Testai buvo skirti startams. Pagrindinis jų tikslas – labiau priprasti prie automobilio. Reikėjo viską tiksliai atidirbti, kad varžybų metu viskas vyktų automatiškai“, – sakė jauniausias „GCK Academy“ komandos narys R. Baciuška.

Trasa klaidų neatleidžia

Kanados lenktynių „Supercar“ klasėje rungtyniavo net 16 sportininkų. Šioje trasoje Rokas varžėsi pirmą kartą. Kiti dalyviai jau turėjo patirties ir buvo išbandę šios trasos posūkius bent po vieną kartą. Nepaisant visko, Rokas savaitgaliui buvo užsibrėžęs aukštus tikslus.

„Kanados trasa yra tokia, kuri neatleis klaidų. Ji turi daug sudėtingų posūkių. Daugelis jų – „akli“, dėl to bus itin svarbu pravažiuoti tiksliai, nedarant klaidų. Taip pat šioje trasoje – visur yra betoniniai atitvarai. Tad jei truputį paslysi, galėsi pasakyti viso gero“, – dar prieš lenktynių savaitgalį pažymėjo jaunasis lenktynininkas.

Karštas savaitgalis

Lenktynių savaitgalis buvo itin karštas. Temperatūra siekė 30 laipsnių pagal Celcijų, trasos temperatūra buvo dar karštesnė – apie 40 laipsnių. Prognozuota, kad pirmosios kvalifikacijos važiavimus turėjo išmaudyti lietus. Buvo sunku prognozuoti, kam seksis geriausiai. Pirmąjį bendros įskaitos trejetą skyrė tik keletas taškų, todėl aiškaus lyderio dar nematyti.

Pirmasis kartas Rokui Kanados etape buvo gana sėkmingas. Laisvosiose treniruotėse bei pirmojoje kvalifikacijoje vaikinas važiavo atsargiai, mokydamasis trasos vingrybes. Bet jau antrojoje kvalifikacijoje jaunasis talentas pademonstravo geriausią savo sezono rezultatą. Nors po pirmosios kvalifikacijos ir buvo skirta bauda, tai nesustabdė Roko kovingo nusiteikimo.

„Pirmojoje kvalifikacijoje gauta bauda sumaišė visas kortas. Tačiau antrojoje kvalifikacijoje pasiektas rezultatas leido susigrąžinti prarastas pozicijas. Pavyko pademonstruoti geriausią šio sezono rezultatą“, – po dviejų kvalifikacinių važiavimų sakė R. Baciuška.

Sekundė į sekundę

Lenktynininkai dėl pozicijų kovojo sekundė į sekundę. Pasaulio ralio-kroso čempionato lyderiai broliai Hansenai pirmojoje kvalifikacijoje turėjo tenkintis tik penktąja ir dešimtąja vietomis. Roką gauta 5 sekundžių bauda iš dešimtos vietos nubloškė į penkioliktą. Tačiau antrajame kvalifikaciniame važiavime lenktynininkas su „Renault Megane“ savo važiavime buvo pirmas ir bendroje įskaitoje buvo trečias. Po pirmų dviejų važiavimų lietuvis buvo 9-ojoje vietoje.

Trečioji kvalifikacija Rokui buvo labai permaininga. Po starto lenktynininkas patyrė kontaktą su komandos draugu Guerlainu Chicheritu bei Timu Sneideriu. Pastarasis apsisuko, G. Chicheritas apgadino automobilį, tuo tarpu Rokas prarado daug brangaus laiko ir turėjo tenkintis 11-ąja vieta. Kitokia situacija buvo paskutinėje kvalifikacijoje. Čia jaunasis lenktynininkas pravažiavo be didesnių incidentų ir pademonstravo antrą bei ketvirtą laikus. Susumavus visus laikus, Rokas pateko į Kanados etapo pusfinalį.

Palaidojo finalą

Pirmajame pusfinalyje Rokui teko startuoti antroje eilėje iš išorės. Po starto vaikinui nepavyko išsikovoti vietos pirmajame lyderių trejete. Tačiau kovingasis Rokas nepasidavė ir agresyviai atakavo konkurentus. Vis dėlto ši trasa, kaip dar prieš savaitgalį buvo pastebėjęs pats lietuvis, neatleido net menkiausių klaidų. Ketvirtajame rate, bandant aplenkti N. Gronholmą, vaikinas trenkėsi į sieną ir palaidojo viltis pirmą kartą šiame sezone pakovoti finale.

„Apibendrinus visą lenktynių savaitgalį, galiu pasakyti, kad jis buvo labai geras ir greitas. Žinoma, gaila, kad nepavyko iškovoti vietos finale, bet pusfinalyje teko važiuoti paskui du labai greitus „Hyundai“ automobilius. Šiame etape šie automobiliai važiavo tarytum kitoje lygoje. Vos tik pasitaikė proga aplenkti N. Gronholmą, ja pasinaudojau. Gaila, kad nepavyko išvengti kontakto su siena. Bet greičio tikrai turime, iki varžybų Prancūzijoje išanalizuosime klaidas, pasitreniruosime ir grįšime dar geresni“, – po nesėkmės Kanadoje optimizmo nelaidojo Rokas.

Jaunajam lenktynininkui tai buvo trečias kartas, kai teko kovoti dėl vietos finale. Debiutiniame Pasaulio ralio-kroso čempionato sezone lietuvis į pusfinalį jau buvo patekęs tik Abu Dabyje bei Švedijoje.

Finalą Kanadoje laimėjo Andreasas Bakkerudas. Norvegas su „Audi S1“ iškovojo pirmąją sezono pergalę. Antrasis liko latvis Janis Baumanis, trečiojoje vietoje liko rusas Timuras Timerzyanovas. Šių metų lyderis Timmas Hansenas į finalą net nepateko – po kvalifikacinių važiavimų turėjo tenkintis tik 13-ąja vieta. Jo brolis Kevinas į finalą pateko, bet atkaklioje kovoje jam teko nusileisti konkurentams.

Tauragės krepšinio klubas „Fortūna-Agava“ intensyviai ruošiasi naujam sezonui, kurį klubas pasitinka su ženkliomis permainomis. Komandos vairą perėmė naujas treneris. Klubo sudėtis stipriai nesikeitė: būrys vietinių žaidėjų, lieka praėjusio sezono vedliai. Vyksta derybos su keletu pajėgių žaidėjų.

Latvijoje vyko sparčiai Lietuvoje populiarėjančios sporto programos „CrossFit“ Baltijos šalių turnyras. Tai fizinio lavinimo programa, kuri pareikalauja itin didelio sportininko fizinio bei psichologinio pasirengimo. Atliekamos įvairios rungtys: nuo štangos kėlimo iki plaukimo ar važiavimo dviračiu. Pirmą kartą tokiame turnyre dalyvavęs tauragiškis Mantas Dumašius iškovojo trečiąją vietą.

Profesionalų automobilių sporte aukštumų siekiantis tauragiškis Rokas Baciuška patyrė nesėkmę Pasaulio ralio etape Švedijoje. Bet jaunoji ralio žvaigždė nenuleidžia rankų ir rengiasi kitam etapui, kuris vyks Kanadoje. Taip pat vaikinas priėmė iššūkį ir dalyvaus šį savaitgalį vyksiančiose „Aurum 1006 km“ lenktynėse Palangoje.

Visą savaitę žvejybos entuziastai iš Lietuvos, Latvijos ir Rusijos varžėsi dėl geriausio žvejo titulo turnyre „Tauragės karpis 2019“. Dalyviai varžėsi, kas pagaus didžiausią karpį bei daugiausia jų. Po finalinio svėrimo paaiškėjo, kad buvo pagauta daugiau nei pusė šimto karpių, bendras jų svoris sudarė daugiau nei pusę tūkstančio kilogramų. Vidutinis svoris – beveik 10 kilogramų. Didžiausias karpis svėrė 17,6 kg.

Savaitgalį, švęsdami Lietuvos valstybės šventę Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, sporto klubas „Fortūnos laisvalaikio centras“ pažymėjo simboliniu 100 km dviračių žygiu. Tai jau trečiasis toks žygis. Sulaukiama dalyvių ne tik iš Tauragės, bet ir iš Vilniaus. Visi dalyviai yra dviračių mėgėjai, pedalus minantys laisvalaikiu.

