Renaldas Šileris: „badmintoną gali žaisti kiekvienas“
Įkelta:
2018-08-22
Nuotrauka
,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Iš atostogų Kanadoje sugrįžęs Kęstučio Navicko akademijos badmintono treneris Renaldas Šileris teigia, jog už Atlanto šio sporto šakos atstovams sąlygos sportuoti kur kas geresnės. 21 metų tauragiškis Toronte stebėjo, kaip veikia geriausi šio miesto badmintono klubai bei pripažino, kad lietuviams iki to dar labai toli. Apie iškovotas pergales Lietuvos čempionatuose, pradėtą trenerio darbą ir įspūdžius Kanadoje R. Šileris sutiko papasakoti „Tauragės žinių“ skaitytojams.

– Prieš mėnesį grįžai iš Kanados, kur gyvena tavo tėtis. Gal teko stebėti, kokios sąlygos yra ten sportuojantiems vaikams?

– Taip, dalyvavau ir stebėjau ne vieną geriausio Toronto klubo treniruotę. Sąlygos geros, salių daug, kurios specializuotos tik badmintonui. Daug veikiančių klubų, daug žaidėjų, trenerių taip pat netrūksta. Kiekvienas vaikas, norintis žaisti badmintoną, turi daug pasirinkimų, kur tai padaryti. Dėl tokios konkurencijos klubai privalo stengtis visais įmanomais būdais pritraukti žmones žaisti pas juos, o ne kitur. Tiesa, žvelgiant iš trenerio pozicijos, manau, kad mes, lietuviai, stengiamės labiau.

– Esi vienas pajėgiausių badmintonininkų šalyje, pernai tapai šalies vicečempionu, vyksti į tarptautinius turnyrus. Koks pajėgumas yra Lietuvos ir Tauragės badmintono?

– Tauragė atspindi, koks yra Lietuvos badmintono lygis. Tauragiškiai, kiek pamenu, ir kiek yra tekę girdėti, visais laikais būdavo geriausi šalies žaidėjai ir sudarydavo nemažą dalį visos Lietuvos rinktinės sudėties Europos ir Pasaulio čempionatuose. Žiūrint pasauliniu mastu, mūsų šalis tikrai žemame lygyje, lygiuotis galime tik galbūt su keletu Europos valstybių, tokiomis, kaip Latvija, Estija, Islandija. Kitos jau gerokai pabėgusios į priekį, pasiekusios daug aukštesnį meistriškumo lygį.

– Galima sakyti, jog atstovauji vienai tituluočiausių badmintono šeimų Lietuvoje. Tavo senelis, tėtis iškovojo ne po vieną pergalę.

– Senelis (žinomas Tauragės badmintono treneris Jonas Šileris, – red. past.)  pradėjo žaisti pirmas, vėliau tėtis, kuris sportavo iki studijų, vėliau grįžo, po kelių metų, į mėgėjišką sportą. Su manimi – kaip ir aišku – stipriausio šeimoje vietos dar greit neužleisiu. Nors norėčiau, kad sesė, kuri rimtai treniruojasi Kanadoje, jau perimtų šią poziciją.

– Ar susitinkate kartu badmintono aikštelėje?

– Taip, prieš du metus vasarą tėtis su sese buvo grįžę į Tauragę, tai pagaliau turėjome progą visi keturi, su seneliu, pažaisti.

– Pradėjai žaisti būdamas šešerių, buvai tarp dešimties pajėgiausių Lietuvos badmintonininkų, bet pasirinkai ne sportišką profesiją?

– Iki 2016 metų treniravausi aktyviai, kol baigiau mokslus Tauragėje. Aukščiausia vieta Lietuvos badmintono žaidėjų reitinge – jei gerai pamenu – buvo šeštoji. Lietuvos čempionate vyrų vieneto varžybose buvau užėmęs ir ketvirtąją vietą.

Dabar studijuoju teisę Vilniaus universitete, po trijų metų turėsiu magistro laipsnį. Atvykęs į Vilnių dar norėjau sportuoti, tačiau turėjau pasirinkti arba mokslus, arba sportą. Badmintone likau tik kaip treneris.

– Įsijungei į geriausio visų laikų Lietuvos badmintono žaidėjo Kęstučio Navicko akademijos veiklą. Kodėl?

Su akademija susiklostė netikėtai. Povilas (tauragiškis Povilas Bartušis, – red. past.) paprašė pagalbos klijuojant linijas salėje. Ją kaip tik buvo išsinuomojęs Vilniuje, prieš pirmąjį Akademijos sezoną. Atvykęs padėti, susitikau su Kęstučiu Navicku, nors pažįstami buvome jau seniai. Jis pasiūlė po kelis kartus per savaitę padėti treniruoti Vilniuje vaikus. Treniruočių vis daugėjo, o dabar jau kartais būnu beveik visą dieną, jeigu tik pavyksta suderinti su paskaitomis.

Akademijos treniruočių metodai nuo kitų klubų manau skiriasi tuo, kad mes turime konkrečius planus, ko siekiame per mėnesį ar ilgesnį laikotarpį, kokio rezultato reikalaujame iš vaikų. Mes skiriamės dar ir tuo, kad norime, jog vaikai ne tik gerai praleistų laiką ar būtų užimti, reikalaujame, kad jie siektų geriausio įmanomo rezultato badmintone.

– Tavo senelis Jonas yra išugdęs ne vieną Lietuvos talentą, jis nėra praleidęs nė vienos treniruotės. Ar keičiasi treniravimo metodai?

– Tikrai keičiasi, sportas visą laiką tobulėja, todėl važiuojantys su senu bagažu sunkiai pasiekia aukščiausių rezultatų. Daugelį žinių perimame iš Kęstučio, kuris šiuo metu Danijoje ruošia žaidėjus olimpinėms varžyboms. Su Povilu vykstame į badmintono seminarus, peržiūrime geriausių žaidėjų vaizdo įrašus, analizuojame jų techniką ir žaidimą.

Nuotrauka

– Dirbi su vaikais, rengiate stovyklas. Papasakok, kada geriausia pradėti lankyti badmintoną?

– Kaip tik grįžau iš vaikų stovyklos Palangoje. Mes vedame treniruotes ne tik Vilniuje ir Kaune, kur mokslo metų laiku organizuojame ir savaitgalines stovyklas visiems iš Lietuvos miestų suvažiuojantiems badmintonininkams. Jau antrą vasarą iš eilės rengiame po dvi stovyklas Palangoje. Pradėti žaisti badmintoną niekada nevėlu, tačiau geriausia vaikams – pirmoje klasėje, paskui pasiekti aukščiausių rezultatų, kaip ir kitose sporto šakose, gali būti daug sunkiau, bet įmanoma.

– Ar tai daug gebėjimų, specialios įrangos reikalaujantis sportas? Ar jis brangus?

– Talentas, kaip ir visur, yra labai svarbus, bet jis tikrai nelaimi prieš sunkų darbą. Prieš pradedant žaisti badmintoną, jokios įrangos nereikia, treneriai duoda raketes, plunksninukus. Vėliau šis sportas brangsta, kai žaidėjai pradeda patys pirkti savo inventorių, sportbačius, raketes, aprangą, kuprines. Papildomų išlaidų reikalauja dalyvavimas varžybose, ypač turnyrai užsienyje. Galima sakyti, išlaidų padaugėja, kai kyla meistriškumas.

– Dažnai šį sportą atranda suaugę žmonės, kuo jis patrauklus?

– Visų pirma – badmintoną žaisti smagu, žmonės mušinėja raketėmis prie jūros, ežero, sodybose. Pabandę jie susivilioja išmėginti profesionaliau, taip, kaip jis iš tiesų yra žaidžiamas, pagal taisykles. Badmintonas žavus tuo, kad gali žaisti kiekvienas, nesvarbu kiek tau metų, koks tavo svoris. Klube turime ne vieną pavyzdį, kur suaugę virš 35 metų žmonės žaidžia po kelis kartus per savaitę. Mes juos treniruojame, o po metų ar dviejų jie žaidžia mėgėjų varžybose ir netgi užima prizines vietas. Badmintonui didelę įtaką turi besikuriantys klubai, sustiprėjęs marketingas, kaip matome, kiekvienais metais žaidžiančių žmonių skaičius stipriai auga.

– Kokių fizinių savybių reikia? Badmintonininkai atrodo labai greiti.

– Greitis, staigumas, reakcija, mąstymas – tikriausiai svarbiausios badmintoną žaidžiančio žmogaus savybės. Apskritai, šiame sporte žaidžiančio žmogaus kūnas turi būti stiprus, judesiai taisyklingi, nes kitu keliu tai veda traumų link. Mes savo klube mokydami žmones teisingai žaisti, stengiamės sumažinti šią riziką iki minimumo.

Tiesa, šiame sporte vienos savybės laimi prieš kitas, kad ir koks greitas varžovas, protas ir patirtis nugali dažniau. Kas iš to, jeigu bėgi, o muši netiksliai. Tai ypatingai matosi, kai stebi vyresnių, buvusių profesionalų ir jaunesnių sportininkų akistatas.

– Tauragė vadinama badmintono kalve. Šiandien yra keletas vaikų, kurie yra nuolatiniai šalies prizininkai, kokią ateitį jiems prognozuoji?

– Jeigu ir toliau sportuos, stengsis iš visų jėgų, bus tikrai perspektyvūs. Daugelį jų pažįstu, nes atvyksta pasitreniruoti pas mus į stovyklas (Kęstučio Navicko akademijos badmintono stovyklos, – red. past.)

Nuotrauka

– Ar norėtum trenerio karjerą tęsti čia, Tauragėje?

– Šiuo metu sunkiai tai įsivaizduoju, tačiau jau ne kartą visiems esu sakęs, kad be problemų galėčiau po studijų grįžti gyventi į Tauragę. Trenerio darbas man patinka. Tiesa, esu gavęs draugo pažadą, kad kai kitą vasarą jis grįš iš užsienio į Tauragę, norėtų dirbti treneriu. Tai galėtų būti pagrindinė jo veikla, kadangi jis jaunas, o su Jono Šilerio patirtimi ir jo entuziazmu, gautųsi labai geras duetas, galintis pakelti badmintono lygį Tauragėje.

Dėkojame už pokalbį.

