2020 Rugpjūčio 06 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Jose Lopes Vide: "Man čia patinka"

  • Įkelta: 2010-04-09
Jose Lopes Vide (centre) varžybose su Gargždų „Banga“. Virgilijaus Skuodo nuotrauka

Po pergalingų futbolo komandos „Tauras“ rungtynių su Gargždų „Banga“ (2:0) „Tauragės žinios“ pakalbino antrojo įvarčio į „Bangos“ vartus autorių iš Portugalijos – 23 metų Jose Lopes VIDE.

– Jose, sveikiname su puikiu debiutu ir pirmu įvarčiu oficialiose varžybose.

– Labai ačiū. Manau, man šiek tiek pasisekė, nes rungtyniavau po keitimo. Be to, reikėjo priprasti prie aikštės. Įvartį pavyko įmušti gero komandos draugų žaidimo dėka. Manau, komanda gerai padirbėjo.

– Kur rungtyniavai anksčiau ir kaip patekai į Tauragę?

– Futbolą pradėjau žaisti nuo šešerių. Iš pradžių lankiau vien tik salės futbolo treniruotes, o nuo 10 metų pradėjau žaisti lauke. Būdamas paauglys rungtyniavau regioninėje lygoje. Kai suėjo 17 metų, su šeima išvykau į Angliją. Ten studijavau ir žaidžiau futbolą. Buvo laikas, kai mokslai buvo svarbesni už futbolą – reikėjo išmokti anglų kalbą, sėkmingai baigti mokyklą. Tačiau laikui bėgant įsivažiavau ir futbolui atsirado daugiau laiko. 2005 metais patekau į aukščiausiosios Anglijos lygos Norwich City F.C. akiratį ir pradėjau žaisti šio klubo U18 jaunimo komandoje. Ten žaidžiau tik dalį sezono ir trenerių sprendimu buvau paskolintas žemesnei regioninės lygos komandai tobulėti. Vėliau susiradau agentą, kuris man ieškojo klubo vidutiniško pajėgumo Europos ir Azijos lygose. Teko pabuvoti Indonezijoje ir Singapūre, tačiau Azijoje neįsitvirtinau.

Šiemet pavyko susisiekti su „Tauro“ vadovais ir po kelių pokalbių telefonu atvykau į peržiūrą. Man čia patiko, pavyko pasirašyti sutartį. Esu labai dėkingas „Tauro“ vadovams už galimybę atvykti čia.

– Kaip sutari su komandos draugais? Ar greitai pritapai?

– Atvykau į Tauragę sausio mėnesį. Čia buvo maždaug 20 laipsnių šalčio. Buvo labai sunku. Tačiau su komandos draugais sutariu gerai. Man labai pasisekė, kad treneris moka puikiai kalbėti angliškai. Dėkoju treneriams ir žaidėjams už šiltą priėmimą.

– Kaip tau patinka Tauragė? Ką veiki laisvalaikiu?

– Tiesą pasakius dar nespėjau visko pamatyti. Šiuo metu stengiuosi galvoti tik apie futbolą. Labai noriu, kad komandai pasisektų ir dedu visas pastangas, kad tobulėčiau. Iš pirmo žvilgsnio pasirodė, kad Tauragė – labai ramus miestas, bet man patinka, nes galima lengviau susikoncentruoti darbui. Laisvalaikiu žiūriu TV, klausausi muzikos. Komandos draugai minėjo, kad čia kažkur netoliese, uostamiestyje, yra puikūs paplūdimiai. Vasarą norėčiau ten nuvažiuoti.

– Ačiū už pokalbį. Linkime sėkmės.

Bendravo Tadas Dargis

Šeštadienį Tauragės futbolo komanda „Tauras“ visiems gerbėjams padovanojo pirmąją pergalę LFF A lygos čempionate. Tauragėje, Vytauto stadione, vykusiose varžybose „Tauras“ 2:0 (1:0) palaužė Gargždų „Bangą“.
Prasidėjo ilgai lauktas Lietuvos futbolo federacijos A lygos čempionatas. Dėl prastų oro sąlygų pirmojo turo rungtynės vyko Marijampolės ir Vilniaus uždaruose maniežuose. Mūsų miesto komanda sekmadienį rungtyniavo su „Žalgiriu“ ir iškovojo tašką – 1:1 (0:1).
Sekmadienį Kaune surengtas Lietuvos kyokushin-karatė jaunių čempionatas, kuriame dalyvavo 109 sportininkai iš 26 Lietuvos klubų bei svečiai iš Baltarusijos ir Lenkijos.