• Įkelta: 2017-01-10
Prie šachmatų lentos Paulius Ivanovas. Juodabalta.org nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Savaitgalį Druskininkuose vyko 2017 metų šachmatų kongresas. Trijų dienų renginyje dalyvavo Gruzijos, Lietuvos šachmatų federacijos atstovai, čia taip pat vyko vaikų Greitųjų ir Žaibo šachmatų varžybos.

Anot Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos šachmatų pedagogo Vaido Žiurkaus, konferencijoje vyko seminaras treneriams. Čia pat savo meistriškumą įrodinėjo ir aštuoni mažieji Tauragės šachmatų talentai.

Tradiciškai turnyre labai gerai sekėsi Tauragės žaidėjams: Ievai Grikšaitei ir Pauliui Ivanovui. Pastarasis po pirmosios dienos kovų pirmavo savo amžiaus grupėje. Pasak trenerio V. Žiurkaus, vėliau P. Ivanovas pavargo, tačiau aštuonmečių grupėje iškovojo trečiąją vietą. I. Grikšaitė tarp dvylikamečių buvo stipriausia ir iškovojo pirmąją vietą, žaisdama Greitųjų šachmatų ir Žaibo turnyre. Tauragės Metų talente pripažintos I. Grikšaitės jaunesnė sesutė Laura taip pat iškovojo pirmąją vietą.

Tauragiškis Deimantas Jonikas Greitųjų šachmatų turnyre, amžiaus grupėje iki 10 m iškovojo trečiąją vietą. Domas Ivanovas liko vienuoliktas.

– Rezultatai geri. Už trijų mėnesių vyks Lietuvos čempionato varžyboms, todėl dabar sportininkai ruošiasi, dalyvauja įvairiuose turnyruose, – teigė šachmatų treneris V. Žiurkus.

Šeštadienį „Bastilijos“ sporto komplekse 18 kartą vyko salės futbolo turnyras 5x5 Sergėjaus Ivanovo taurei laimėti. Tauragės veteranai šiose varžybose tenkinosi antrąja vieta.

Ketvirtadienį klube „Rūsys“ paskelbti bei apdovanoti geriausi 2016 metų Tauragės rajono sportininkai, jų treneriai ir rėmėjai. Padėkos žodžius už iškovotas pergales Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionatuose, už mūsų krašto garsinimą, už paramą sportui jiems tarė rajono vadovai.

Sausio 1 dieną baigėsi 15min.lt „Metų lenktynininko“ rinkimai. Praėjusių metų geriausiu pripažintas buvo tauragiškis, Europos ralio kroso prizininkas Kasparas Navickas.

Tauragiškė moksleivė Aistė Survilaitė tarptautiniuose sportinių šokių konkursuose jau atstovauja ne tik Tauragei, Klaipėdai, bet ir visai Lietuvai. „Spindulio“ šokėja, treniruojama meistrės Brigitos iš Klaipėdos klubo „Žuvėdra“, savo gyvenimo be šokio nebeįsivaizduoja – mergina svajoja dirbti trenere, taip pat siekti aukštų rezultatų Lotynų Amerikos šokių aikštelėje.

Praėjusį penktadienį iš Turkijos į Lietuvą sugrįžo Lietuvos jaunių krepšinio rinktinė. Europos aštuoniolikmečių čempionate lietuviai užėmė antrąją vietą, o sidabro spalvos medaliu pasidabino ir tauragiškis, 198 cm ūgio žaidėjas Matas Jogėla.