2020 Liepos 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Tauragės krepšinis dūsta

  • Įkelta: 2010-08-20
Tauragės „Bremenos“ komandos gelbėti atvažiuoja Krepšinio federacijos elitas. TVK archyvo nuotrauka

Prieš mėnesį Tauragės krepšinio klubas „Bremena-Karšuva“ suspendavo dalyvavimą 2010–2011 metų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse. Verslininkai neišgali paremti komandos, kuriai savivaldybės pinigų nubyra labai mažai. Apie tai sužinoję Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vladas Garastas ir generalinis direktorius Mindaugas Balčiūnas kitą savaitę atvyksta į Tauragės savivaldybę susitikti su politikais ir išsiaiškinti situaciją.

Ugdo geriausius

Tauragės miesto komanda NKL pirmenybėse nedalyvaus po 14 metų pertraukos. Toks sprendimas priimtas, kai dėl finansinių sunkumų komandos nebeišgalėjo paremti jos įkūrėjas, klubo prezidentas Sigitas Mičiulis. IĮ „Bremena“ savininkas apgailestauja, kad vietos politikai krepšinį užmiršo.

– Keistas politikų požiūris. Tai ne „Bremenos“, o Tauragės komanda. Seniau meru buvęs Robertas Piečia bent pasidomėdavo krepšiniu, dabar tylu, – savo požiūrį „Tauragės žinioms“ išsakė S. Mičiulis.

Tauragės savivaldybė pernai klubui planavo skirti 40000 litų, tačiau „Bremenai“ atiteko 36000. Šiemet skirta 34000 litų parama. Tokie pinigai populiariausiai sporto šakai Lietuvoje itin maži. Tauragės sporto salėse užaugo ne vienas žinomas krepšininkas, „Bremena“ išugdė ne vieną perspektyvų šios sporto šakos žaidėją.

– Provincija šalį peni ne tik lašiniais, bet ir krepšininkais. Kas liktų iš 18 žaidėjų rinktinės, jei nežaistų gabūs provincijos sportininkai? Mes puikiai pažįstame juos – Jonas Valančiūnas iš Utenos, mūsų traumą patyręs Tauras Jogėla, galima vardyti ilgą sąrašą, – kalbėjo S. Mičiulis.

Užrūstino LKF vadovybę

Po NKL posėdžio, kai „Bremena“ suspendavo savo dalyvavimą čempionate, į Tauragę atvykti nusprendė federacijos prezidentas Vladas Garastas ir generalinis direktorius Mindaugas Balčiūnas.

– Prasta situacija su Tauragės krepšiniu, tai pagrindinė priežastis, dėl kurios vyks susitikimas, – redakcijai atskleidė LKF generalinis direktorius M. Balčiūnas.

Pašnekovas akcentavo, kad, skirtingai nei kituose Žemaitijos miestuose, kur trūksta iniciatorių, dėl ko krepšinis sustingęs, Tauragė per mažai remia savo krepšininkus. Krepšinio federacijos grandas neslėpė, kad tai kelia didelį susirūpinimą, todėl kitos savaitės trečiadienį Tauragėje suplanavo specialų susitikimą.

Mindaugui Balčiūnui Tauragės miestas turėtų būti itin artimas. Būtent čia jis pradėjo darbo karjerą, organizavo krepšinio stovyklas.

Politikams situacija nežinoma

Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius situacijos pakomentuoti negalėjo, tikino esąs užimtas ir ragino paskambinti vėliau.

Mero pavaduotojas Silverijus Statkus prisipažino neturįs ką pasakyti šiuo klausimu, nes finansinės „Bremenos“ padėties nežinantis. Kiek savivaldybė skiria pinigų krepšinio klubui, vicemeras neįsivaizduoja.

– Duokit atstovei spaudai klausimus raštu. Negaliu tiksliai pasakyti skaičių, o mano vertinimas apie klubą nelabai kam įdomus, – atkirto vicemeras.

Tauragės rajono savivaldybės Sporto centro vadovas Gediminas Sakalauskas mano, kad „Bremenai“ gali ir nepavykti kitąmet lengvai grįžti į NKL. Kalbama, kad federacija žada keisti nuostatus ir panaikinti Tauragės klubui privilegiją, leidžiančią suspenduoti narystę ir po metų grįžti į lygą be startinio mokesčio.

Sporto centro vadovas dvejojo, kokia suma būtų reali pagalba krepšinio klubui.

– Prieš keletą metų Šilutė savo komandai skyrė 100000 litų. Tokia parama būtų paspirtis, po kurios ir verslininkai kitaip žiūrėtų, – kalbėjo G. Sakalauskas.

