2018 Balandžio 21 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Elektromobiliu reklamuos miesto šventę

  • Įkelta: 2017-05-05
Dovydo Kaminsko asmeninio albumo nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiandien, gegužės 5-ąją, Europos aikštėje šalia sostinės savivaldybės startuos trečiosios Lietuvoje, o kartu ir visose Baltijos šalyse, elektromobilių lenktynės „Įsikrauk su „Energijos tiekimu“: Vilnius-Palanga“.

Pirmą kartą šio tradiciniu tampančio renginio istorijoje lenktynėse dalyvaus 17 komandų. Organizatoriai planavo 20, tačiau pristigo ne entuziastų pasivaržyti, o laisvų elektromobilių.

Elektromobilių lenktynėse nuo pat pirmųjų kartų aktyviai dalyvauja ir automobilizmo temomis rašantys žurnalistai, testavę šias transporto priemones ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Lenktynėse dalyvaus LR Susisiekimo ministerijos, savivaldybių atstovai.

Tauragės rajono savivaldybę šiose lenktynėse atstovaus mero patarėjas Dovydas Kaminskas ir savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis. Tauragiškiai elektromobilį įsigijo praėjusių metų pabaigoje. Rajono vadovai siekia Tauragę padaryti draugiškiausiu gamtai miestu Lietuvoje.

Tauragės rajono savivaldybės atstovai vairuos „Nisan Leaf“ automobilį. Tokios markės transporto priemonių iš viso dalyvaus septynios. Visi šie modeliai aprūpinti 30 kWh talpos baterija („Nissan“, beje, deklaruoja nominalią talpą – realiai vartotojui prieinama siekia apie 27,5 kWh), kuri, remiantis NEDC testo duomenimis, šiems „Leaf“ leidžia įveikti iki 250 km atstumą. Žinoma, dalyviai nuo Vilniaus iki Klaipėdos, be papildomo įkrovimo nenuvažiuos, tad turės pasirinkti sustojimą Vievyje, Elektrėnuose, Kaune, Kryžkalnyje ar Klaipėdoje.

„Tauragės žinių“ pakalbintas Tauragės rajono mero patarėjas D. Kaminskas atskleidė, jog pagrindinis šių varžybų tikslas, ne išbandyti elektromobilio galimybes, bet pareklamuoti artėjantį miesto šventės renginį.

– Nors elektromobilis pirmą kartą įveiks atstumą Tauragė-Vilnius, įdomu, kaip jam seksis, bet mūsų tikslas kitas. Automobilį apklijuosime reklaminiais lipdukais, kviečiančiais dalyvauti Tauragės miesto šventėje „Tauro ragas 2017“ – teigė D. Kaminskas, tikėdamasis atkreipti aplinkinių dėmesį.

Praėjusį savaitgalį Palangoje vyko 24-asis policijos krepšinio turnyras, skirtas Lietuvos policijos generalinio komisaro taurei laimėti. Finaliniame etape teisę žaisti užsitikrinusios buvo Kauno, Klaipėdos, Tauragės ir Marijampolės apskrities policijos komisariatų komandos.

Balandžio 29 dieną Tauragėje, „Bastilijos“ sporto komplekse, vyko ketvirtasis, baigiamasis, Lietuvos badmintono taurės Bj ir Cj grupių varžybų etapas. Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos badmintonininkai ypač sėkmingai pasirodė Cj grupėje.

Savaitgalį savo žiūrovų akivaizdoje futbolo klubas „Tauras“ iškovojo pirmąją pergalę šiame sezone bei nutraukė įvarčių sausrą. Tauragiškiai užtikrintai rezultatu 3:0 įveikė svečius iš Utenos ir su 3 taškais kilstelėjo į tryliktą LFF I lygos turnyrinės lentelės vietą.