Mindaugas Lelys grįžo iš alinančių varžybų Rumunijoje
Įkelta:
2019-04-25
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Tituluotas Lietuvos keturračių motociklų meistras, tauragiškis M. Lelys pirmadienį grįžo iš varžybų, kurios yra įvardijamos kaip pačios sunkiausios Europos bekelės lenktynės. Atokus ir kalnų apsuptas Sacuieu kaimelis Rumunijos Transilvanijoje jau keletą metų iš eilės savaitei tampa ekstremalų meka, kurioje susirinka pajėgiausi pasaulio sportininkai.

Prilygsta Dakarui

Dar prieš renginio startą apie varžybas kalbėjęs jo organizatorius teigė, jog „Hunt The Wolf“ skirtos tiems, kurie nebijo nusisukti sprando. Prieš trylika metų sukurtos lenktynės tapo labai populiarios. Jei Dakaras yra bekelės varžybų prestižiškiausias renginys pasaulyje, tai lenktynės Rumunijoje pretenduoja į šį titulą Europos lygmeniu. Šių lenktynių kertinis akcentas – akmenys, kalnai, reljefas, sunkiai protu suvokiami išbandymai atletams ir technikai.

Į Rumuniją šiemet išvyko ir 6 lietuviai. Vienas jų – 2013 m. garsioje Rusijos „Ladoga“ trasoje triumfavęs tauragiškis M. Lelys. Vienas labiausiai Lietuvoje patyrusių keturratininkų dalyvauja pačioje stipriausioje „Extreme“ klasėje.

– Šios varžybos turbūt sunkiausios ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. Beveik kiekvienais metais į jas atvyksta amerikiečiai, australai. Stiprūs yra Rumunijos sportininkai, žinoma, anglai, vokiečiai, švedai, – „Tauragės žinioms“ teigė „Tauragė 4x4“ klubo narys M. Lelys.

„Hunt The Wolf“ varžybas sudaro vienos dienos testas ir keturių dienų varžybos. Per jas dalyviai turi įveikti kelis šimtus kilometrų kalnais, akmenynais ir visiška bekele. Įprastai, per dieną dalyviai įveikia apie 50–70 km atstumą. Lyderiams tai pavyksta padaryti per 3–4 valandas, paskutinieji grįžta tik po 6–7 valandų.

Nuotrauka

Nutrauktos varžybos

Rumunijoje startavęs M. Lelys kvalifikacinėse varžybose užėmė pirmąją vietą.

– Sekėsi neblogai. Antrą dieną buvau pirmas, trečią – antras. Turbūt girdėjote, kad šios varžybos buvo nutrauktos, kai trasoje žuvo 24 metų Didžiosios Britanijos sportininkė, – apgailestavo jis.

Trečioji Rumunijoje vykstančių „CFMOTO Hunt The Wolf“ lenktynių diena pažymėta skaudžia nelaime. Trasoje nukentėjo Didžiosios Britanijos komandos narė, 24-erių metų lenktynininkė Katie Hodgson. Mergina smarkiai susižeidė, buvo nugabenta į ligoninę, tačiau medikams jos gyvybės išsaugoti nepavyko. Keturratininkė nuo motociklo krito greičio ruože, „Killer Hill“ vardu pavadintame kalne. „Crossover“ įskaitos dalyviai nuo šio kalno turėjo leistis. Būtent šiuo stačiu, „kalno-žudiko“ vardą turinčiu šlaitu žemyn leisdamasi britė ir virto.

Paaiškėjus tragiškai incidento baigčiai, dalyvių parke kitų šalių sportininkai savo valstybių vėliavas nuleido iki pusės. Kiek vėliau organizatoriai visus dalyvius pakvietė į susirinkimą. Jame buvo nuspręsta 2019-ųjų metų „Hunt The Wolf“ varžybas nutraukti.

Kadangi varžybos dėl nelaimės sutrumpėjo, organizatoriai rezultatus skaičiavo pagal ankstesnių dienų pasiekimus.

Pralaimėjo britui

Susumavus rezultatus „Extreme“ klasėje pirmąją vietą iškovojo Didžiosios Britanijos atstovas Stevas Atkinsas, trečiąją – Švedijos atstovas. Tauragiškis M. Lelys užėmė antrąją vietą.