Trečiadienį Pakruojyje vyko A lygos futbolo rungtynės tarp „Kruojos“ ir „Tauro“ futbolininkų. Mačas baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis 3:3.
Prie Skaudvilės tvenkinio vyko tradiciniu tampąs paplūdimio tinklinio 3x3 turnyras bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ taurei laimėti. Turnyre varžėsi aštuonios Skaudvilės, Tauragės ir Bijotų (Šilalės rajonas) komandos.
Sekmadienį išvykoje Tauragės „Tauras“ nugalėjo „Mažeikius“ ir turnyrinėje A lygos lentelėje taškais prisivijo čempionato lyderius.
Zagrebe (Kroatija) vyko VI-asis Europos krepšinio veteranų čempionatas. Turnyre dalyvavo 120 vyrų ir 25 moterų komandos. Tarp jų garbingai sužaidė Lietuvos ekipos, namo grįžusios su medaliais. „Vakarų“ komandai atstovavo keturi mūsų miesto krepšininkai.
Šeštadienį išvykoje „Tauras“ nugalėjo uostamiesčio futbolo komandą ir iškovojo tris taškus. Rungtynių pabaigoje komandas užklupo audra.
Antausį nuo Panevėžio futbolininkų gavęs „Tauras“ turnyrinėje lentelėje vis dar ketvirtas. Komandai ant kulnų lipa Gargždų futbolininkai.
Laukuvos miestelyje vyko stalo teniso turnyras, skirtas šio miestelio jubiliejui ir Lietuvos tūkstantmečio garbei paminėti. Į turnyrą atvyko sportininkų būrys iš Klaipėdos, Palangos, Telšių, Rietavo, Šilalės, Tauragės ir Laukuvos.
Tauragės kyokushin karate klubo „Taurus“ prezidentas šiuo sportu domisi nuo 15 metų. Išugdęs būrį garsių karatistų, Gintaras Cemnialianskis nesustoja tobulėti ir pats. Kartu su 32 karatistų būriu iš Lietuvos jis vyko į Vengriją.
Tauragės „Bremenos-Karšuvos“ komanda suspenduoja savo dalyvavimą 2010–2011 m. krepšinio varžybose. 1994 metais verslininko Sigito Mičiulio įkurtas klubas neranda lėšų ir bent jau metus nedalyvaus Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate.
Iš miesto pilies kiemo keliauti Vytauto Didžiojo kovos keliais išlydėti visureigių klubo „4x4 Tauragė“ ekipažai.
Ketvirtadienį sužaistos paskutinės Europos lygos antrojo kvalifikacinio etapo rungtynės, po kurių Tauragės „Tauras“ iškrito iš Europos lygos turnyro. Nesėkmę tauragiškiams atnešė Nikosijoje 1:3 pralaimėtos varžybos prieš Kipro komandą „Apoel“.
Futbolas.lt praneša, kad UEFA Europos lygoje debiutuojantį Tauragės „Taurą“ užklupo netikėtos permainos. Klubas išplatino pranešimą, kuriuo teigiama, kad komandą palieka vienas komandos lyderių Marius Kižys.
Ketvirtadienį Kaune sužaistos UEFA Europos lygos antrojo kvalifikacinio etapo rungtynės tarp Tauragės „Tauro“ ir Nikosijos „Apoel“. Žaidęs be trijų pagrindinės sudėties futbolininkų „Tauras“ pralaimėjo rezultatu 0–3.
Albenoje, Bulgarijoje, vyko atviras Balkanų dirbančiųjų sporto festivalis, į kurį susirinko sportininkai iš dvidešimties pasaulio šalių.
„Tauragės žinios“ tęsia temą apie Europos Sąjungos struktūrinių fondų naudą rajonui. Skaitytojus supažindiname su vienu reikšmingiausių pastaruoju metu įgyvendinamų projektų – Vytauto stadiono rekonstrukcija. Šiųmetę vasarą futbolo tema itin aktuali.
Dauglaukyje surengta tradicinė sporto šventė, skirta Lietuvos valstybės dienai pažymėti.
Europos lygos pirmojo kvalifikacinio etapo antroji dvikova, vakar vykusi Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione, pergalę atnešė Tauragės „Taurui“. Velso „Llanelli“ tauragiškių komandai nusileido 3:2.
Tradicinis Pietų Afrikos futbolo sirgalių pučiamasis instrumentas vuvuzela pardavinėjamas Tauragėje. Panašų garsą į bičių spiečiaus zyzimą skleidžianti dūdelė pasaulio futbolo čempionato metu sulaukė itin daug nepasitenkinimo replikų tiek iš žaidėjų, tiek televizijos žiūrovų.
„Tauro“ gretas papildė du nauji žaidėjai. Nerimstant diskusijoms, kad komandai trūksta puolėjų, komandos treneris Gediminas Jarmalavičius sako, kad visi „pirkiniai“ paaiškės liepą, kai atsivers transferų langas (klubai galės rinktis naujus žaidėjus).
Ketvirtadienį Stebonheath stadione Tauras sužaidė lygiosiomis Europos lygos varžybose su Velso komanda „Llonelli“. Nuskambėjus belgo Luc Walters teisėjo švilpukui švieslentėje degė tauragiškius tenkinantis rezultatas 2:2.
Šeštadienį Tauragės „Tauras“ palaužė „Šiaulių“ komandą ir, surinkęs 25 taškus, turnyrinėje lentelėje užima ketvirtąją vietą.
Sąnarių bendrijos „Žingsnis“ nariai, vadovaujami Onutės Kromelienės, rinkosi Moksleivių kūrybos centro mažojoje salėje – vyko Mažosios spartakiados varžybos.
Liepos 24 dieną Baltijos šalių čempionate Estijoje Lietuvos rinktinės garbę gins Tauragės futbolininkės. Į U-17 rinktinės stovyklą pakviestos Odeta Samoškaitė, Kornelija Andriulytė ir Ugnė Šmidtaitė, į U-19 – Vestina Neverdauskaitė.
Iniciatyvos ir aktyvių žmonių nestokojanti Jovarų bendruomenė ne tik sau, bet ir visam rajonui surengė sporto varžybas. „Jovariados“ vardu pavadintos žaidynės vyko ir pernai, tačiau šiemet dalyvių buvo ypač daug – be vietinių gyventojų, dalyvavo Dapkiškių, Tarailių, Taurų, Mažonų, Dacijonų, Dauglaukio ir miesto komandos.
Trylika vyrų Tauragės biliardo klube susirungė taikliausio biliardo meistro varžybose „Tauragės žinių“ taurei laimėti.