2018 Rugsėjo 23 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Krepšininkų laukia grėsmingi varžovai

  • Įkelta: 2017-10-06
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės krepšinio klubas po septynerių metų pertraukos grįžta į Nacionalinę krepšinio lygą (NKL). Praėjusį savaitgalį jie pralaimėjo kontrolines rungtynes Mažeikių komandai, o šiandien stos į dvikovą su galinga Klaipėdos ekipa.

Tauragės komandos vadovai šiam sezonui siekė išlaikyti komandos branduolį ir pasipildyti keliais krepšininkais, kurie sustiprintų ekipą. Taip komandoje atsidūrė po 9 sezonus žaidžiantys Tadas Sebežiovas, Rokas Čepanonis ir Tomas Milinskas bei keturis sezonus lygoje rungtyniavęs Rytis Pipiras.

Klubas taip pat išlaikė savo praėjusio sezono lyderius Tautvydą Žiobą (15,6 taško, 8,6 kamuolio), Aivarą Kvedaravičių (13,3 taško, 5,1 kamuolio) ir Liudą Radavičių (10,7 taško ir 4,8 kamuolio). 

Komandoje žais ir kapitonu išrinktas veteranas, 35-erių metų Paulius Parachomikas, patyrę Tadas Rapolavičius (27 m.) ir Liudas Valantinas (29 m.) bei jaunieji Justinas Šliažas (18 m.), Jonas Levickis (18 m.) ir Gabrielius Bertašius (17 m.).

Tauragės klubas dar neprasidėjus sezonui sulaukė prastų žinių. Krepšininkui Tautvydui Žiobai trūko kryžminis kelio sąnario raištis. Dėl traumos puolėjas praleis visą sezoną, o jam jau ieškoma pamaina. Negana to, praėjusią savaitę Europos policijos krepšinio čempionate čiurnos traumą patyrė Tomas Milinskas, kuris negalės žaisti kelias savaites ir praleis NKL startą.

Tauragės klubo vadovai svaresnio vaidmens komandoje tikisi iš T. Sebežiovo ir R. Čepanonio, kurie persikėlė iš Šakių „Vyčio“. Pirmasis praėjusį sezoną pelnydavo po 7,2 taško, R. Čepanonis dėl traumos sužaidė tik 5 rungtynes, per kurias rinkdavo po 6,6 taško.

Didelės viltys siejamos ir su Ryčiu Pipiru, kurį tauragiškiams paskolino „Šiaulių“ klubas. 22-ejų metų 203 cm ūgio puolėjas pagal dvigubos licencijos taisyklę žais ir NKL, ir LKL.

„Yra susitarimas, kad Pipiras žaistų trečioje pozicijoje. Bijome situacijos, kad mes neturėsime žaidėjų po krepšiu, o ir „Šiauliams“ jis bus labai reikalingas. Kol kas jiems sąlygos tinka – Pipiras treniruojasi ir su mūsų komanda, ir su „Šiauliais“, taip pat gauna daug žaidimo laiko“, – portalui nklyga.lt pasakojo Tauragės klubo vadovas Gediminas Sakalauskas.

Krepšininkams vadovaus 37-erių treneris Edvardas Žemgulis, kuris šias pareigas užims jau ketvirtąjį sezoną. Jo asistentu dirbs Vytautas Padgureckas.

Draugiškose rungtynėse Tauragės klubas įveikė Šilalės komandą, o vėliau Vytauto Bučnio atminimo taurės turnyre Tauragėje patiesė Plungės ir Šilutės ekipas bei laimėjo pirmąją vietą. Praėjusį savaitgalį TKK du kartus nusileido Mažeikių „Ereliams“ – namų arenoje pralaimėjo 10-ties, išvykoje – 5 taškų skirtumu.

Po septynerių metų pertraukos į NKL grįžtantis Tauragės krepšinio klubas aukščiausių tikslų sau nekelia. Labiausiai komanda nori „Bastilijos“ sporto komplekse matyti kuo daugiau žiūrovų.

„Visi kareiviai nori tapti generolais, bet mes suprantame, kad jais iškart nebūsime. Reikia įsitvirtinti, apsiprasti, viskas keičiasi. Lygoje matau labai daug pasikeitimų, labai stipriai žengta į priekį. Tais 2010 metais, kai dar žaidėme NKL, mūsų salėje rinkdavosi po 50 žiūrovų. Dabar mes tikimės 400 sirgalių. Būdavo rungtynių ir RKL pirmenybėse, kuomet tiek susirinkdavo“, – teigė G. Sakalauskas.

Pirmosios Tauragės krepšinio klubo varžybos vyks jau šiandien,  spalio 6-ąją,18 val., su Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ komanda. Kitą dieną taip pat namuose lauks dar didesnis iššūkis – į Tauragę atvyks NKL praėjusio sezono nugalėtoja Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.

Varžybas tiesiogiai transliuos Tauragės kabelinė televizija. 

 

 

Praėjusį sekmadienį Atėnuose (Graikija) finišavo Europos policijos krepšinio čempionato finalinis etapas. Lietuvos komandos atstovavo trys Tauragės pareigūnai, kurie padėjo rinktinei iškovoti aukso medalius.

Šiandien Mažonų karjere iki pat vakaro gaus visureigių varikliai. Specialiai parengtoje sportinėje trasoje vyksta bekelės varžybos „4x4 Tauragės ruduo 2017“.

Šeštadienį „Bastilijos“ sporto komplekse paaiškėjo Vytauto Bučnio atminimo taurės nugalėtojai. Šiemet taurę iš šilutiškių perėmė Tauragės krepšinio klubas, kuris po turnyro paskelbė ir nemalonias naujienas.

Tauragės krepšinio klubas skelbia apie paskutinius šio sezono pirkinius. Sukomplektuota komanda jau šiandien išbandys jėgas tradiciniame, Vytauto Bučnio atminimo turnyre.  

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos pirmenybėse Tauragės „Tauro“ komanda susitiko su turnyrinės lentelės kaimyne, Vilniaus „Žalgiris B“ komanda. Nors ekipą paliko beveik visi komandos senbuviai, į priekį „Taurą“ vedė legionieriai.