– Pritrūko 3 minučių. Šiose varžybose viską lemia meistriškumas ir fizinė ištvermė. Motociklai beveik visų sportininkų būna vienodi, panašaus lygio. Todėl varžybose laimi tie, kurie sugeba ištverti alinančias trasas. Būtent ilgose distancijose aš jaučiuosi geriausiai. Kai kiti sportininkai pavargsta, aš įgyju pranašumą, – teigė M. Lelys, apgailestavęs, kad varžybos buvo nutrauktos ir jam nepavyko parodyti visų galimybių.

„Tauragė 4x4“ klubo narys gegužės mėnesį švęs 42 gimtadienį. Varžybose jis dalyvauja nuo 2008 metų, todėl turi sukaupęs nemenką patirtį. Keturračių sporto atstovas Lietuvoje („Extreme“ klasėje) beveik neturi konkurencijos. Lyderis jis yra ir Europos bekelės trasose, tiesa, kartais koją pakiša technikos gedimai.

– Tauragėje nesitreniruoju. Buvau neseniai Kazlų Rūdos poligone, o šiaip nuvykstame kur į Ukrainą. Pastaraisiais metais dalyvauju trejose–ketveriose varžybose. Pernai Estijoje, Rusijoje, dabar kviečia į Švediją, Angliją, tačiau dar neapsisprendžiau, – „Tauragės žinioms“ teigė ekstremalas.

Vyras sakė, jog prieš varžybas Rumunijoje buvo skelbiama, kad varžybos šioje vietoje daugiau nebus rengiamos. Esą dalyviams bus ruošiami nauji pojūčiai, tad „Hunt The Wolf“ persikels į kitą Rumunijos vietovę, ar net į Serbijos ir Maroko bekelės poligonus.

Nuotrauka
ralis
Įkelta:
2021-01-22
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija inicijavo Aukšto meistriškumo sporto programų įgyvendinimo finansavimo valstybės biudžeto lėšomis tvarkos aprašo pakeitimus. Šie pakeitimai nulemti pandeminės situacijos. Savo finansavimo tvarką keičia ir Tauragės rajono savivaldybė – tokią užduotį buvo suformavęs meras dar prieš keletą metų. Siekiama, kad aukšto meistriškumo sportininkai gautų atitinkamą finansavimą ir būtų išlaikytas tęstinumas. 
Nuotrauka
vestina 2
Įkelta:
2021-01-21
Sausio 18 dieną TV3.lt portale startavo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) organizuojami futbolo geriausiųjų rinkimai, po kurių paaiškės Optibet Lietuvos futbolo apdovanojimų laureatai. Tarp nominantų – ir futbolininkė iš Tauragės Vestina Neverdauskaitė.
Nuotrauka
makauskas
Įkelta:
2021-01-15
Žurnalas „Krepšinio namai“ praėjusių metų pabaigoje sudarė perspektyviausių šešioliktąjį sezoną skaičiuojančios RKL žaidėjų dešimtuką. Kaip pažymėjo reitingo sudarytojai, nemažai dabartinių Lietuvos krepšinio žvaigždžių pradėjo savo karjerą šioje lygoje. Penktojoje sąrašo vietoje – iš Kauno kilęs ir šį sezoną „Tauragės“ komandos garbę ginantis Matas Makauskas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-06
Po įvykusio konkurso Tauragės sporto centro direktoriumi išrinktas Gediminas Sakalauskas, kuris buvo paskirtas laikinuoju įstaigos vadovu reorganizavus vaikų ir jaunių sporto mokyklą. Dar laukia formalios procedūros. Konkursą kelis kartus sutrukdė įvairios priežastys.
Nuotrauka
sportas
Įkelta:
2020-12-31
Tokia antrašte daug metų tauragiškiai būdavo kviečiami balsuoti ir rinkti geriausius metų sportininkus vienuolikoje nominacijų,  o rinkimuose dalyvaudavo iki 40 pretendentų. 2020 metais pandemija sujaukė ne tik sporto, bet ir viso pasaulio žmonių normalų gyvenimą. Daugelis sporto federacijų negalėjo organizuoti svarbiausių metų renginių, lygos stabdė čempionatus, nukeltos net Olimpinės žaidynės, kurios per daugiau kaip 120 metų dėl pasaulinių karų nevyko tik du kartus. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė paskelbė, kad rengti 2020 metų geriausių sportininkų rinkimus ,,būtų nesąžininga varžybose nedalyvavusių sportininkų atžvilgiu“. Tokiu principu vadovaujamės ir mes, Tauragės sporto centras. Tačiau mūsų sportininkai ir karantino sąlygomis sugebėjo išsaugoti sportinę formą ir dalyvauti sporto šakų varžybose, kurios vyko ne karantino metu. Todėl buvo priimtas sprendimas padėkoti sportininkams už pasiekimus garsinant mūsų miestą Europos, Lietuvos čempionatuose, Baltijos šalių pirmenybėse ir apdovanoti Sporto centro įsteigtais prizais.
Nuotrauka
Tauragės sporto centro nuotrauka
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2020-12-23
Tradicinis kalėdinis Tauragės sporto centro jaunųjų šachmatininkų turnyras surengtas ir šiemet. Tiesa, dėl nesitraukiančios koronaviruso pandemijos ir dėl jos įvesto karantino turnyras šiemet buvo kitoks. Jaunieji šachmatininkai sėdo prie kompiuterių, mat turnyras vyko „online“.
Nuotrauka
sportininkai
Įkelta:
2020-12-21
Antradienį paskelbta, kad šiemet metų sportininko rinkimų Lietuvoje nebus. Tradicinės šventės nerengs ir Tauragės sporto bendruomenė. Priežastis paprasta – pandemijos metu ne visi sportininkai galėjo dalyvauti varžybose ar rungtynėse ir siekti aukščiausių rezultatų. Vis dėlto tie, kurie spėjo iškovoti medalius, pamiršti nebus – Tauragės sporto centras jau užsakė apdovanojimus.
Nuotrauka
Arno Joniko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2020-12-18
Šešiolikmetis gimnazistas, krepšinio mokyklos „Tauragės žaibas“ auklėtinis Arnas Jonikas pakviestas į suaugusiųjų krepšinio komandą „Tauragė“. Džiaugsmo dėl to neslepiantis jaunuolis lanko vyrų treniruotes ir galvoja, kaip nenuvilti juo patikėjusių trenerių. O kelionė paskui krepšinio kamuolį prasidėjo antroje klasėje.
Nuotrauka
Karate
Įkelta:
2020-12-11
Dvikovinių sporto šakų sezonas baigtas. Lietuvos taurės čempionatuose rungėsi karatė meistrai – tiek jaunimas, tiek vyresni. Tauragės karate klubas „Taurus“ turi kuo didžiuotis. Pirmą kartą klubo ir miesto istorijoje sportininkai kovėsi suaugusiųjų kategorijoje. Iki tol savo karjerą Tauragėje pradėję sportininkai, išvykę studijuoti, po studijų į gimtinę nesugrįždavo.
Nuotrauka
Tauragės baseinas
Įkelta:
2020-12-09
Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, Lietuvos sporto federacijų sąjunga (LSFS) rengia tradicinius sporto vadybos apdovanojimus ir pristato septynias nominacijas. Sporto mėgėjai balsuoti už favoritus kviečiami portale delfi.lt. Tarp nominantų – ir Tauragės rajono savivaldybės iniciatyva.
Nuotrauka
 Rugilė Altaravičiutė
Įkelta:
2020-12-07
Lietuvos jaunimo merginų bokso rinktinei atstovavusi Mantė Butkutė (treneris Giedrius Vaištaras) tapo prizininke Europos jaunimo vaikinų ir merginų bokso čempionate Juodkalnijoje. O olimpinėms žaidynėms besiruošianti Iveta Lešinskytė (treneris Edvardas Kutujevas) po teisėjų sprendimo Lietuvos bokso čempionate finalinėje kovoje turėjo pripažinti praėjusių metų Europos jaunimo čempionės pranašumą.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

„Tauragės“ krepšininkai spalio 31 d. išvykoje įtikinamai įveikė Klaipėdos „LCC Moose Basketball“ komandą rezultatu 86:63. Svečiuose žaidę tauragiškiai varžovus traiškė taikliais tritaškiais metimais.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-30

