2020 Sausio 20 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Futbolo šventėje – planai atgaivinti „Taurą“

  • Įkelta: 2018-12-12
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Pirmadienį Kultūros rūmuose susirinko Tauragės apskrities futbolo bendruomenė. Minint Futbolo dieną buvo padėkota šios sporto šakos rėmėjams, treneriams, žaidėjams. Scenoje pasirodęs Tauragės futbolo federacijos prezidentas Arūnas Pukelis tikino, jog bus kuriama Futbolo akademija, taip pat prabilo apie siekį atgaivinti „Tauro“ klubą.

Antrą kartą Tauragėje rengiamoje futbolo šventėje buvo užpildytos visos Kultūros rūmų vietos. Dainavusius ir šokusius vaikučius atlydėjo tėveliai, susirinko buvę „Tauro“ žaidėjai, treneriai ir šios sporto šakos entuziastai.

Prieš renginį, Tauragės AFF prezidentas A. Pukelis Tauragės kabelinei televizijai patvirtino, jog ruošiamasi atgaivinti „Tauro“ klubą.

– Žinote, kad klubas „Tauras“ atgims, galiu pasakyti – dviejų mėnesių laikotarpyje. Prieš savaitę turėjau pokalbį su gerbiamu Tauragės rajono savivaldybės meru Sigitu Mičiuliu ir administracijos vadovu. Nutarėme konkretų planą, liko tik tokie taktiniai veiksmai, – tvirtino A. Pukelis.

Tauragės apskrities federacijos prezidentas ir susirinkusiems šventės dalyviams užsiminė apie šiuos planus. Visų pirma jis pažadėjo, kad bus sukurta Futbolo akademija, apie kuria jis jau šnekėjo praėjusių metų Futbolo dienos renginyje. Esą šis planas įgyvendintas nebuvo dėl nesutarimų Lietuvos futbolo federacijos viduje, bet šiuo metu tai jau išspręsta. Antra – ruošiamasi atgaivinti „Tauro“ klubą, kuris šalies čempionatuose nedalyvauja nuo 2016 metų. Anot, A. Pukelio, futbolo bendruomenė turėtų pati nuspręsti, kurioje lygoje „Tauras“ galėtų startuoti. Veikiausiai tai būtų žemiausia – antra Lietuvos lyga.

Optimistiniais planais pradėtoje šventėje daugiausiai dėmesio buvo skirta ne kalboms, o apdovanojimams. Stiklinės skulptūrėlės buvo įteiktos beveik 100 sportininkų, trenerių ir šiai sporto šakai nusipelniusių asmenų.

Pagrindinėje vakaro nominacijoje už nuopelnus Tauragės futbolui buvo padėkota 5 asmenims. Pirmiausiai –  nusipelniusiam treneriui Jonui Stažiui, kuris atrado jėgų ateiti į šventę kiek sustiprėjęs po užklupusios sunkios ligos. Taip pat ilgamečiam vaikų treneriui Jonui Kičui, buvusiam „Tauro“ sporto direktoriui Šenderiui Giršovičiui, „Tauro“ mecenatui Jaunučiui Šetkui ir „Tauragės futbolas“ steigėjui, įstaigos buvusiam vadovui Andriui Bendikui.  

Nominacijoje „Pasiekimas“ pagerbti Tauragės vardą garsinantys talentai. Padėkos įteiktos Adomui Ankudinovui, kuris pasirašė sutartį su FK „ Žalgiris“ B klubu (treneris Darius Stažys), Egidijui Dusevičiui žaidžiančiam FK „Trakai“, I lygoje, Rokui Gedeikiui atstovaujančiam Biržų komandai. Taip pat Arnui Levonauskui. Domui Račkauskui, Vestinai Neverdauskaitei, Skaistei Bajorinaitei, Dominykui Norkui.

„Pažangos“ nominacijoje už darbą su vaikais įvertintas treneris Alvydas Skurdelis ir jo auklėtiniai. Gausių ovacijų sulaukė Tomo Rimo treniruojami futbolininkai bei Žydrūno Mačaičio, Dariaus Stažio ir Andriaus Bendiko auklėtiniai. Kai kurie jų jau atstovauja Regionų rinktinėms ir yra komandų lyderiai. 

Pagerbti buvo ir mažųjų futbolininkų tėvai. Už indėlį į Tauragės futbolą apdovanoti Eglė ir Giedrius Stanevičiai, Arūnas Mačiūnas, Vidas Keseraukas, Dainora Jonaitė, Nerijus Normantas.

Šventės metu garsiausi Tauragėje išugdyti futbolininkai dalyvauti negalėjo. Tačiau vaizdo sveikinimus susirinkusiems atsiuntė Lietuvos rinktinės vartininkas Ernestas Šetkus, Italijoje rungtyniaujantis Lukas Ankudinovas bei Anglijos klubu „Blackburn Rovers“ sutartį pasirašęs Vilius Piliukaitis.

Futbolo diena visame pasaulyje yra minima lapkričio 10 dieną. Manoma, kad ši sporto šaka gimė Anglijoje. 1904 m. Paryžiuje 6 šalys (Prancūzija, Belgija, Olandija, Danija, Švedija ir Šveicarija) įkūrė Tarptautinę Futbolo Federaciją – FIFA. Nuo 1930 m. federacija pradėjo rengti pasaulio futbolo čempionatus. Europos pirmenybės organizuojamos tik nuo 1960 metų.

Sekmadienį 10 geriausių Lietuvos futbolo mėgėjų komandų kovojo dėl 2018 metų „Čempionų taurės“. Kaune vykusiose varžybose tauragiškiai užėmė ketvirtąją vietą.

Prieš savaitę turnyre „King of Kings“ dar vieną pergalę iškovojo tauragiškis Tomas Pakutinskas. Kovotojas į ringą žengs ir gruodžio mėnesį vyksiančiame turnyre Tauragėje. Užkulisiuose kalbama, kad sportininko kovą stebės ir jo bičiulis, žinomas atlikėjas Egidijus Dragūnas.