Nuotrauka
makauskas
Įkelta:
2021-01-15
Žurnalas „Krepšinio namai“ praėjusių metų pabaigoje sudarė perspektyviausių šešioliktąjį sezoną skaičiuojančios RKL žaidėjų dešimtuką. Kaip pažymėjo reitingo sudarytojai, nemažai dabartinių Lietuvos krepšinio žvaigždžių pradėjo savo karjerą šioje lygoje. Penktojoje sąrašo vietoje – iš Kauno kilęs ir šį sezoną „Tauragės“ komandos garbę ginantis Matas Makauskas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-06
Po įvykusio konkurso Tauragės sporto centro direktoriumi išrinktas Gediminas Sakalauskas, kuris buvo paskirtas laikinuoju įstaigos vadovu reorganizavus vaikų ir jaunių sporto mokyklą. Dar laukia formalios procedūros. Konkursą kelis kartus sutrukdė įvairios priežastys.
Nuotrauka
sportas
Įkelta:
2020-12-31
Tokia antrašte daug metų tauragiškiai būdavo kviečiami balsuoti ir rinkti geriausius metų sportininkus vienuolikoje nominacijų,  o rinkimuose dalyvaudavo iki 40 pretendentų. 2020 metais pandemija sujaukė ne tik sporto, bet ir viso pasaulio žmonių normalų gyvenimą. Daugelis sporto federacijų negalėjo organizuoti svarbiausių metų renginių, lygos stabdė čempionatus, nukeltos net Olimpinės žaidynės, kurios per daugiau kaip 120 metų dėl pasaulinių karų nevyko tik du kartus. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė paskelbė, kad rengti 2020 metų geriausių sportininkų rinkimus ,,būtų nesąžininga varžybose nedalyvavusių sportininkų atžvilgiu“. Tokiu principu vadovaujamės ir mes, Tauragės sporto centras. Tačiau mūsų sportininkai ir karantino sąlygomis sugebėjo išsaugoti sportinę formą ir dalyvauti sporto šakų varžybose, kurios vyko ne karantino metu. Todėl buvo priimtas sprendimas padėkoti sportininkams už pasiekimus garsinant mūsų miestą Europos, Lietuvos čempionatuose, Baltijos šalių pirmenybėse ir apdovanoti Sporto centro įsteigtais prizais.
Nuotrauka
Tauragės sporto centro nuotrauka
Tauragės sporto centro nuotrauka
Įkelta:
2020-12-23
Tradicinis kalėdinis Tauragės sporto centro jaunųjų šachmatininkų turnyras surengtas ir šiemet. Tiesa, dėl nesitraukiančios koronaviruso pandemijos ir dėl jos įvesto karantino turnyras šiemet buvo kitoks. Jaunieji šachmatininkai sėdo prie kompiuterių, mat turnyras vyko „online“.
Nuotrauka
sportininkai
Įkelta:
2020-12-21
Antradienį paskelbta, kad šiemet metų sportininko rinkimų Lietuvoje nebus. Tradicinės šventės nerengs ir Tauragės sporto bendruomenė. Priežastis paprasta – pandemijos metu ne visi sportininkai galėjo dalyvauti varžybose ar rungtynėse ir siekti aukščiausių rezultatų. Vis dėlto tie, kurie spėjo iškovoti medalius, pamiršti nebus – Tauragės sporto centras jau užsakė apdovanojimus.
Nuotrauka
Arno Joniko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2020-12-18
Šešiolikmetis gimnazistas, krepšinio mokyklos „Tauragės žaibas“ auklėtinis Arnas Jonikas pakviestas į suaugusiųjų krepšinio komandą „Tauragė“. Džiaugsmo dėl to neslepiantis jaunuolis lanko vyrų treniruotes ir galvoja, kaip nenuvilti juo patikėjusių trenerių. O kelionė paskui krepšinio kamuolį prasidėjo antroje klasėje.
Nuotrauka
Karate
Įkelta:
2020-12-11
Dvikovinių sporto šakų sezonas baigtas. Lietuvos taurės čempionatuose rungėsi karatė meistrai – tiek jaunimas, tiek vyresni. Tauragės karate klubas „Taurus“ turi kuo didžiuotis. Pirmą kartą klubo ir miesto istorijoje sportininkai kovėsi suaugusiųjų kategorijoje. Iki tol savo karjerą Tauragėje pradėję sportininkai, išvykę studijuoti, po studijų į gimtinę nesugrįždavo.
Nuotrauka
Tauragės baseinas
Įkelta:
2020-12-09
Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, Lietuvos sporto federacijų sąjunga (LSFS) rengia tradicinius sporto vadybos apdovanojimus ir pristato septynias nominacijas. Sporto mėgėjai balsuoti už favoritus kviečiami portale delfi.lt. Tarp nominantų – ir Tauragės rajono savivaldybės iniciatyva.
Nuotrauka
 Rugilė Altaravičiutė
Įkelta:
2020-12-07
Lietuvos jaunimo merginų bokso rinktinei atstovavusi Mantė Butkutė (treneris Giedrius Vaištaras) tapo prizininke Europos jaunimo vaikinų ir merginų bokso čempionate Juodkalnijoje. O olimpinėms žaidynėms besiruošianti Iveta Lešinskytė (treneris Edvardas Kutujevas) po teisėjų sprendimo Lietuvos bokso čempionate finalinėje kovoje turėjo pripažinti praėjusių metų Europos jaunimo čempionės pranašumą.
Nuotrauka
Įkelta:
2020-11-06

„Tauragės“ krepšininkai spalio 31 d. išvykoje įtikinamai įveikė Klaipėdos „LCC Moose Basketball“ komandą rezultatu 86:63. Svečiuose žaidę tauragiškiai varžovus traiškė taikliais tritaškiais metimais.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-30

RKL žaidžianti „Tauragės“ krepšinio komanda praėjusį savaitgalį namuose iškovojo dvi pergales. Šį savaitgalį laukia susitikimas svečiuose su Klaipėdos LCC komanda. Krepšininkai intensyviai dirba treniruotėse.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-20

Tauragės ,,Volano“ badmintono klubas kiekvienais metais organizuoja „Sportiados-Volano“ badmintono mėgėjų turnyrą. Jis tampa vis populiaresnis. Spalio 17 dieną į Tauragės ,,Bastilijos“ sporto kompleksą atvyko net 87 sportininkai iš Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Panevėžio, Kretingos, Kelmės, Šakių, Šiaulių, Viekšnių. Iš Tauragės dalyvavo 16 šios sporto šakos mėgėjų.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-16

Spalio 18 d. Sungailiškių trasoje vyks komandinių automobilių „Weekend Grand Race 2020“ 6-ojo etapo varžybos „Rytrama ir Dalius“ taurei laimėti. Tauragės pašonėje tai jau antrasis šio čempionato etapas, kuris nulems ir čempionato galutinės lentelės nugalėtojus.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-09

Spalio 3–4 dienomis Tauragėje, ,,Bastilijos“ sporto komplekse, vyko Lietuvos jaunučių iki 13 metų asmeninis badmintono čempionatas. Dėl čempionų vardo veržėsi net 23 berniukai ir 27 mergaitės iš dešimties šalies miestų. Tauragės sporto centro badmintonininkas Nojus Tenikaitis laimėjo aukso, sidabro ir bronzos medalius.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-10-02

Rugsėjo 26–27 d. Tauragėje, „Bastilijos“ sporto komplekse, vyko Lietuvos rankinio federacijos U-13 vaikų rankinio čempionatas R. Jansono taurei laimėti. Tai jau dvidešimt pirmąjį kartą vykstantis čempionatas. Pirmą kartą surengtas Tauragėje.

 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-09-29

Naujasis RKL krepšinio sezonas prasidės spalio 16 d. Komandos jau pradėjo pasiruošimą ir žaidžia draugiškas rungtynes. „Tauragės“ klubas po vasarą įvykusių permainų juda į priekį. Jau sužaistos dvi kontrolinės varžybos. Tuo tarpu iš NKL iškritęs Tauragės krepšinio klubas, panašu, sustabdė veiklą.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-09-25

Tauragės kultūrizmo sportininkei Evelinai Stulginskaitei rudens pradžia buvo sėkminga. Mergina įgyvendino savo svajonę ir pateko į Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federaciją (IFBB), Lietuvos čempionate Kėdainiuose iškovojo bronzos medalį, Latvijos čempionate pelnė du aukso medalius. Jai atsivėrė galimybė keliauti į Europos čempionatą Ispanijoje praėjusį savaitgalį.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-09-18

Lietuvos vaikų rankinio čempionate U-11 Tauragės sporto centro 2009 m. gimę auklėtiniai pateko į finalinį ketvertą ir iškovojo trečiąją vietą. Iš viso čempionate dalyvavo 13 komandų iš visos Lietuvos.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-09-18

Sušvelnėjus COVID-19 karantino metu buvusiems suvaržymams, organizuojant sportines varžybas uždarose patalpose, kovas atnaujino badmintonininkai. Rugsėjo 12–13 dienomis Kelmėje vyko Lietuvos jaunių iki 15 metų asmeninis čempionatas. Jame dalyvavo 53 badmintonininkai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Tauragės, Balbieriškio, Kelmės, Raseinių, Šiaulių ir Kazlų Rūdos.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-08-28

Pasiruošimas naujam krepšinio sezonui artėja į pabaigą. „Tauragės“ komanda paskelbė 2020/2021 m. RKL sezono sudėtį. Įvyko daug permainų. Naujas treneris, net devyni naujokai. Didžioji dalis – Tauragės ir aplinkinių rajonų krepšininkai.

 

Nuotrauka
Įkelta:
2020-08-20

Jau šį šeštadienį, rugpjūčio 22 d., VšĮ „Aktyvi Tauragė“ kvies pasigalynėti virvės traukimo festivalyje „Purvo gurkšnis 2020“. Pavadinimas jau sufleruoja, kad dalyviams teks išsimaudyti purvo tranšėjoje. Penkių asmenų komandą gali sudaryti visi, nepriklausomai nuo amžiaus ar lyties.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-08-14

Šį sekmadienį laukia intriguojantis ir paslaptingas „Judėkime kartu“ parengtas dviračių žygis po Viešvilės rezervatą. Daug dalyvių dėmesio sutraukiantys žygiai ir šį kartą pritraukė nemažai žygeivių. Laukiami visi.

Nuotrauka
Įkelta:
2020-08-10

Kuriozas Lietuvos futbolo II lygos rungtynėse. Rugpjūčio 7 d. turėjusios įvykti Tauragės „Tauro“ ir Klaipėdos „Neptūno“ rungtynės neįvyko, nes nepasirodė teisėjai. Aiškinantis aplinkybes klausimų kyla daugiau, nei pavyksta rasti atsakymų. Bet visi futbolo ekspertai sako, kad tai pirmas toks atvejis šalies futbole.