2019 Balandžio 24 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Tauragėje vėl sugautas rekordinio dydžio karpis

  • Įkelta: 2018-09-07

Praėjusį sekmadienį Gintauto Valučio tvenkinyje pagautas dar vienas rekordinio dydžio laimikis. Latvijos žvejo sužvejotas karpis svėrė 27,825 kg.

Tauragėje esantis G. Valučio tvenkinys garsėja laimikiais, kuriuos čia sugauna karpininkai, atvažiuojantys ne tik iš įvairių Lietuvos miestų, bet ir Pabaltijo valstybių.

Pernai Tauragėje net du kartus buvo pagerintas Lietuvos rekordas. Vasaros viduryje iš Švedijos grįžęs emigrantas sučiupo 26 kilogramų laimikį. Vėliau, lapkričio mėnesį, žūklės sezono uždarymo metu – 27,820 kg karpį pagavo Arūnas Jarašūnas. Naudodamas baltyminius kukulius, kanapių sėklas ir paletes, vyras su žuvimi kovojo 15 minučių, kol galų gale ištraukė ją į sausumą.

Tačiau, praėjus beveik metams, šis rekordas dar kartą buvo pagerintas. Sekmadienį Latvijos pilietis Normunds Pareizs, kuris, beje, yra ir Latvijos karpininkų rinktinės narys, ištraukė 27,825 kg žuvį. Vyras tvenkinyje su draugais žvejojo nuo ketvirtadienio, o rekordinis karpis užkibo vidurnaktį iš šeštadienio į sekmadienį. Karpiai buvo viliojami grūdiniais jaukais ir savadarbiais baltyminiais kukuliais su kalmaro-aštuonkojo kvapu. Vienu iš jų ir susigundė karpis rekordininkas. Įvykį paliudijo ir šalia žvejoję Izraelio karpininkų rinktinės nariai. Spalio pirmąją savaitę Serbijoje vyks karpininkų pasaulio čempionatas.

Milžiniški karpiai 10 ha G. Valučio tvenkinio plote veisiami jau 35 metus. Tiesa, visi meškeres į tvenkinį įmerkę žvejai jame laikosi griežto principo „pagavai – paleisk“.

Trečiasis pagal pajėgumą Lietuvoje krepšinio čempionatas pradeda pasirengimą naujam sezonui. Aktyviai jam ruošiasi ir Tauragės „Fortūna-Agava“ – baigia formuoti komandos sudėtį. 

Lapkričio pradžioje startuos naujasis Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonas, kuriame dalyvaus stipriausia Tauragės miesto ekipa. Likus beveik dviems mėnesiams iki čempionato pradžios, klubas pristatė naują žaidėją – 32 metų klaipėdietį Mindaugą Stašį.

Tauragės apskrities 8x8 futbolo mėgėjų pirmenybėse komandoms liko sužaisti vos po dvejas varžybas, po kurių paaiškės šių metų nugalėtojai. Šešių komandų turnyrinėje lentelėje pirmauja šiemet debiutavusi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) komanda.

Iš atostogų Kanadoje sugrįžęs Kęstučio Navicko akademijos badmintono treneris Renaldas Šileris teigia, jog už Atlanto šio sporto šakos atstovams sąlygos sportuoti kur kas geresnės. 21 metų tauragiškis Toronte stebėjo, kaip veikia geriausi šio miesto badmintono klubai bei pripažino, kad lietuviams iki to dar labai toli. Apie iškovotas pergales Lietuvos čempionatuose, pradėtą trenerio darbą ir įspūdžius Kanadoje R. Šileris sutiko papasakoti „Tauragės žinių“ skaitytojams.