2020 Balandžio 04 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Pristatomas biografinis romanas sulaukė tauragiškių dėmesio

  • Įkelta: 2020-02-06
Aldona Ruseckaitė. Vaivos Keserauskaitės nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Vakar B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje poetė, prozininkė Aldona Ruseckaitė pristatė biografinį romaną „Padai pilni vinių“ apie poetę Salomėją Nėrį.  Jame A. Ruseckaitė kalba apie įvykius, dėl kurių poetė iki šiol puolama, mėgina parodyti, kiek menininkui įtakos gali padaryti laikmečio sąlygos. Renginys sulaukė žiūrovų dėmesio: visos sėdimos vietos renginyje buvo užimtos dar šiam neprasidėjus.

A. Ruseckaitė paskutiniu metu parašė ne vieną biografinį romaną apie didžiuosius lietuvių literatūros kūrėjus – Maironį, Žemaitę, V. Mačernį, o naujausiame rašytoja atskleidžia prieštaringo likimo Salomėjos Nėries gyvenimo paslaptis. Romane aprašomas jos gyvenimo laikotarpis nuo 1940 m. birželio 15 d. iki 1945 m. liepos 7-osios.

– Daug darbų parašyta apie Salomėją Nėrį, bet manyje apie ją buvo įsigėrę labai daug medžiagos, buvau tyrinėjusi jos asmenybę, su ja susigyvenusi, man ji tapo artima, sava. Visada jutau žmonių pasipriešinimą dėl Salomėjos, todėl man ypač rūpėjo parašyti apie tą laikotarpį, dėl kurio ji buvo vadinama išdavike. Kūrinyje daug dokumentų, žmonių atsiminimų, jos eilėraščių ir kt., stengiausi, kad šią knygą perskaitę žmonės patys pasidarytų išvadas, - renginio metu kalbėjo Aldona Ruseckaitė.

Anot romano autorės, ko gero, būtent skausmas, kančia ir meilė karo metu buvo geriausių Salomėjos Nėries eilėraščių kūrybos variklis. Romane siekta parodyti, kiek poetės poelgiams, kūrybai įtakos turėjo ir kontekstas, aplinkybės, jos pačios būdas.

A. Ruseckaitės knygai pavadinimą „Padai pilni vinių“ ,atrodo, suteikė pati S. Nėris,  šiuos žodžius ištarusi gulint ligos patale, ligoninėje: „Pavadinimą turėjau nuo pat pirmos rašymo akimirkos. Tai jos pačios žodžiai. Ligoninėje ji rašė savo vyrui, kokių trūksta daiktų, pasakė, kad gavo sudėvėtas šlepetes, kurių padai – pilni vinių. Supratau, kad šie žodžiai tinka ir kitiems jos gyvenimo etapams“, - kalbėjo romano autorė.

Renginio metu režisierė, aktorė, skaitovė Genovaitė Urmonaitė deklamavo S. Nėries eiles, bibliotekos lankytojai turėjo galimybę pabendrauti su knygos autore, užduoti klausimų. Renginys sulaukė žiūrovų dėmesio: visos sėdimos vietos renginyje buvo užimtos dar renginiui neprasidėjus.

​Šokių klubą „Amadeus dance“ įkūrusi choreografė Vilija Krūgelienė tuomet nė svajoti nesvajojo, kaip per 25 metus šis jos „kūdikis“ išaugs: nuo kelių šokti norinčių išmokti pradinukų iki kone 200 šokėjų. Dabar klubas – tai tarsi didžiulė linksma šeima, kurioje yra ir vos trejų sulaukusių mergaičių, ir brandaus amžiaus moterų, kurioje daug juoko, išdaigų, pergalių džiaugsmo, tačiau ne kiek ne mažiau ir sunkaus darbo, o svarbiausia – visi tiesiog „serga“ šokiu.

Vakar Tauragės kultūros rūmuose surengtas istorinis vakaras – akimirkai laikas atsuktas net šimtmečiu atgal. Prisimenant Lietuvos kariuomenės orkestro pirmąjį koncertą mūsų mieste, surengtą prieš 100 metų, Tauragėje suskambo kariuomenės pučiamieji.

 

Kur buvus kur nebuvus, džiazo primadona Neda Malūnavičiūtė – vėl Tauragėje. Šiandien su bendražygiais atlikėja kviečia į koncertą „Muzikiniai monologai“. Antrąją Kalėdų dieną, 16 val., skambės laiko patikrintos ir naujausios Olego Ditkovskio, Andriaus Kulikausko, bei Andriaus Borisevičiaus dainos. Tai puiki proga praturtinti šventinę nuotaiką gurmaniška muzika.

 

Lapkričio 5 d. Tauragės kultūros rūmuose atidaryta ir pristatyta dailininko, grafiko, Tauragės garbės piliečio Alfonso Čepausko paroda. Šiltai bendraudami su pačiu darbų autoriumi, tauragiškiai galėjo iš arčiau susipažinti su daugiaplane ir universalia jo kūryba, kur eksperimentuojama su skirtingomis grafikos technikomis, skirtingais meno žanrais.

Sekmadienio vakarą ant 200 piliakalnių Pabaltijo šalyse liepsnojo baltų vienybės laužai. Pasitinkant rudens lygiadienį ugnies šventė tradiciškai surengta ir ant Pagramančio piliakalnio.