2018 Gegužės 25 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Sungailiškių trasoje – autokroso istorijos pėdsakai

  • Įkelta: 2017-06-26
Eglės Červinskaitės nuotrauka
Tomas RAULINAVIČIUS
tomas@taurageszinios.lt

Tauragės rajone, Mažonų seniūnijoje esanti Sungailiškių trasa puikiai žinoma automobilių sporto mėgėjams. Joje ne tik kasmet vyksta Lietuvos čempionato varžybos, jai priklauso ir garbingas titulas. Tai vienintelė autokroso trasa šalyje, kurioje vyksta varžybos nepertraukiamai nuo 1985 metų.

Liepos 2 dieną šioje trasoje vėl gaus Lietuvos autokroso čempionato IV etapo dalyvių automobilių varikliai. Tauragės (Sungailiškių) trasą puikiai žino tiek veteranai, tiek jauni sportininkai.

1985 m., minint žemdirbių dieną, čia pirmą kartą buvo surengtos varžybos. Po metų čia susirinko geriausi Lietuvos autokroso meistrai. Žinomo lenktynininko Danieliaus Saukevičiaus teigimu, tai buvo viena geriausių trasų visoje Europoje. Geri atsiliepimai apie Sungailiškius sklido po visą Tarybų sąjungą. Ir ne tik dėl to, kad ši trasa atitiko aukščiausius reikalavimus, ji išugdė sovietmečio Tauragės ralio meistrus. Vienas jų – Vladas Norkus, TSRS čempionas.

1987 m. čempionato varžybose Tauragėje dalyvavo 180 dalyvių. Aukso amžių menantis sportas šiandien tokiais skaičiais pasigirti negali. Autosportas išgyvena ne pačius geriausius laikus, kaip tikina D. Saukevičius, autokrosas pergyvena krizę.

– Mūsų laikais varžybose dalyvaudavo 100–110 dalyvių, dabar 30. Žinoma, lygis, technika skiriasi, kaip diena ir naktis, tačiau dabar piniginę storą reikia turėti, – teigė pašnekovas.

Lietuvos automobilių sporto legendos teigimu, Sungailiškiai neišvystė tinkamos infrastruktūros, todėl dabar pagrindiniai autokroso mūšiai vyksta Vilkyčiuose ar Molėtuose. Tiesa, yra vienas rekordas, kuris vis dar glosto tauragiškių širdį. Tai vienintelė autokroso trasa šalyje, kurioje varžybos vyksta nepertraukiamai nuo 1985 metų. Nesutrukdė tauragiškiams nei degalų blokada, nei politinės permainos. Tai verčia neapleisti gilių tradicijų ir prisidėti prie varžybų organizavimo. Pirmąjį liepos savaitgalį Sungailiškiuose vyks Lietuvos čempionato ir pirmenybių varžybos, pritraukiančios šios sporto šakos aistruolius. 

Birželio 10 dieną Aukštaitijos sostinėje vyko Šiaurės šalių imtynių čempionatas. Panevėžio „Cido“ arenoje vykusiose varžybose galynėjosi trijų olimpinių imtynių stilių – laisvųjų, graikų-romėnų ir moterų, imtynių atstovai. 

Šįvakar iškilmingai atidarytas pernai tauragiškių komandos „Velomaratono“ renginyje iškovotas BMX dviračių, riedlenčių ir riedučių „Nutrilite“ parkas, vyko ekstremalaus sporto varžybos. Į renginį atvyko ir pats dviračių maratono iniciatorius  Benediktas Vanagas.