2020 Liepos 12 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Savivalda

Socdemai bando atsigriebti patyčiomis?

  • Įkelta: 2016-05-20
Liberalų sąjūdžio atstovas Tomas Arvasevičius: „Gaila, tačiau dažniausiai tai būna vulgarūs ir nejuokingi bandymai įkąsti oponentams. Manau, kad neretai jie prisideda prie patyčių kultūros, kurios ypač daug šiandieninėje visuomenėje“

Socialiniame tinkle „Facebook“ liejasi pašaipų lavina ant Liberalų sąjūdžio atstovų galvų – internete plinta nuotraukos su pašiepiančiais užrašais. Po buvusio partijos lyderio Eligijaus Masiulio korupcijos skandalo, internautų dūrius pajuto ir Tauragės liberalai. Su patyčiomis internete siejami Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovai, mat jų informacinis centras išplatino laišką partiečiams, kuriame raginama pašiepti E. Masiulį.

Jaunimui leista pasireikšti

Po Liberalų sąjūdžio pirmininko Eligijaus Masiulio korupcijos skandalo internete, socialiniame tinkle „Facebook“, išplito vadinamieji memai – paveikslėliai su pašiepiančiais prierašais. Netrukus iškilo faktas, kad platinti tokio turinio informaciją skatina Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) informacinis centras. Kaip rašo www.15min.lt, nutekėjo socdemų informacijos centro išplatintas laiškas su pašiepiančiais memais ir siūlymu jais dalintis savo „Facebook“ profiliuose. LSDP informacijos centro vadovė Irmina Frolova-Milašienė interneto portalui patvirtino, jog partiečiams siunčiami memai yra jaunimo sukurti ir atrinkti, skirti jaunimo dėmesiui patraukti. 

Netrukus socialiniame tinkle „Facebook“ buvo sukurtas profilis „Tauragės WikiLeaks“. Pirmasis profilio įrašas skelbė, jog čia bus atskleidžiama „tikroji tiesa“, tačiau pagrindinis dėmesys buvo nukreiptas į liberalus. 

Pašaipų strėlės čia skrieja ir į Tauragės rajono merą Sigitą Mičiulį. Komentarą, esą liberalus veikia pilnatis, po mero nuotrauka parašė buvęs Tauragės rajono savivaldybės narys, LSDP partijos Tauragės skyriaus prezidiumo narys Orestas Kliunka. 

Liberalai numano užsakovus

Tauragės rajono liberalai viešojoje erdvėje kol kas laikosi santūriai ir neužsipuola memų kūrėjų. Pakalbintas liberalų sąjūdžio atstovas Tomas Arvasevičius paaiškino numanantis, kas juos kuria ir platina.

– Pastebėjau tokio tipo trolinimą (pašiepimą, – red. past.) socialiniuose tinkluose. Nesunku nuspėti, kas juos (memus, – red. past.) užsako. Viena vertus, kai jis pateikiamas skoningai ir šmaikščiai, tai priverčia politikus pasitempti ir net nusišypsoti. Gaila, tačiau dažniausiai tai būna vulgarūs ir nejuokingi bandymai įkąsti oponentams. Manau, kad neretai jie prisideda prie patyčių kultūros, kurios ypač daug šiandieninėje visuomenėje, – teigė liberalų sąjūdžio atstovas Tomas Arvasevičius.

„Tauragės WikiLeaks“ su socdemais nesusijusi?

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos Tauragės skyriui vadovaujantis Matas Petraitis „Tauragės žinioms“ teigė, kad nežino kas yra „Tauragės WikiLeaks“ autorius.

– Tai tikrai ne mūsų darbas. Man tą puslapį ne taip seniai parodė draugai. Net neįsivaizduoju, kas su tuo susijęs, neturiu tokios informacijos. Dėl mano kolegų asmeninių profilių – aš negaliu komentuoti, kuo jie dalinasi ir ką mėgsta. Pats minimą puslapį visai neseniai pastebėjau. O kokia jo kilmė – tikrai negaliu pasakyti, – teisinosi jaunasis socialdemokratas M. Petraitis.Tauragės socialdemokratinio jaunimo vedlys teigė, kad jo tokie puslapiai nestebina.

– Žiūrint į dabartinį laikotarpį ir prisimenant, kas buvo prieš praėjusius rinkimus, manau tokių puslapių bus prikurta ir daugiau. Tik manyčiau, jog jų administratoriai turėtų laikytis bent minimalios cenzūros ir elementarios kultūros. Praėjusių rinkimų laikotarpiu žmonės daug kuo dalinosi ir viskas vyko per daug pašaipiai. Reikia nemaišyti dviejų dalykų – žmogiškumo ir politines situacijos, – kalbėjo M. Petraitis.

LSDP partijos Tauragės skyriaus pirmininko pavaduotoja Rita Grigalienė žurnalistei teigė, kad vieši asmenys turi būti pasirengę kritikai.

