2020 Liepos 12 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Savivalda

Valdžios atstovams išsakė savo problemas

  • Įkelta: 2016-04-29
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis, mero pavaduotoja Aušrinė Norkienė, administracijos direktorius Modestas Petraitis susitiko su Žygaičių ir Sartininkų gyventojais, kuriems pristatė savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus 2015 m. veiklos ataskaitas. 

Ataskaitų pristatyme taip pat dalyvavo savivaldybės tarybos nariai: Rita Grigalienė (Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto narė), Darius Stankus (Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komiteto pirmininkas), Pranas Petrošius (Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komiteto narys).

Susitikimuose, kuriuose dalyvavo Žygaičių seniūnas, penkių seniūnijos bendruomenių pirmininkai, nariai, seniūnaičiai, kultūros, švietimo įstaigų vadovai, darbuotojai ir gyventojai pristatyti 2015 metais Savivaldybės įgyvendinti projektai, atlikti darbai, pasiekti rezultatai, kalbėta apie numatomus įgyvendinti projektus, diskutuota seniūnijai aktualiais klausimais, atsakyta į gyventojams rūpimus klausimus.

Tauragės rajono savivaldybės nuotraukos 

Su Žygaičių miestelio bendruomene buvo kalbama apie emigraciją, palietusią ir žygaitiškius, investicijų galimybes ne tik Tauragės mieste, bet ir seniūnijose. Žygaičių gyventojai domėjosi, kada gyvenvietėje bus įrengti vandentiekio tinklai, kartu su savivaldybės vadovais ir tarybos nariais diskutavo, ką būtų galima įkurti panaikinto bendruomenės centro patalpose, istoriniame pastate, esančiame šalia Žygaičių gimnazijos, svarstė galimybę įrengti prekyvietę prekiauti žemės ūkio produktais, automobilių stovėjimo aikštelę.Savivaldybės vadovai pasidžiaugė, kad Žygaičiuose yra daug aktyvių, iniciatyvių žmonių, kurie, susivieniję sėkmingai galėtų spręsti kylančias problemas, teikti savo siūlymus, idėjas dėl bendruomenės gyvenimo kokybės gerinimo. 

Sartininkų ir aplinkinių kaimų gyventojai domėjosi kelio atkarpų iki Sartininkų ir Vizbarų asfaltavimo, pastato, kuriame įsikūrę kultūros namai, remonto, sporto aikštyno Sartininkuose įrengimo galimybėmis.

Aktyviai diskutuota ir dėl pastato, kuriame veikė mokykla, perdavimo bendruomenei ,,Sartupietis“ bei tolesnės veiklos jame, poreikio bendruomenei turėti transporto priemonę, kuri taip pat reikalinga ir vaikų bei jaunimo pavėžėjimui į edukacinius renginius, dėl mokesčio už buitines atliekas, kelių žvyravimo, atskirų gatvių tvarkymo.

Šikšnių kaimo gyventojai prašė atsižvelgti į jų prašymą ir išasfaltuoti Šikšnių gatvę, taip pat įrengti vaikų žaidimų aikštelę, kadangi kaime gausu jaunų šeimų, kuriose auga vaikai.
Savivaldybės vadovai pagyrė Sartininkų bendruomenę, kad aktyviai dalyvauja rengiant bei įgyvendinant įvairius projektus, gyventojai žino, ko reikia bei rūpinasi, kad šiame krašte visi gyventų dar geriau ir kokybiškiau.

Meras Sigitas Mičiulis dėkojo Žygaičių ir Sartininkų žmonėms už pasitikėjimą, bendruomeniškumą, susitelkimą bendriems darbams, aktyvumą:

„Seniūnijos problemas reikia spręsti glaudžiai bendradarbiaujant seniūnijai ir bendruomenėms, seniūnaičiams, taip pat įvairioms seniūnijoje veikiančioms institucijoms.“ 

Sigitas Mičiulis taip pat pažymėjo, kad seniūnijos veikloje ne ką mažiau svarbu dalyvauti ir patiems gyventojams bei bendruomenių nariams.

 

Po keturių mėnesių darbo prašymą atleisti iš užimamų pareigų pateikė Tauragės rajono mero patarėjas viešiesiems ryšiams Kęstutis Gabšys. Klaipėdoje gyvenančio 37-erių metų vyro pasitraukimo motyvas – nuovargis, ilgi kelionės į darbą atstumai.

Tauragės rajono savivaldybė informuoja, kad iki gegužės 6 dienos rajono valdžia lankysis bendruomenėse, kur bus pristatomos Tauragės rajono savivaldybės tarybos, savivaldybės mero ir administracijos direktoriaus 2015 m. veiklos ataskaitos. 

Šiandien Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomi 28 klausimai. Pirmuoju buvo patvirtinta mero Sigito Mičiulio veiklos ataskaita. Prieš darbą Tarybos posėdžio dalyviai sugiedojo „Tautišką giesmę“.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis savivaldybės tarybai pristatė 2015-ųjų veiklos ataskaitą. Nuveikta nemažai. Metinis biudžeto planas įvykdytas su kaupu. Tačiau iš nuosavo verslo į savivaldybę atėjęs M. Petraitis pripažįsta, jog darbą jis įsivaizdavo kiek kitaip – sunkiausia buvo priprasti prie ilgų biurokratinių terminų. 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis ir toliau krato tūkstantinius pelnus įvairiems tiekėjams nešusias sutartis. Šią savaitę paaiškėjo, jog buvusi rajono valdžia savivaldybės darbuotojų mobiliam ryšiui išleisdavo bemaž 20 kartų daugiau nei ši paslauga kainuoja dabar.  

Vietos politikai apsisprendė, kokios pertvarkos laukia mokyklų 2016–2020 metais. Išnagrinėti ir su bendruomenėmis apsvarstyti keli pertvarkos variantai. Nors moksleivių skaičius mažėja, mokyklos tuštėja, ypač kaimuose, drastiškų priemonių Taryba nesiėmė.

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtino vieną svarbiausių metinių dokumentų, kuris, be abejonės, palies visus rajono gyventojus – 2016-ųjų metų rajono biudžetą. Šiam parengti tiek rajono vadovai, tiek savivaldybės finansų skyriaus ar kiti administracijos darbuotojai bei tarybos nariai įdėjo nemažai pastangų. Biudžetą Tauragės rajono savivaldybė apskrityje priėmė pirmoji.

Nuo vasario 10-osios Tauragės rajono savivaldybėje rajono gyventojai gali susitikti su vietos politikais ir jiems išsakyti savo problemas, tiekti pasiūlymus. Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai pagal grafiką rinkėjus išklausys kiekvieną trečiadienį nuo 17–18 val. Interesantai bus priimami savivaldybės administracijos pastato pirmame aukšte, 115 kab.

Baigėsi gruodžio pradžioje paskelbtas konkursas miesto seniūno pavaduotojo pareigoms užimti. Norą dirbti seniūno pavaduotoju pareiškė 13 pretendentų. Konkurso reikalavimus ir šiai pareigybei reikalingus tęstus išsilaikė šeši. Į atranką atvyko keturi. Konkursą laimėjo Žilvinas Majus, Tauragės rajono savivaldybės administracijos Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas.