2020 Sausio 21 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Skelbia komandos sudėtį: priviliojo T. Rapolavičių, atsisakė V. Padgurecko

  • Įkelta: 2017-08-18

Nuotrauka iš rkl.lt

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Pavasarį laimėję Regionų krepšinio lygos (RKL) čempionų titulus ir patekę į aukštesnę, Nacionalinę krepšinio lygą, Tauragės krepšinio klubo žaidėjai netrukus pradės pasirengimą naujam sezonui. Klubas skelbia, kad komandą papildė nauji legionieriai, sutartys nutrauktos su komandos senbuviais. Planuojama, jog šių metų komandos biudžetas sieks apie 90 tūkst. Eur.

Šiuo metu baigiama komandos komplektacija, vyriausiasis komandos treneris Edvardas Žemgulis džiaugiasi, kad pavyko išlaikyti komandos branduolį, kurį ateinančiame sezone dar pastiprins stipriausiose Lietuvos krepšinio lygose rungtyniavę krepšininkai.

Tauragiškius labiausiai turėtų pradžiuginti Tauragės krepšinio klube jau žaidęs, gerai visiems pažįstamas krepšininkas, tauragiškis Tadas Rapolavičius. Krepšinio entuziastas, praėjusį sezoną atstovavęs komandai „Fortūna-Agava“, paklaustas apie artėjantį NKL sezoną, juokauja ir primena posakį apie blogą kareivį, kuris nenori tapti generolu.

– Žinote, krepšinis yra mano gyvenimas, jam atiduodu labai daug savo laiko, o žaisti aukštesnėje lygoje kiekvieno svajonė, visuomet jaučiau simpatijas Tauragės krepšinio klubui, o jei dar galėsiu būti naudingas šiai komandai, tai, manau, viskas puiku, dabar svarbu tinkamai pasiruošti artėjančiam sezonui, – teigė T. Rapolavičius

Nuo rugsėjo prie komandos turėtų prisijungti 27 metų, 203 cm ūgio krašto puolėjas Tomas Milinskas. Praėjusį sezoną Jonavai atstovavęs krepšininkas vidutiniškai aikštelėje praleisdavo po 20 min., atkovodavo po 5 kamuolius ir pelnydavo po 7 taškus.

Tauragės krepšinio klubą taip pat sustiprins ir centro puolėjas, iš Šakių į Tauragę persikeliantis Rokas Čepanonis. Pastarasis „Vyčio“ komandoje žaisdavo po beveik 20 minučių, atkovodavo po 6 kamuolius, vidutiniškai mesdavo po 7 taškus. Praėjusiame NKL sezone patirta trauma jau praeityje, šiuo metu R. Čepanonis ruošiasi naujam sezonui ir jaučiasi puikiai.

Jau rugsėjį prisijungs ir dar vienas, jau dabar buvęs Šakių „Vyčio“ žaidėjas, Tadas Sebežiovas. Tiesa, tie, kas domisi krepšiniu, ko gero šią pavardę pirmiausiai sietų su Jonavos sporto klubo pavadinimu, daug metų šis įžaidėjas atstovavo būtent Jonavai.

Naujajame sezone išvysime ir dar vieną krepšininką Andrių Aleksandrovą. Itin daug patirties turintis krepšininkas turėtų būti nemaža paspirtis Tauragės krepšinio klubui. Šis 197 cm ūgio puolėjas praėjusį sezoną žaidė  Raseinių „Rasų“ komandoje, yra žaidęs tokiose komandose kaip Kauno „Žalgiris“, Kėdainių „Nevėžis“, Druskininkų „Citus“. Praėjusių metų sezone šis krepšininkas per rungtynes vidutiniškai žaisdavo po 27 minutes, pelnydavo po 13 taškų.

Pasak komandos vadovo Gedimino Sakalausko, vis tik pirmoji užduotis komplektuojant komandą buvo išlaikyti komandos branduolį, ne vienerius metus Tauragei atstovavusius Liudą Valantiną, Liudą Radavičių, Paulių Parachomiką, puikiai į komandą įsiliejusį įžaidėją Aivarą Kvedaravičių ir pernai itin sėkmingai rungtyniavusį Tautvydą Žiobą, pastarasis Tauragei negaili gražių žodžių.

– Metai Tauragėje buvo nuostabūs, todėl nieko keisto, kad Tauragės krepšinio klubas yra tas, į kurį atvykti žaisti yra kažkas nepakartojamo, tiek dėl komandos draugų, tiek dėl klubą supančių žmonių ir, be jokios abejonės, pačių geriausių sirgalių, – sakė T. Žioba.

Į komandos sudėtį bus įtraukta nemažai jaunimo, ekipoje lieka Jonas Levickas, Gabrielius Bertašius, Justinas Šliažas, prie jų prisijungs Tautvydas Stankus bei Lukas Sudeikis. Tiesa, jaunieji trenerio Ovidijaus Ežerskio auklėtiniai, nors ir bus įtraukti į Tauragės krepšinio klubo sudėtį, gali būti paskolinti Tauragės „Fortūnos-Agavos“ komandai.

– Treniruotis su Tauragės krepšinio klubu yra fantastiška galimybė, tu gali mokytis iš patyrusių, ir tai yra neįkainojama. Nesam naivūs, suprantam, kad mums reikia tobulėti, tad varžybinės patirties, jei tik bus galimybė, įgausim RKL B divizione, – teigė jaunasis ekipos žaidėjas Jonas Levickas.

Naujajame sezone nebeišvysime ilgamečių Tauragės krepšinio klubo žaidėjų Pauliaus Žurnos bei Vytauto Padgurecko. Pasak trenerio Edvardo Žemgulio, nebekviesti į komandą Vytauto Padgurecko, buvo itin sunkus apsisprendimas.

– Patikėkite, šis sprendimas man, kaip treneriui, buvo vienas sunkiausių. Vytautas Padgureckas Tauragei atidavė ir davė labai daug ir kaip žaidėjas, ir kaip žmogus, bet niekas nestovi vietoje, reikia eiti į priekį. Dirbant trenerio darbą supranti, kad pirmiausia turi galvoti apie komandą ir rezultatą, kalbėjo komandos strategas.

Artėjantį sezoną komandoje taip pat nebeišvysime Viliaus Šumskio ir Pauliaus Abramavičiaus. Paklausti apie komandos tikslus, komandos vadovas Gediminas Sakalauskas ir treneris Edvardas Žemgulis išliko lakoniški, pasak jų, sezonas dar neprasidėjo, komanda dar nepradėjo treniruotis, nauja sudėtis, nauja lyga, viskas nauja, apie kažkokius tikslus kalbėti dar sunku, į šį klausimą lengviau atsakyti bus galima ateityje.

Nacionalinės krepšinio lygos sezonas prasidės spalio mėnesį, prieš tai komanda žais ne vienerias draugiškas rungtynes, bus organizuojamas tradicinis Vytauto Bučnio atminimui skirtas turnyras, tad tauragiškiai susipažinti su jų miestą NKL pirmenybėse atstovausiančiu klubu tikrai dar turės ne vieną galimybę.