2018 Gegužės 25 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Eltonas Meleckis 11 kartą tapo Lietuvos čempionu

  • Įkelta: 2017-07-28
Asmeninio archyvo nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Praėjusį savaitgalį Kyviškių trasoje vyko Lietuvos akrobatinio skraidymo čempionatas. Jame SU-26 lėktuvą pilotuojantis Tauragės aeroklubo narys Eltonas Meleckis dar kartą įrodė, jog yra padangių asas.

Iš Tauragės krašto kilęs pilotas E. Meleckis dar kartą triumfavo Lietuvos akrobatinio skraidymo čempionate. Daugkartinis Lietuvos čempionas aplenkė pagrindinį konkurentą Donaldą Bleifertą ir pirmą kartą Lietuvos čempionate svečio teisėmis dalyvavusį Liuksemburgo pilietį Cyrialą Taloną.

Persvarą lakūnas susikrovė jau po pirmosios privalomosios programos. Atotrūkį nuo konkurentų padidino likusiose dvejose laisvosiose programose. Iš viso E. Meleckis surinko 8073,09 taško. D. Bleiferto sąskaitoje – 7813,54 taškai, trečias liko nugalėtojo mokinys Tadas Maciukevičius.

Lietuvos čempionu E. Meleckis tapo 11 kartą. Tai jau nebesuskaičiuojama šio patyrusio piloto pergalė jo karjeroje. Dar 1995 metais Lietuvoje surengtose Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse, akrobatinio skraidymo varžybose jis iškovojo absoliutaus čempiono vardą. Pilotas iškovojo ir daugybę tarptautinių prizų, o vienas įsimintiniausių iškovotas 2008 m. Novosibirske (Rusija). Pirmajame Pasaulio čempionate E. Meleckis buvo apdovanotas sidabro medaliu individualioje įskaitoje. 

Praėjusį sekmadienį Sungailiškių autokroso trasoje vėl gaudė lenktyninės technikos varikliai.  Vyko Tauragės automobilių sporto klubo „Gralis“  organizuotas Lietuvos autokroso čempionato ir Lietuvos pirmenybių „Regiono taurės“ IV etapas bei Lietuvos vaikų autokroso čempionato I etapas.  

Antradienį Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis su krepšinio komanda išvyko į Montecatini Terme (Italija). Tauragiškiai pasaulio veteranų krepšinio čempionate gins ne tik Tauragės, bet ir Lietuvos rinktinės garbę.

Tauragės rajone, Mažonų seniūnijoje esanti Sungailiškių trasa puikiai žinoma automobilių sporto mėgėjams. Joje ne tik kasmet vyksta Lietuvos čempionato varžybos, jai priklauso ir garbingas titulas. Tai vienintelė autokroso trasa šalyje, kurioje vyksta varžybos nepertraukiamai nuo 1985 metų.