2018 Birželio 19 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Tauragė įtraukta į triatlono sporto žemėlapį

  • Įkelta: 2017-05-10

Lietuvos triatlono federacijos archyvo nuotraukos

Tomas RAULINAVIČIUS
tomas@taurageszinios.lt

Gegužės 27 dieną Tauragėje, upės Jūros pakrantėje įvyks Lietuvos triatlono taurės I etapo varžybos. Vieno iš renginio koordinatoriaus, Žygimanto Zaleckio teigimu, tokio masto varžybos bus ne tik pirmosios mūsų mieste, bet ir visoje vakarų Lietuvoje.

Triatlono sporto šaką sudaro trys rungtys: plaukimas, važiavimas dviračiu ir bėgimas. Lietuvoje ir Tauragėje šis sportas tampa vis populiaresnis. Anot Žygimanto Zaleckio, tapo įprasta stebėti aukštus tauragiškių pasiekimus duatlono – dviračių ir bėgimo rungtyse. Pradėjus veikti Šilalės baseinui, atsirado galimybė tobulinti plaukimo įgūdžius. Gerėjančius rezultatus demonstruoja Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjas Dovydas Kaminskas ir kiti Tauragės bėgimo mėgėjų klubo (BMK) nariai.

Kartu su Tauragės rajono savivaldybės iniciatyva Lietuvos triatlono federacija atvėrė galimybes rengti varžybas Tauragėje.

– Tai ne tik pirmosios triatlono varžybos mūsų mieste. Jei pažvelgsime, jų nebuvo visoje vakarų Lietuvoje. Turbūt arčiausiai – Kaune, žinoma, Panevėžyje, kuriame išaugo garsiausi šalies triatlonininkai, – teigė Ž. Zaleckis, pripažinęs, jog laukia nemažai iššūkių ir darbų, kuriuos reikės atlikti.

Dalyviai varžysis trijose distancijose: olimpinėje, sprinto ir tri-fun. Jūros upėje, greta restorano „Banga“, bus sumontuoti plūdurai ir suformuotos skirtingų nuotolių plaukimo trasos. Ją įveikę sportininkai sės ant dviračių ir leisis Leikiškių kaimo link. Baigę dviračių distanciją, sportininkai dalyvaus bėgime (10 km; 5 km; arba 2,5 km). Suplanuota, jog triatlonininkai paskutinę rungtį įveiks bėgdami Jūros upės pakrante.

Išskirtinės varžybos vyks savaitę prieš Tauragės miesto šventę. Jų metu bus ribojamas eismas, kad dalyviai jaustųsi saugūs.

Anot Ž. Zaleckio, tauragiškiai kviečiami ne tik pažiūrėti, kaip sekasi sportininkams, bet ir sudalyvauti distancijose, skirtose mėgėjams. BMK klubo vadovas pridūrė, jog vanduo upėje dar bus šaltas, tad dalyviams būtinas hidrokostiumas. Teritorijoje dirbs gelbėtojai, bus keliami aukščiausi saugumo reikalavimai.

Iš viso triatlono taurės varžybos šiemet vyks penkiuose Lietuvos miestuose. Po pirmojo etapo Tauragėje, sportininkai lenktyniaus Zarasuose. Vėliau Jonavoje, Druskininkuose ir Alytuje. Kasmet triatlonininkai dalyvauja garsiausiose varžybose Trakuose, jų metu dalyvauja keli šimtai sportininkų iš Lietuvos ir kitų Pabaltijo valstybių.

Lietuvos triatlonininkai yra pasiekę aukštų rezultatų tarptautinėse varžybose. Garsiausi mūsų šalies sportininkai: Raimundas Astrauskas, Gediminas Kaleckis, Kąstytis Maženis, Alina Padleckaitė, Vidmantas Urbonas, Dainius Kopūstas yra daugkartiniai Europos čempionatų dalyviai ir prizininkai.  

Šiandien, gegužės 5-ąją, Europos aikštėje šalia sostinės savivaldybės startuos trečiosios Lietuvoje, o kartu ir visose Baltijos šalyse, elektromobilių lenktynės „Įsikrauk su „Energijos tiekimu“: Vilnius-Palanga“.

Praėjusį savaitgalį Palangoje vyko 24-asis policijos krepšinio turnyras, skirtas Lietuvos policijos generalinio komisaro taurei laimėti. Finaliniame etape teisę žaisti užsitikrinusios buvo Kauno, Klaipėdos, Tauragės ir Marijampolės apskrities policijos komisariatų komandos.

Balandžio 29 dieną Tauragėje, „Bastilijos“ sporto komplekse, vyko ketvirtasis, baigiamasis, Lietuvos badmintono taurės Bj ir Cj grupių varžybų etapas. Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos badmintonininkai ypač sėkmingai pasirodė Cj grupėje.