Tauragės rajono savivaldybė kasmet skiria skatinamąsias premijas rajono sportininkams už pasiektus rezultatus ir parodytą meistriškumą. 39-iems sportininkams ir jų treneriams paskirta iš viso 10 tūkst. eurų. Premijų dydžiai svyruoja nuo 50 iki 450 Eur.

Tauragėje jau penktąjį sezoną įpusėjo vasaros krepšinio 3x3 lyga. Net 12 komandų atkakliai varžosi dėl geriausiosios titulo. Kiekvieną antradienį krepšininkai renkasi Žalgirių gimnazijos stadione. Organizatoriai sako, kad įtampa sezone auga, kaip ir susidomėjusių žiūrovų skaičius. Kas šiemet taps prizininkais, kol kas neaišku. Visos komandos nusiteikusios atkakliai pakovoti.

Tauragės berniukų (gim. 2007 m.) futbolo komanda, treniruojama Tauragės sporto centro trenerio Tomo Rimo, tarptautiniame futbolo turnyre Lenkijoje tarp 18 komandų iškovojo auksą. Finale savo varžovus tauragiškiai įveikė užtikrintai 3:1. Rimtesnio pasipriešinimo tauragiškiai nesulaukė ir turnyrinėse varžybose. Komandos žaidėjas Vilius Kondrotas turnyre pelnė 14 įvarčių ir buvo pripažintas rezultatyviausiu turnyro žaidėju. Tai pirmas komandos auksinis pasirodymas tarptautiniuose turnyruose.

Iš Tauragės kilusi šokėja, daugkartinė Lietuvos čempionė Aistė Survilaitė kartu su partneriu Leonardo Lini tapo jaunimo iki 21 metų čempionais Lotynų Amerikos šokių grupėje ir suaugusiųjų finalininkais nacionaliniame Italijos čempionate, kuris vyko Napolyje. Šokėjams papildomas iššūkis buvo varginantis karštis bei tai, kad ši pora buvo vienintelė, kuri šoko daugiau nei vienoje grupėje.

Tauragės „Versmės“ gimnazijos futbolo komanda dalyvavo respublikiniame „Golo“ turnyre. Šiame futbolo turnyre buvo užsiregistravę 365 komandos iš visos Lietuvos. Super finale varžėsi 10 geriausių komandų. Tauragės komanda pirmą kartą gimnazijos istorijoje iškovojo aukštą, trečiąją vietą. Pergalė nebuvo lengva.

Tauragės sporto centro badmintono treneris Jonas Šileris liko nepralenkiamas Prienuose vykusiame Pabaltijo veteranų badmintono čempionate. Vyriausiųjų amžiaus grupėje (70 metų ir daugiau) sportininkas laimėjo aukso medalį. Dvejetų varžybose kartu su estų sportininku iškovojo sidabro medalius. Čempionate žaidė pusantro šimto sportininkų iš Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos.

Savaitgalį vyko Pasaulio ralio kroso čempionatas Norvegijoje, pragariškame žiede Hell. Tauragiškis,talentingasis Rokas Baciuška kovingai pradėjęs kvalifikacinius važiavimus turėjo realias ambicijas patekti į pusfinalį, tačiau jaunojo lenktyninko viltis užgesino kvaila klaida bei teisėjų diskvalifikacija.

Tauragėje sportinę karjerą pradėjęs krepšinio talentas Matas Jogėla antrą kartą bandys patekti į pajėgiausią pasaulio krepšinio lygą. „Žalgirio“ komandai priklausantis 201 cm aukštaūgis ruošiasi nerti į 2019-ųjų NBA naujokų biržą.

Gegužės pabaigoje Vištyčio ežero poilsiavietėje (Vilkaviškio rajone) startavo antrus metus rengiamos dviračių bekelės varžybos „Hydra Epic 2019“. Iš įvairių Europos valstybių susirinkę dviratininkai lenktyniavo, kuris greičiau įveiks alinančią 800 km trasą. Šią distanciją per 4 dienas įveikęs tauragiškis Andrius Žalandauskas teigia, jog tokios varžybos palaužia net stipriausius vyrus. Jose būtina ne tik gera fizinė forma, psichologinis pasiruošimas, bet ir kokybiška technika.

Viena stipriausių FIA Pasaulio ralio-kroso čempionato komandų GC KOMPETITION praneša pasirašiusi ilgalaikę sutartį su jauniausiu pasaulio čempionato dalyviu lietuviu Roku Baciuška, rašoma pranešime. Taigi tauragiškis Rokas jau nuo kito pasaulio čempionato etapo, kuris vyks Norvegijoje po trijų savaičių, vairuos „Renault Megane RSRX“ automobilį. „Esu laimingas, galėdamas pranešti puikias naujienas. Mano čempionatas tęsiasi nuo Norvegijos“, savo „Facebook“ paskyroje rašo Rokas Baciuška.

„Bastilijos“ sporto komplekse įvyko rankinio turnyras gerai tauragiškiams žinomo rankininko Jono Zarėno atminimo taurei laimėti. 2015 m. užgesusi sportininko gyvybė rankinio varžybose buvo pagerbta pirmą kartą.

„Amadeus Dance“ šokėjai dalyvauja ne tik Lietuvos šokių varžybose, bet kasmet savo jėgas išbando ir tarptautiniuose konkursuose. Pernai dvi tauragiškių grupės iš Kroatijos parsivežė dvi pirmąsias vietas, o šiemet 70 klubo vaikų sėkmingai pasirodė tarptautinėse varžybose „I love dance“ Latvijoje.

Pasaulio ralio-kroso čempionate dalyvaujantis Rokas Baciuška skelbia nedalyvausiantis Belgijos etapo varžybose. Tauragiškio atstovas spaudai Ramūnas Fetingis „Tauragės žinias“ informavo, kad dėl vidinių nesutarimų išsiskyrė sportininko ir komandos „ESmotorsport-LabasGas“ keliai.

Antradienį į Lietuvos futbolo federacijos antrojo viceprezidento postą išrinktas Arūnas Pukelis. Prieštaringos reputacijos tauragiškį rinkimuose palaikė dauguma balso teisę turinčių LFF narių.  

Tituluotas Lietuvos keturračių motociklų meistras, tauragiškis M. Lelys pirmadienį grįžo iš varžybų, kurios yra įvardijamos kaip pačios sunkiausios Europos bekelės lenktynės. Atokus ir kalnų apsuptas Sacuieu kaimelis Rumunijos Transilvanijoje jau keletą metų iš eilės savaitei tampa ekstremalų meka, kurioje susirinka pajėgiausi pasaulio sportininkai.

Praėjusį sekmadienį „Bastilijoje“ susitiko Lietuvos veteranų krepšinio lygos finalinio ketverto komandos. „55+“ amžiaus grupėje antrąja vietą iškovojo tauragiškiai, finale nusileidę Vilniaus „Perlo“ ekipai.

Jungtinių Arabų Emyratų Abu Dabio mieste šeštadienį startuos Pasaulio ralio-kroso čempionato varžybos. Į pirmąjį šio sezono etapą išvyko ir „ESmotorsport-LabasGas“ komandos nariai, kurių gretose – Tauragės auto sporto žvaigždė Rokas Baciuška. 
 

89 jaunieji badmintonininkai iš 28 šalies mokyklų, pasižymėjusių savo miestų ir rajonų mokyklų pirmenybėse, dalyvavo Tauragėje vykusiose devintosiose mokyklų finalinių žaidynių badmintono varžybose. Jose sėkmė lydėjo Žalgirių merginas.

Pirmadienį, Lietuvoje švenčiant Nepriklausomybės atkūrimo dieną, „Bastilijoje“ buvo surengta „Krepšinio diena“. Jos metų geriausios Sekmadienio krepšinio lygos komandos varžėsi dėl taurės, o pavienėse rungtyse savo individualų meistriškumą įrodinėjo ekipų lyderiai.

Iki Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliaraus sezono pabaigos likus vienai savaitei, paaiškėjo šio etapo nugalėtojas. Juo tapo Šakių „Vytis“, šiuo metu turintis 31 pergalę ir 9 pralaimėjimus. Kur kas prastesnėje situacijoje yra Tauragės krepšinio klubas, kuriam reikia ne tik pergalės prieš jaunuosius žalgiriečius, bet ir 15 taškų pranašumo prieš jonaviškius.