RKL žaidžianti „Tauragės“ krepšinio komanda praėjusį savaitgalį namuose iškovojo dvi pergales. Šį savaitgalį laukia susitikimas svečiuose su Klaipėdos LCC komanda. Krepšininkai intensyviai dirba treniruotėse.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Tauragės ,,Volano“ badmintono klubas kiekvienais metais organizuoja „Sportiados-Volano“ badmintono mėgėjų turnyrą. Jis tampa vis populiaresnis. Spalio 17 dieną į Tauragės ,,Bastilijos“ sporto kompleksą atvyko net 87 sportininkai iš Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Panevėžio, Kretingos, Kelmės, Šakių, Šiaulių, Viekšnių. Iš Tauragės dalyvavo 16 šios sporto šakos mėgėjų.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-16

Spalio 18 d. Sungailiškių trasoje vyks komandinių automobilių „Weekend Grand Race 2020“ 6-ojo etapo varžybos „Rytrama ir Dalius“ taurei laimėti. Tauragės pašonėje tai jau antrasis šio čempionato etapas, kuris nulems ir čempionato galutinės lentelės nugalėtojus.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-09

Spalio 3–4 dienomis Tauragėje, ,,Bastilijos“ sporto komplekse, vyko Lietuvos jaunučių iki 13 metų asmeninis badmintono čempionatas. Dėl čempionų vardo veržėsi net 23 berniukai ir 27 mergaitės iš dešimties šalies miestų. Tauragės sporto centro badmintonininkas Nojus Tenikaitis laimėjo aukso, sidabro ir bronzos medalius.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-02

Rugsėjo 26–27 d. Tauragėje, „Bastilijos“ sporto komplekse, vyko Lietuvos rankinio federacijos U-13 vaikų rankinio čempionatas R. Jansono taurei laimėti. Tai jau dvidešimt pirmąjį kartą vykstantis čempionatas. Pirmą kartą surengtas Tauragėje.

 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-09-29

Naujasis RKL krepšinio sezonas prasidės spalio 16 d. Komandos jau pradėjo pasiruošimą ir žaidžia draugiškas rungtynes. „Tauragės“ klubas po vasarą įvykusių permainų juda į priekį. Jau sužaistos dvi kontrolinės varžybos. Tuo tarpu iš NKL iškritęs Tauragės krepšinio klubas, panašu, sustabdė veiklą.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-09-25

Tauragės kultūrizmo sportininkei Evelinai Stulginskaitei rudens pradžia buvo sėkminga. Mergina įgyvendino savo svajonę ir pateko į Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federaciją (IFBB), Lietuvos čempionate Kėdainiuose iškovojo bronzos medalį, Latvijos čempionate pelnė du aukso medalius. Jai atsivėrė galimybė keliauti į Europos čempionatą Ispanijoje praėjusį savaitgalį.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-09-18

Lietuvos vaikų rankinio čempionate U-11 Tauragės sporto centro 2009 m. gimę auklėtiniai pateko į finalinį ketvertą ir iškovojo trečiąją vietą. Iš viso čempionate dalyvavo 13 komandų iš visos Lietuvos.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-09-18

Sušvelnėjus COVID-19 karantino metu buvusiems suvaržymams, organizuojant sportines varžybas uždarose patalpose, kovas atnaujino badmintonininkai. Rugsėjo 12–13 dienomis Kelmėje vyko Lietuvos jaunių iki 15 metų asmeninis čempionatas. Jame dalyvavo 53 badmintonininkai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Tauragės, Balbieriškio, Kelmės, Raseinių, Šiaulių ir Kazlų Rūdos.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-08-28

Pasiruošimas naujam krepšinio sezonui artėja į pabaigą. „Tauragės“ komanda paskelbė 2020/2021 m. RKL sezono sudėtį. Įvyko daug permainų. Naujas treneris, net devyni naujokai. Didžioji dalis – Tauragės ir aplinkinių rajonų krepšininkai.

 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-08-20

Jau šį šeštadienį, rugpjūčio 22 d., VšĮ „Aktyvi Tauragė“ kvies pasigalynėti virvės traukimo festivalyje „Purvo gurkšnis 2020“. Pavadinimas jau sufleruoja, kad dalyviams teks išsimaudyti purvo tranšėjoje. Penkių asmenų komandą gali sudaryti visi, nepriklausomai nuo amžiaus ar lyties.