2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

„Fortūna-Agava“ stiprina pozicijas: naujas treneris ir patyrusių žaidėjų branduolys

  • Įkelta: 2019-08-02
Komandos vadovas Aivaras Skarbalius (kairėje) sukirto rankomis su nauju ambicingu treneriu Karoliu Abramavičiumi. Komandos nuotrauka

Tauragės krepšinio klubas „Fortūna-Agava“ intensyviai ruošiasi naujam sezonui, kurį klubas pasitinka su ženkliomis permainomis. Komandos vairą perėmė naujas treneris. Klubo sudėtis stipriai nesikeitė: būrys vietinių žaidėjų, lieka praėjusio sezono vedliai. Vyksta derybos su keletu pajėgių žaidėjų.

Jaunas, bet patyręs treneris

Regionų krepšinio lygoje žaidžianti Tauragės „Fortūna-Agava“ ruošiasi naujam sezonui. Klubas neseniai paskelbė apie ženklias permainas stovykloje. Naujuoju vyriausiuoju treneriu tapo Karolis Abramavičius – 29-erių krepšinio specialistas, iki šiol žaidęs Kauno technikos kolegijos komandoje ir spėjęs ten pasižymėti puikiais rezultatais.

Kaip „Tauragės žinioms“ pokyčius paaiškino klubo „Fortūna-Agava“ direktorius Aivaras Skarbalius, naujo trenerio prireikė nepavykus susitarti dėl sąlygų su senuoju treneriu L. Dulinsku. Komanda ieškojo jauno, suinteresuoto specialisto, kuris tobulėtų pats ir vestų klubą į priekį.

– Norėjome jauno, „alkano“ specialisto, kuris būtų suinteresuotas dirbti ir tobulėti. Karolis toks ir yra. Jis gyvena krepšiniu, nepaisant jauno amžiaus, jau turi daug patirties, jo CV pasako daug. Kalbėjomės su juo apie komandos viziją, tikslus ir norus. Abiejų pusių poreikiai sutapo, todėl sukirtome rankomis, – teigė komandos vadovas.

Būrys vietinių žaidėjų

Visą mėnesį klubas aktyviai skelbė naujienas apie būsimus žaidėjus. Dabar jau aišku, kad komandos branduolys nesikeitė: būrys vietinių krepšininkų ir praėjusio sezono vedliai. Komandai atstovaus Tadas Rapolavičius, Deividas Dragūnas, Tautvydas Stankus, Vilius Klumbys, Lukas Meilius, Dilanas Švaistys. Žaisti lieka ir praėjusio sezono vedliai: kaunietis Linas Krivickas ir Vilniuje gyvenantis Ignas Juškevičius. Vyksta derybos su dar keliais žaidėjais.

– Norime komandą sustiprinti dar 3–4 pajėgiais žaidėjais. Vyksta derybos, vasara labai darbinga. Stengsimės sukomplektuoti kuo pajėgesnę komandą. Kai komplektacija bus baigta ir matysime, ką vadovybė kartu su treneriu nuveikė šitame darbe, tada kelsime konkrečius tikslus. Be abejo, visada norisi pasirodyti kuo geriau ir gerinti rezultatus. Jaučiame sirgalių, rėmėjų ir ypač miesto valdžios palaikymą, todėl pasistengsime nenuvilti, – apie keliamus tikslus kalbėjo A. Skarbalius.

Stebi pokyčius

Komanda nesėdi sudėjusi rankų, stebi ir varžovų stovyklas, pokyčius jose. Kol kas dar sunku kalbėti apie lyderius ir būsimo sezono kovas, bet komanda analizuoja bet kokią gautą informaciją, priima konkrečius sprendimus.

– Kadangi aktyviai dirbame vasaros žaidėjų rinkoje, tai nori nenori susiduri su informacija, ką veikia ir kitos komandos. Stebime situaciją, žinome, su kuo sutarusi viena ar kita komanda. Bet kol komandos dar komplektuojamos, sunku pasakyti, kas bus rimčiausi varžovai. Pirmiausia žiūrime savęs, – teigė komandos vadovas.

Latvijoje vyko sparčiai Lietuvoje populiarėjančios sporto programos „CrossFit“ Baltijos šalių turnyras. Tai fizinio lavinimo programa, kuri pareikalauja itin didelio sportininko fizinio bei psichologinio pasirengimo. Atliekamos įvairios rungtys: nuo štangos kėlimo iki plaukimo ar važiavimo dviračiu. Pirmą kartą tokiame turnyre dalyvavęs tauragiškis Mantas Dumašius iškovojo trečiąją vietą.

Profesionalų automobilių sporte aukštumų siekiantis tauragiškis Rokas Baciuška patyrė nesėkmę Pasaulio ralio etape Švedijoje. Bet jaunoji ralio žvaigždė nenuleidžia rankų ir rengiasi kitam etapui, kuris vyks Kanadoje. Taip pat vaikinas priėmė iššūkį ir dalyvaus šį savaitgalį vyksiančiose „Aurum 1006 km“ lenktynėse Palangoje.

Visą savaitę žvejybos entuziastai iš Lietuvos, Latvijos ir Rusijos varžėsi dėl geriausio žvejo titulo turnyre „Tauragės karpis 2019“. Dalyviai varžėsi, kas pagaus didžiausią karpį bei daugiausia jų. Po finalinio svėrimo paaiškėjo, kad buvo pagauta daugiau nei pusė šimto karpių, bendras jų svoris sudarė daugiau nei pusę tūkstančio kilogramų. Vidutinis svoris – beveik 10 kilogramų. Didžiausias karpis svėrė 17,6 kg.

Savaitgalį, švęsdami Lietuvos valstybės šventę Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, sporto klubas „Fortūnos laisvalaikio centras“ pažymėjo simboliniu 100 km dviračių žygiu. Tai jau trečiasis toks žygis. Sulaukiama dalyvių ne tik iš Tauragės, bet ir iš Vilniaus. Visi dalyviai yra dviračių mėgėjai, pedalus minantys laisvalaikiu.

Tauragės rajono savivaldybė kasmet skiria skatinamąsias premijas rajono sportininkams už pasiektus rezultatus ir parodytą meistriškumą. 39-iems sportininkams ir jų treneriams paskirta iš viso 10 tūkst. eurų. Premijų dydžiai svyruoja nuo 50 iki 450 Eur.