– Socialdemokratai jokių sprendimų dėl Facebook profilio „Tauragės WikiLeaks“ nepriiminėjo ir tai nėra socialdemokratų iniciatyva. Politikams šalia teisinės ir moralinės atsakomybės taikoma dar ir politinė atsakomybė. Be to, vieši asmenys turi būti pasirengę kasdienei kritikai. Ir net privatus politikų gyvenimas dažnai tampa visuomenės interesu. Europos Žmogaus Teisių Teismas yra paskelbęs, kad kritika viešų asmenų – tarp jų ir politikų – atžvilgiu turi platesnes ribas, nei kritika privataus asmens atžvilgiu. Demokratinėje visuomenėje kiekvienas asmuo turi teisę į žodžio laisvę, pareikšti savo nuomonę, – kalbėjo R. Grigalienė.

 

gegužės 4 dieną Tauragės rajono vadovai surengė spaudos konferenciją, kurios metu pristatė praėjusio mėnesio bei pirmojo metų ketvirčio darbus. Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis konferenciją pradėjo sveikinimu žiniasklaidos atstovams – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga. Susitikimo metu žurnalistams atskleista, kas pakeis pareigas paliekantį mero patarėją Kęstutį Gabšį. 

Užvakar Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje išnagrinėtos beveik šešios dešimtys įvairių klausimų: nustatyti žemės mokesčių tarifai ir lengvatos, išklausytos bei patvirtintos rajono ugdymo ir medicinos įstaigų metinės veiklos ataskaitos. Posėdis užtruko ilgai, tačiau praėjo ganėtinai ramiai – be didelių ginčų. Visgi Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė išsakė nemažai pastabų dėl sprendimų projektų. 

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis, mero pavaduotoja Aušrinė Norkienė, administracijos direktorius Modestas Petraitis susitiko su Žygaičių ir Sartininkų gyventojais, kuriems pristatė savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus 2015 m. veiklos ataskaitas. 

Po keturių mėnesių darbo prašymą atleisti iš užimamų pareigų pateikė Tauragės rajono mero patarėjas viešiesiems ryšiams Kęstutis Gabšys. Klaipėdoje gyvenančio 37-erių metų vyro pasitraukimo motyvas – nuovargis, ilgi kelionės į darbą atstumai.

Tauragės rajono savivaldybė informuoja, kad iki gegužės 6 dienos rajono valdžia lankysis bendruomenėse, kur bus pristatomos Tauragės rajono savivaldybės tarybos, savivaldybės mero ir administracijos direktoriaus 2015 m. veiklos ataskaitos. 

Šiandien Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomi 28 klausimai. Pirmuoju buvo patvirtinta mero Sigito Mičiulio veiklos ataskaita. Prieš darbą Tarybos posėdžio dalyviai sugiedojo „Tautišką giesmę“.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis savivaldybės tarybai pristatė 2015-ųjų veiklos ataskaitą. Nuveikta nemažai. Metinis biudžeto planas įvykdytas su kaupu. Tačiau iš nuosavo verslo į savivaldybę atėjęs M. Petraitis pripažįsta, jog darbą jis įsivaizdavo kiek kitaip – sunkiausia buvo priprasti prie ilgų biurokratinių terminų. 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis ir toliau krato tūkstantinius pelnus įvairiems tiekėjams nešusias sutartis. Šią savaitę paaiškėjo, jog buvusi rajono valdžia savivaldybės darbuotojų mobiliam ryšiui išleisdavo bemaž 20 kartų daugiau nei ši paslauga kainuoja dabar.  

Vietos politikai apsisprendė, kokios pertvarkos laukia mokyklų 2016–2020 metais. Išnagrinėti ir su bendruomenėmis apsvarstyti keli pertvarkos variantai. Nors moksleivių skaičius mažėja, mokyklos tuštėja, ypač kaimuose, drastiškų priemonių Taryba nesiėmė.

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtino vieną svarbiausių metinių dokumentų, kuris, be abejonės, palies visus rajono gyventojus – 2016-ųjų metų rajono biudžetą. Šiam parengti tiek rajono vadovai, tiek savivaldybės finansų skyriaus ar kiti administracijos darbuotojai bei tarybos nariai įdėjo nemažai pastangų. Biudžetą Tauragės rajono savivaldybė apskrityje priėmė pirmoji.

Nuo vasario 10-osios Tauragės rajono savivaldybėje rajono gyventojai gali susitikti su vietos politikais ir jiems išsakyti savo problemas, tiekti pasiūlymus. Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai pagal grafiką rinkėjus išklausys kiekvieną trečiadienį nuo 17–18 val. Interesantai bus priimami savivaldybės administracijos pastato pirmame aukšte, 115 kab.

Baigėsi gruodžio pradžioje paskelbtas konkursas miesto seniūno pavaduotojo pareigoms užimti. Norą dirbti seniūno pavaduotoju pareiškė 13 pretendentų. Konkurso reikalavimus ir šiai pareigybei reikalingus tęstus išsilaikė šeši. Į atranką atvyko keturi. Konkursą laimėjo Žilvinas Majus, Tauragės rajono savivaldybės administracijos Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas.