2019 Balandžio 24 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Ralis „Aplink Lietuvą“ pirmąją dieną baigs Tauragėje

  • Įkelta: 2018-09-04
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Ketvirtadienį, rugsėjo 6-ają, prasidės tradicinis ralis „Aplink Lietuvą“, o pirmosios dienos batalijos finišuos Tauragėje. Organizatoriai žada įdomias gatvių lenktynes, kurių nugalėtojui atiteks specialus prizas.

Rugsėjo 6-ąją Kaune, Rotušės aikštėje, startuos ralis „Aplink Lietuvą 2018“. Ralio maršrutai tradiciškai neaplenkia Tauragės, kurios žmonės myli ir supranta automobilių sportą.  Šįmet būtent Tauragėje finišuos pirmosios ralio dienos batalijos, o prieš poilsį sportininkai Jūros ir Vytauto gatvėse varžysis įdomiose gatvių lenktynėse, kurios prasidės rugsėjo 6-ąją, 19.30 val. Nugalėtojų ekipažui atiteks pagrindinis varžybų Tauragėje prizas – rajono savivaldybės mero taurė. Ralio „Aplink Lietuvą 2018“ tauragiškius žada pradžiuginti ir be garso riedančių elektromobilių lenktynėmis.  

Ralį rengia tikrasis FIA narys, 1926 metais įkurtas Lietuvos automobilių klubas (LAK). Ralio dalyviai varžosi dėl garbingiausio trofėjaus – Prezidento taurės. Pirmasis ralis tokiu pavadinimu surengtas 1931 m. liepos 24 d., o jį Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) laiko oficialia organizuoto automobilių sporto šalyje pradžia. Tačiau šiemetinis ralis „Aplink Lietuvą“ tebus tik 27-tasis. Keturi tokie raliai įvyko prieškario Lietuvoje, o nuo 1996-ųjų, atgaivinus LAK veiklą ir atstačius jo narystę FIA, raliai Prezidento taurei laimėti vyksta kasmet.

Kas šiemet džiaugsis pagrindiniu trofėjumi – Prezidentės Dalios Grybauskaitės taure, paaiškės rugsėjo 8-ąją, kai ralio dalyviai per tris dienas, įveikę 1090 kilometrų, finišuos Vilniuje, S. Daukanto aikštėje, priešais prezidentūros rūmus.    

„Šiemetinis ralis „Aplink Lietuvą“ skiriamas valstybės atkūrimo100-čiui, todėl organizatoriai pasistengs, kad dėl pagrindinio ir kitų svarbių ir reikšmingų apdovanojimų varžytųsi 100 automobilių ekipažai, – sako ralį rengiančio LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis. – Ralis taps įsimintina švente ne tik jo dalyviams, bet ir miestų bei miestelių, per kuriuos drieksis jo maršrutai, gyventojams“.

Trijų dienų ralio maršrutai drieksis per 23 miestus. Ralis „Aplink Lietuvą“ – ne vien greičio ruožai ir specialios rungtys bei kova dėl sekundžių, bet ir ne mažiau svarbi misija propaguoti atsakingą, saugų elgesį keliuose, skiepyti šiuos pradus jaunajai kartai.

Todėl daugumoje miestų pertraukėlių tarp varžybų metu bus vykdomos specialios edukacinės programos. Tikimasi jomis sudominti apie 12 tūkstančių pirmokų, kuriuos ralio organizatoriai pasitiks ne tik su specialiomis užduotimis, bet ir įsimenančiomis dovanomis.

 

Lapkričio pradžioje startuos naujasis Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonas, kuriame dalyvaus stipriausia Tauragės miesto ekipa. Likus beveik dviems mėnesiams iki čempionato pradžios, klubas pristatė naują žaidėją – 32 metų klaipėdietį Mindaugą Stašį.

Tauragės apskrities 8x8 futbolo mėgėjų pirmenybėse komandoms liko sužaisti vos po dvejas varžybas, po kurių paaiškės šių metų nugalėtojai. Šešių komandų turnyrinėje lentelėje pirmauja šiemet debiutavusi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) komanda.

Iš atostogų Kanadoje sugrįžęs Kęstučio Navicko akademijos badmintono treneris Renaldas Šileris teigia, jog už Atlanto šio sporto šakos atstovams sąlygos sportuoti kur kas geresnės. 21 metų tauragiškis Toronte stebėjo, kaip veikia geriausi šio miesto badmintono klubai bei pripažino, kad lietuviams iki to dar labai toli. Apie iškovotas pergales Lietuvos čempionatuose, pradėtą trenerio darbą ir įspūdžius Kanadoje R. Šileris sutiko papasakoti „Tauragės žinių“ skaitytojams.

Šeštadienį Latvijoje, Salaspilio sporto rūmuose, įvyko Pabaltijo senjorų asmeninis badmintono čempionatas. Jame dalyvavęs Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos badmintono treneris Jonas Šileris iškovojo aukso ir sidabro medalius.

Regionų krepšinio lygos vykdantysis komitetas patvirtino komandos „Fortūna-Agava“ prašymą dalyvauti aukštesniame, A divizione. Tai pirmas kartas Tauragės istorijoje, kai miestui atstovaus dvi komandos, kovosiančios tokiose pajėgiose Lietuvos krepšinio lygos varžybose.