2018 Gegužės 22 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Futbolininku domisi Anglijos čempionas

  • Įkelta: 2017-03-31
Tauragiškis (dešinėje) buvo pastebėtas Anglijos futbolo skautų. Arūno Arcišausko asmeninio archyvo nuotrauka
Tomas RAULINAVIČIUS
tomas@taurageszinios.lt

Prieš dvi savaites Anglijos aukščiausios lygos nugalėtojos „Leicester City“ komandos vaikų akademija į savo gretas pakvietė trylikametį Arūną Arcišauską. Šio perspektyvaus tauragiškio pirmasis treneris Andrius Bendikas tikina, jog tokios sėkmės buvo galima tikėtis, nes Arūnas – užsidegęs ir darbštus futbolininkas.

Šešis metus Tauragės futbolo akademijoje treniravęsis Arūnas Arcišauskas praėjusių metų pavasarį su mama išvyko gyventi į Angliją. Vos įsikūręs, trylikametis pradėjo žaisti Peterboro futbolo akademijoje.

– Vis paklausdavau, kaip sekasi. Arūnas sakydavo, kad pelno įvarčius, viskas gerai. Nelabai domėjausi, kokio pajėgumo ši akademija, tik žinojau, kad skirtingai nei Lietuvoje, ten visos sertifikuotos. Įsivaizduokit, kokia konkurencija yra Anglijoje vaikų, o čia jums aikštėje žaidžia tauragiškis, – teigė futbolininko pirmasis treneris Andrius Bendikas.

Vaikinas netrukus įsitvirtino komandoje, o prieš porą savaičių jį į peržiūrą pakvietė šalies čempionės „Leicester City“ komandos akademija. Arūnas sužaidė pirmąsias varžybas, o per paskutiniąsias pelnė du įvarčius.

Anot trenerio A. Bendiko, tauragiškis įrodė, kad net ir be agento, be užnugario, yra galimybė siekti aukštų rezultatų. Futbolo akademiją Tauragėje įkūręs treneris, teigė dažnai pastebintis talentus, kuriems, laikui bėgant, reikalinga platesnė erdvė. Tauragėje užaugo žinomi futbolininkai Lukas Artimavičius, Martynas Dapkus.

– Šiuo metu Nacionalines akademijos III etapo atrankoje dalyvauja mūsų akademijos  auklėtiniai Rokas Bagdonavičius ir Eligijus Dusevičius. Rinktinėms buvo parengtas Gustas Galbogis, yra dar keletas žaidėjų, kurių pavardės tikrai skambės ateityje, – tikino A. Bendikas.