2018 Liepos 19 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Motorizuotų parasparnių varžybose prizus skynė svečiai

  • Įkelta: 2017-09-12
Morta MIKUTYTĖ
morta@taurageszinios.lt

Šeštadienį Tauragės aeroklube, Girininkų kaime, vyko tradicinis „Vakarų Lietuvos Motorizuotų parasparnių sąskrydis su varžybomis“, kurį stebėjo ir daugeliui gerai žinomas pilotas Eltonas Meleckis. Deja, tauragiškiai šįkart liko be medalių. Tačiau geros nuotaikos varžybų metu tikrai netrūko.

Rugsėjo 9-osios rytas prasidėjo nekaip – apsiniaukęs dangus su lietumi kėsinosi visus pilotų planus paversti niekais. Tauragės aeroklubui vadovaujantis Kostas Bastakys atskleidė, kad kai kurie dalyviai iš kitų miestų iš tiesų nusprendė nedalyvauti būtent dėl lietingo oro, nebesitikėdami, jog sąlygos keisis.

– Dalyvių užsiregistravo 16. Tačiau du tauragiškiai kone iškart atkrito dėl techninių nesklandumų. Mūsų miesto parasparnininkų garbę ginti liko tik vienas tauragiškis, tačiau iki prizinės vietos jam pritrūko balų, – teigė K. Bastakys.

Tradicinėse motorizuotų parasparnių varžybose pirmąsias dvi vietas pasiglemžė vilniečiai. I vietos pakylą užėmė Aivaras Akramas, o II – Gintaras Gaudiešius. Ant III vietos pakylos stojo Gediminas Patlaba iš Šilalės rajono.

Autorės nuotraukos

Varžybų metu teko įveikti tris rungtis, kurios iš pirmo žvilgsnio neatrodo sunkios. Tačiau motorizuotąjį parasparnį valdyti nėra lengvas darbas. Pilotams teko taikliai paliesti įkaltus kuoliukus, įmesti kamuolį į 1 m skersmens dėžę bei išjungus motorą nusileisti į nurodytą tašką. Kuo tikslesnis nusileidimas – tuo daugiau taškų pelno dalyvis.

Palaikyti dalyvių susirinko gausus būrys lėktuvų pilotų. Jų tarpe sukiojosi ir daugeliui gerai žinomas akrobatinių skrydžių čempionas Eltonas Meleckis.

Ketvirtadienį buvo sužaistos paskutinės Tauragės apskrities futbolo pirmenybių 8x8 dešimtojo turo varžybos. Po jų nugalėtojams ir prizininkams buvo įteiktos taurės ir apdovanojimai.

„Pirmas jausmas – pagaliau! Tuomet apsikabinome kartu su bičiuliais ir nusifotografavome prie trispalvės“ – įspūdžiais apie prestižinio „Ironaman“ maratono finišą dalijosi Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjas Dovydas Kaminskas. Praėjusį savaitgalį, kartu su dviem bičiuliais, jis įveikė Kalmar (Švedija) triatlono trasą, kurią sudaro 3,8 km plaukimas Baltijos jūroje, 180,2 km atkarpa dviračiu bei 42 km bėgimo maratonas.

Praėjusiais metais 13-ąją vietą Regionų krepšinio lygos (RKL) B divizione iškovojusi „Fortūna-Agava“ pradėjo pasiruošimą naujajam sezonui. „Vytauto“ stadione besiruošiančios ekipos būryje – kol kas tik jaunų krepšininkų veidai. Komandos senbuviai išsibarstė, o su legionieriais kontraktai dar nepasirašyti.