Stipruolis tapo pasaulio čempionu

• Įkelta: 2017-12-14
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Pasaulio trikovės čempionate sėkmė lydėjo Tauragės atletą Petrą Rakauską. Gruodžio 8–12 dienomis Klaipėdoje vykusiose varžybose, veteranų amžiaus grupėje (60–70 m.) jis buvo pripažintas pasaulio rekordininku.

Ne vieną apdovanojimą ir medalį Lietuvos čempionatuose iškovojęs 61 metų Petras Rakauskas vėl sužibėjo. Taksi automobilio vairuotojas Klaipėdoje  vykusiame pasaulio trikovės čempionate iškovojo pirmąją vietą.

Tauragiškis tūpimo su svoriu rungtyje pakėlė 160 kg svarsčius.  Stūmimo nuo krūtinės – 130 kg štangą, traukimo (angl. deadlift, – red. past.) – 180 kg svorį. Bendras P. Rakausko rezultatas (470 kg) vyrui užtikrino pirmąją vietą veteranų grupėje bei šiuo metu jam priklausantį pasaulio rekordą.

Tauragiškis kartu su Edvinu Jacevičiumi, Marku Dolgunovu ir Tomu Macioniu komandinėje įskaitoje taip pat užėmė pirmąją vietą. Lietuvaičiai už nugaros paliko 2–3 vietas pasidalinusius Latvijos ir Indijos trikovininkus. Ketvirtąją vietą užėmė Rusijos sportininkai, penktą – Didžiosios Britanijos rinktinė.

Anot varžybose dalyvavusios P. Rakausko dukters Lauros Maštauskienės, oficialios pasaulinės trikovės varžybos buvo surengtos pirmąjį kartą. Tad ir aukščiausi atletų pasiekimai fiksuojami kaip rekordiniai.

L. Maštauskienė šiose varžybose taip pat tapo Pasaulio čempione. Nuo 6 metų lankiusi karate, vėliau kitų sporto šakų užsiėmimus, tauragiškė trikovės moterų grupėje iškovojo pirmąją vietą.

Galiūnas P. Rakauskas per metus dalyvauja 2–3 Lietuvoje vykstančiuose dvikovės ir trikovės čempionatuose. „Tauragės žinios“ jau ne kartą rašė apie jo iškovotus pirmosios vietos apdovanojimus veteranų amžiaus grupėje.

Gruodžio mėnesį kovinių sporto šakų gerbėjų laukia išskirtinis renginys. Klubas „Taurris“ rengia tarptautines Mišrių kovos menų (MMA) varžybas, kokių Tauragėje dar nėra buvę.

Šeštadienį Vilniuje, tradiciniame „Bushido Hero‘s“ turnyre, grūmėsi geriausi Lietuvos ir užsienio kovotojai. Tauragiškis, klubo „Rings“ auklėtinis Tomas Pakutinskas susitiko su ukrainiečiu Jurijumi Protsenko.

Tauragės futbolo mokyklos (TFM) komanda Visagine vykusiose finalinėse U15 I lygos finalinėse varžybose iškovojo vicečempionų medalius. Trenerių Andriaus Bendiko ir Žydrūno Mačaičio auklėtiniai užsitikrino teisę kitais metais rungtyniauti aukščiausioje Lietuvos jaunių, Elitinėje  lygoje.