2019 Sausio 23 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Žemaitijos regiono treneriu išrinktas A. Bendikas

  • Įkelta: 2018-01-23
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Sausio 16 d. Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacijos (LVJFA) Valdybos posėdyje buvo pristatytos ir patvirtintos regionų rinktinių trenerių kandidatūros. Kaip ir pernai, Lietuvos regionų pirmenybėse susirungs iš Aukštaitijos, Kauno, Vilniaus ir Žemaitijos regionų žaidėjų suburtos komandos.

Praėjusiais metais Lietuvos futbolo federacija (LFF) startavo su nauju projektu – regionų rinktinėmis, kurios tarpusavyje kovoja dėl nugalėtojų taurės. Futbolininkai, suskirstyti pagal amžiaus grupes (U14, U15, U16, U17), rungtyniauja 4 regionuose.

Pernykščiame čempionate Tauragei atstovavo 6 futbolininkai. Eligijus Dusevičius buvo kviečiamas į U14 Žemaitijos rinktinę. Vartininkas Sidas Mačaitis – į U15 (2003 m. gimimo) rinktinės pagrindinio vartininko poziciją. Į šią komandą taip pat pakviesti vidurio gynėjas Edgaras Kačergius, puolėjai Haris Ramanauskas ir Mantas Pikčiūnas. Pastarasis sausio viduryje grįžo iš U15 rinktinės atrankos stovyklos, kuri vyko Nacionalinėje akademijoje, Kaune. Į ją buvo pakviesti 22 vaikinai iš visos Lietuvos, kurie treniravosi ir sužaidė varžybas su Kauno 2002 m. gimusių vaikinų komanda. Mantas P. rungtyniavo puolėjo pozicijoje visą pirmąjį kėlinį ir pelnė vienintelį tose rungtynėse įvartį. Rungtynės pasibaigė 1:0 rinktinės naudai. Nacionalinė rinktinė į savo sudėtį pakvietė vieną perspektyviausių tauragiškių – Roką Bagdonavičių.

LFF dėmesio šiemet sulaukė ne tik jaunieji futbolininkai, bet ir jų treneris, Tauragės futbolo mokyklos vadovas Andrius Bendikas, kuris buvo pakviestas dirbti į Žemaitijos rinktinės trenerių štabą.

Federacijos techninis skyrius šiemet nusprendė įtraukti daugiau trenerių iš įvairių Lietuvos miestų. Žemaitijos rinktinės vadovu buvo paskirtas Elitinėje lygoje antrąją vietą iškovojusios Klaipėdos komandos treneris Rimas Vilavičius.

– Man paskambino treneris R. Vilavičius ir pakvietė, kvietimą priėmiau. Visuomet važiuoju į regiono rinktinių varžybas, vežame ten savo auklėtinius. Malonu, kad įvertino, kad pakvietė padirbėti su aukščiausią motyvaciją turinčiais ir aukščiausių tikslų siekiančiais sportininkais, – teigė A. Bendikas.

2017 metai Tauragės futbolo mokyklai buvo sėkmingi. Šios įstaigos komanda Visagine vykusiose U15 I lygos finalinėse varžybose iškovojo vicečempionų medalius. Trenerių Andriaus Bendiko ir Žydrūno Mačaičio auklėtiniai užsitikrino teisę kitais metais rungtyniauti aukščiausioje Lietuvos jaunių, Elitinėje  lygoje.

„Regionų pirmenybių“ projekto sezonas startuos vasario 4-ąją Marijampolėje. Šiemet pirmieji rinktines sudarys gimę 2004 m. (U-15) žaidėjai, siekiantys atstovauti Lietuvos jaunių rinktinei. 

Lietuvos vyrų rankinio I lygos čempionate rungtyniavusios Tauragės „Šiltaura-SM“ komandos trenerio postą paliko Mindaugas Ivanauskas. Tokį sprendimą vyras priėmė po tragiškai susiklosčiusio sezono starto. 

Naujienų portalas 15min kasmet renka sportininkus, kurie labiausiai garsina Lietuvos automobilių sportą. Negalutiniais duomenimis, perspektyviausio lenktynininko rinkimuose pirmauja tauragiškis Rokas Baciuška.

Šeštadienį įvyko Tauragės rajono savivaldybės 2017-ųjų geriausių sportininkų apdovanojimai. Tradicinė pagerbimo šventė rengiama siekiant pasidžiaugti per metus sportininkų pasiektais rezultatais, laimėjimais. Tiesa, šiemet ceremonija didelio džiugesio sporto visuomenei nesukėlė, į apdovanojimus atletai rinkosi vangiai, į Sporto centro vadovo Gedimino Sakalausko raginimus šypsotis ir švęsti, žiūrėjo atsainiai.