2020 Spalio 26 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Sportas

Pirmos pergalės ilgai laukti neteko: „Tauras“–„Banga“ 2:0

  • Įkelta: 2010-03-29
Virgilijaus Skuodo nuotrauka

Šeštadienį Tauragės futbolo komanda „Tauras“ visiems gerbėjams padovanojo pirmąją pergalę LFF A lygos čempionate. Tauragėje, Vytauto stadione, vykusiose varžybose „Tauras“ 2:0 (1:0) palaužė Gargždų „Bangą“.

Rungtynės vyko ne pačiomis geriausiomis oro sąlygomis – lietus, stiprokas vėjas ir klampi aikštė gerokai įtakojo žaidimo kokybę ir žaidėjams reikėjo laiko, kad prisitaikytų prie dangos. Tauragiškiai rungtynes pradėjo labai užtikrintai ir pirmas penkias minutes svečiai buvo prispausti savo vartų pusėje. Jau antrąją žaidimo minutę S. Irkha turėjo puikią progą pelnyti pirmą įvartį, tačiau nepataikė į stipriai skersuotą kamuolį. Pirmajame kėlinyje aktyviausias puolime buvo M. Kižys. Šeštąją rungtynių minutę gavęs tikslų perdavimą jis vienas prieš vartininką susikūrė puikią progą pelnyti įvartį, tačiau jo stiprų smūgį iš 18 metrų vartininkas atrėmė. Po kelių minučių „Tauro“ pastangos įmušti įvartį pelnė vaisių. M. Kižio skersuotą kamuolį galva į vartus nukreipė M. Daunoravičius.

Po įvarčio šiek tiek pagyvėjo gargždiškių žaidimas, jie keletą kartų rimtai grasino Š. Kilijono ginamiems vartams. 27-ąją minutę keitimo paprašė raumenį pasitempęs S. Irkha, kurio vietoje pasirodė legionierius iš Portugalijos J. L. Vide.

Apie 31-ąją rungtynių minutę šimtaprocentinės progos neišnaudojo M. Kižys, kai po padrikos atakos gavo puikų perdavimą iš dešinio krašto, tačiau niekieno netrukdomas nepataikė į vartus iš maždaug aštuonių metrų. Pirmasis kėlinys baigėsi minimalia „Tauro“ persvara 1:0.

Po pertraukos aikštėje pasirodęs buvęs Lietuvos rinktinės žaidėjas A. Gedgaudas kiek pagyvino „Bangos“ žaidimą ir apie dvidešimt pirmųjų kėlinio minučių veiksmas dažniausiai vyko „Tauro“ aikštės pusėje. Tačiau „Tauro“ futbolininkai sėkmingai gynėsi ir kontratakavo. Dešiniajame krašte aktyvus buvo O. Semjonovs, kairiajame išsiskyrė L. Savastas.

80-ąją minutę po L. Savasto reido link varžovų vartų ir puikaus perdavimo rezultatą padvigubino J. L. Vide. Visi „Bangos“ bandymai per likusį laiką pakeisti rezultatą baigėsi nesėkmingai ir „Tauras“ šventė pirmąją pergalę čempionate.

Kiti LFF A Lygos rezultatai ir lentelė: „Sūduva“–„Kruoja“ 2:1; „Klaipėda“–„Ekranas“ 1:4; „Vėtra“–„Mažeikiai“3:0; „Žalgiris“–„Šiauliai“ 1:0.

Vieta

Komanda

Žaista rungtynių

Įvarčių skirtumas

Taškai

1

Marijampolės „Sūduva“

2

5:1

6

2

Tauragės „Tauras“

2

3:1

4

3

Vilniaus „Žalgiris“

2

2:1

4

4

Panevėžio „Ekranas“

1

4:1

3

5

Gargždų „Banga“

2

3:2

3

6

Šiaulių „Šiauliai“

2

2:3

1

7

Pakruojo „Kruoja“

2

3:4

1

8

Klaipėdos „Klaipėda“

2

2:5

1

9

Mažeikių „Mažeikiai“

2

0:6

0

10

Vilniaus „Vėtra“

2

4:1

–2

11

Kauno „Atletas“

1

0:3

–6

Prasidėjo ilgai lauktas Lietuvos futbolo federacijos A lygos čempionatas. Dėl prastų oro sąlygų pirmojo turo rungtynės vyko Marijampolės ir Vilniaus uždaruose maniežuose. Mūsų miesto komanda sekmadienį rungtyniavo su „Žalgiriu“ ir iškovojo tašką – 1:1 (0:1).
Sekmadienį Kaune surengtas Lietuvos kyokushin-karatė jaunių čempionatas, kuriame dalyvavo 109 sportininkai iš 26 Lietuvos klubų bei svečiai iš Baltarusijos ir Lenkijos.