2020 Rugsėjo 20 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Savivalda

Neskausminga mokyklų tinklo pertvarka

  • Įkelta: 2016-02-19
Tarybos narys S.Statkus: „Mokyklų tinklo pertvarkos planas – nekapitalistinis, nors biudžetui tai brangiai kainuos, bet atsižvelgta į gyventojų prašymus“

Vietos politikai apsisprendė, kokios pertvarkos laukia mokyklų 2016–2020 metais. Išnagrinėti ir su bendruomenėmis apsvarstyti keli pertvarkos variantai. Nors moksleivių skaičius mažėja, mokyklos tuštėja, ypač kaimuose, drastiškų priemonių Taryba nesiėmė.

Rajono vadovai paisė rajono gyventojų pageidavimų, nors nuomonės išsiskyrė ne tik tarp daugumos ir opozicijos, bet ir pačiose frakcijose – vieni už mokyklų išlaikymą, kiti už tai, kad nuostolingos mokyklos būtų uždarytos.

Trečiadienį Taryba nusprendė, kad Sartininkų pagrindinio ugdymo skyrius nuo šių metų rugsėjo 1-osios liks pradinio ugdymo skyriumi. Batakių vidurinėje mokykloje nuo rugsėjo pirmos nebus komplektuojamos vienuoliktos klasės, o nuo 2017-ųjų mokslo metų pradžios mokykla taps pagrindine. Adakavo mokykla-daugiafunkcis centras nuo šių metų rugsėjo pirmosios taps Skaudvilės gimnazijos Adakavo pradinio ugdymo skyriumi.

Pagal parengtą projektą Lomių pagrindinėje mokykloje nuo 2018 metų rugsėjo pirmos nebebūtų komplektuojamos devintos klasės, o nuo 2019-ų mokslo metų pradžios ši ugdymo įstaiga taptų Skaudvilės gimnazijos pagrindinio ugdymo skyriumi. Tačiau kai kuriems politikams suabejojus, ar verta kalbėti apie tolimą Lomių pagrindinės mokyklos ateitį, nuspręsta jos neliesti.

Dar ne taip seniai Pagramančio pagrindinę mokyklą buvo pasišauta prijungti prie „Aušros“ pagrindinės, tačiau artimiausiais metais struktūriniai pokyčiai ir šiai mokymo įstaigai negresia.

Tarybos posėdyje paties prašymu atleistas Pagramančio mokyklos vadovas Vytautas Stonys. Jis nuo rugsėjo 24 dienos, po to, kai savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio kabinete pasirodė neblaivus, turėjo nedarbingumo lapelį. Vasario 3 dieną grįžęs į darbą po „biuletenio“ V. Stonys atvyko į savivaldybę ir parašė pareiškimą jį atleisti. Direktoriaus pareigas laikinai eis jo pavaduotoja Danutė Šerpytytė. Atleistajam direktoriui bus išmokėta 2 mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka.

Kitų rajono mokyklų pertvarka nepalies, tačiau Tarybos narys Darius Stankus ragino įstaigų vadovus daugiau dėmesio skirti efektyvesniam lėšų naudojimui.

„Mūsų dėmesys mokyklai išlieka rimtas ir atsakingas,“ – tvirtino rajono meras Sigitas Mičiulis. Rajono vadovas priminė, kad yra sudaryta komisija, kuri peržiūrės mokymo įstaigų išlaidas.

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtino vieną svarbiausių metinių dokumentų, kuris, be abejonės, palies visus rajono gyventojus – 2016-ųjų metų rajono biudžetą. Šiam parengti tiek rajono vadovai, tiek savivaldybės finansų skyriaus ar kiti administracijos darbuotojai bei tarybos nariai įdėjo nemažai pastangų. Biudžetą Tauragės rajono savivaldybė apskrityje priėmė pirmoji.

Nuo vasario 10-osios Tauragės rajono savivaldybėje rajono gyventojai gali susitikti su vietos politikais ir jiems išsakyti savo problemas, tiekti pasiūlymus. Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai pagal grafiką rinkėjus išklausys kiekvieną trečiadienį nuo 17–18 val. Interesantai bus priimami savivaldybės administracijos pastato pirmame aukšte, 115 kab.

Baigėsi gruodžio pradžioje paskelbtas konkursas miesto seniūno pavaduotojo pareigoms užimti. Norą dirbti seniūno pavaduotoju pareiškė 13 pretendentų. Konkurso reikalavimus ir šiai pareigybei reikalingus tęstus išsilaikė šeši. Į atranką atvyko keturi. Konkursą laimėjo Žilvinas Majus, Tauragės rajono savivaldybės administracijos Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas.