2020 Birželio 02 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

25-metį mininčio „Amadeus dance“ sėkmės paslaptis: darbas, darbas, darbas

  • Įkelta: 2020-01-17

Šokių klubą „Amadeus dance“ įkūrusi choreografė Vilija Krūgelienė tuomet nė svajoti nesvajojo, kaip per 25 metus šis jos „kūdikis“ išaugs: nuo kelių šokti norinčių išmokti pradinukų iki kone 200 šokėjų. Dabar klubas – tai tarsi didžiulė linksma šeima, kurioje yra ir vos trejų sulaukusių mergaičių, ir brandaus amžiaus moterų, kurioje daug juoko, išdaigų, pergalių džiaugsmo, tačiau ne kiek ne mažiau ir sunkaus darbo, o svarbiausia – visi tiesiog „serga“ šokiu.

Augo kaip ant mielių

Baigusi studijas Klaipėdos universitete ir Vilniaus kultūros mokykloje, Vilija grįžo į Tauragę. Netrukus sukūrė pradinukų šokių kolektyvą.

– Iš pradžių buvo gal 12 ar 15 vaikų. Jie vis atsivesdavo draugų, ir kolektyvas kasmet augo, – prisimena V. Krūgelienė. – tada jau teko skaidyti į grupes pagal amžių, tų grupių vis daugėjo. Iš pradžių repetuodavom Profesinio rengimo centre, po to – Kultūros rūmuose. Kai kolektyvas labai išaugo, teko ieškoti didelių erdvių, kad visi tilptume. Labai džiaugėmės, kai buvo atidaryti Bendruomenių namai. Dabar repetuojame ten, turime puikias sąlygas.

Dabar kolektyve yra 10 grupių: nuo 3 metukų, vadinamųjų modeliukų, su kuriais pirmiausia mokomės gražiai vaikščioti, žaisti pagal muziką, bandome ir šokius (jubiliejiniame koncerte jie pasirodys su šokiuku), vyresnius klasifikuojam pagal amžių: 1–2 klasė, 3–4, 5–6, 7–8, 9–12 ir suaugusieji. Suaugusieji gali lankyti kūno dizainą, „Kangoo jumps“, yra šokančių moterų grupė „Ladies show“ (joje šoka moterys nuo 28 iki įžengusių į šeštą dešimtmetį). Pernai dar prisidėjo ir linijinių šokių bei lavinamosios gimnastikos grupės.

Vilija džiaugiasi, kad kolektyve yra moterų, šokančių nuo pat kolektyvo įsikūrimo, pavyzdžiui, Jolanta Litauerienė. Pasak Vilijos, didelė dalis kolektyvo narių – ilgamečiai šokėjai, šokantys 10, 15, metų.

Repeticijos paprastai vyksta dukart per savaitę, tačiau artėjant pasirodymui papildomas darbas neišvengiamas. O kadangi renginių, koncertų būna išties daug – vidutiniškai po du per mėnesį, tai ir papildomos repeticijos neretai tampa kasdienybe.

– Darbas, darbas, darbas... – taip trumpai Vilija įvardija kolektyvo sėkmės paslaptį.

Mamos pėdomis

Kolektyvui taip išaugus viena Vilija tikrai nepajėgtų mokyti visų šokėjų, todėl ji labai džiaugiasi, kad dukra Evelina, pati išaugusi „Amadeus dance“, praėjusi visus etapus nuo 3 metukų, jau žengia mamos pėdomis. Ji moko 1-12 kl. šokėjus, be to, veda „Kangoo jumps“ treniruotes, turi trenerės licenciją.

– Labai gera perduoti savo darbo vaisius į geras rankas, nes tikrai žinau, kad klubas gyvuos dar labai daug metų. Nes ji irgi dėl šokių pametusi galvą, – šypsosi Vilija. 

Pasak jos, ypač Eveliną myli mažiausieji šokėjai – jie tiesiog ją lipte aplipę. Tačiau šiltai bendrauti neužtenka – reikia ir rezultato.

Ilgus metus šokius kolektyvui kūrė Vilija, dabar ši misija perėjo Evelinai.

Asmeninio albumo nuotraukos 

Kaip gimsta šokiai?

– Šokis kuriamas ilgai, – paklausta, kaip gimsta pasirodymų numeriai, pasakoja Vilija. – Į koncertą atėjusiam žmogui gal atrodo, kad vienas du, ir yra. O kuri jį gal 2–3 mėnesius: reikia pasirinkti temą, atributiką, aprangą, paskui vis jungi muziką, kurią būni išsirinkęs, bandai atlikti vieną ar kitą judesį, žiūri, ar jis dera su muzika, idėjų ieškai ir internete, muzikiniuose klipuose. Žinoma, ir į seminarus važiuojam, nuolat semiamės žinių.

Stiprus premjerinis šokis sukuriamas vienas per metus, jis vežamas į įvairius konkursus, festivalio „Sportas visiems“ „Džiaugsmo gimnastikos“ konkursą Palangoje, į kurį suvažiuoja apie 40 kolektyvų iš visos šalies, juos vertina rimta profesionalų komisija. Aštuonerius metus iš eilės „Amadeus dance“ nepaleidžia šio festivalio laureatų vardo. Kolektyvas net tris kartus įvertintas „Grand Prix“, o pirmųjų, antrųjų, trečiųjų vietų – begalė, be prizų negrįžtama nė iš vieno konkurso. Didžiausias laimėjimas – pernai tarptautiniame konkurse Latvijoje „I love dance“ laimėtas „Gran Prix“. Kolektyvas yra dalyvavęs ir užsienyje rengiamuose festivaliuose – Kroatijoje, Lenkijoje, Gruzijoje.

V. Krūgelienė didžiuojasi, kad Lietuvos moterų sporto asociacija patiki klubui paruošti respublikinio festivalio „Sportas visiems“ programą.

Pop šokiai sukuriami paprasčiau, juose galima jungti ir gatvės, ir šiuolaikinio šokio, ir džiazo elementus. Tokių šokių sukuriama daugiau. Vis dėlto Vilija teigia nesiekianti kiekybės: kur kas svarbiau išlaikyti aukštą lygį. 

Pasak Vilijos, „Amadeus dance“ šokio stilius – „show dance“ (šou šokių), todėl apranga, jos detalės ir makiažas labai svarbu, jie privalo būti įspūdingi. Tai – irgi Vilijos ir Evelinos „galvos skausmas“.

Klubo vadovė džiaugiasi, kad šokėjų koncertinei aprangai pasiūdinti ji gali skirti Neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) krepšelius – taip dabar įmanoma pasiūti gražesnę, kokybiškesnė aprangą. Lieka dar ir autobuso nuomai, ir startiniam mokesčiui. Beje, NVŠ programoje „Amadeus“ ugdo daugiausia moksleivių rajone.

Tradicijos vienija

Ketvirtį amžiaus gyvuojantis kolektyvas negali neturėti savo tradicijų. Paklausta apie jas, V. Krūgelienė pasakoja, kad jau ketvirtus metus iš eilės išskaptuotą „Amadeus“ klubo moliūgą jie veža į Švėkšną, į akciją „Mes už šviesą“. Pernai išskaptavo dar ir antrą, kurį nuvežė į J. V. Kalvano parką.

– Dar turim „Helovyno savaitę“, kai visi į repeticijas renkasi su Helovyno kaukėmis, atsineša vaišių. Matytumėt, kaip mamos vaikus išpusto – tiesiog gniaužia kvapą! Pradėjo vaikai, o paskui ir suaugusiųjų grupės prisijungė. Pagalvojom, o kodėl ir mums nepabuvus vaikais, nepaišdykavus? – šypsosi vadovė.

Kita tradicija – kalėdinis žiburėlis su tėveliais, kurio metu susipažįstama, bendraujama, žaidžiama. Be to, pernai klubas prisidėjo prie Tauragės visuomenės sveikatos biuro projekto „Dovanoju Tauragei“ – dalyvavo „Be active“ savaitei skirtame masiniame šokyje, tuo pačiu šokį skirdami kaip padėką mokytojams. V. Krūgelienė įsitikinusi, kad ir šiam renginiui lemta tapti klubo tradicija.

– Na ir, žinoma, šokių fiesta „Amadeus show“, mūsų svarbiausias metinis renginys, gimtadienis, irgi jau seniai tapęs tradicija, – pasakoja ji. – jis skirtas šviesaus atminimo visuomenės veikėjai Onutei Stankienei, kadangi ji buvo mūsų klubo narė. Kiek aš ją prisimenu, ji iš mūsų bėgdavo į chorą, iš choro – į teatrą ir t.t., labai visuomeniška moteris buvo. Jos buvo visur pilna. Negalim jos užmiršti, nes mūsų klubui ji buvo kaip mama. Kol gyvuosim, tol bus gyvas ir jos atminimas.

Grandiozinė „Amadeus dance“ 25-ojo gimtadienio šventė žiūrovus pradžiugins šiandien, 18.30 val., sporto komplekse „Bastilija“, o kartu su šokėjomis pasirodys ir atlikėja Eglė Jakštytė.

Vakar Tauragės kultūros rūmuose surengtas istorinis vakaras – akimirkai laikas atsuktas net šimtmečiu atgal. Prisimenant Lietuvos kariuomenės orkestro pirmąjį koncertą mūsų mieste, surengtą prieš 100 metų, Tauragėje suskambo kariuomenės pučiamieji.

 

Kur buvus kur nebuvus, džiazo primadona Neda Malūnavičiūtė – vėl Tauragėje. Šiandien su bendražygiais atlikėja kviečia į koncertą „Muzikiniai monologai“. Antrąją Kalėdų dieną, 16 val., skambės laiko patikrintos ir naujausios Olego Ditkovskio, Andriaus Kulikausko, bei Andriaus Borisevičiaus dainos. Tai puiki proga praturtinti šventinę nuotaiką gurmaniška muzika.

 

Lapkričio 5 d. Tauragės kultūros rūmuose atidaryta ir pristatyta dailininko, grafiko, Tauragės garbės piliečio Alfonso Čepausko paroda. Šiltai bendraudami su pačiu darbų autoriumi, tauragiškiai galėjo iš arčiau susipažinti su daugiaplane ir universalia jo kūryba, kur eksperimentuojama su skirtingomis grafikos technikomis, skirtingais meno žanrais.

Sekmadienio vakarą ant 200 piliakalnių Pabaltijo šalyse liepsnojo baltų vienybės laužai. Pasitinkant rudens lygiadienį ugnies šventė tradiciškai surengta ir ant Pagramančio piliakalnio.

Ketvirtadienio vakarą Tauragės kultūros rūmuose pristatyta suaugusiųjų dailės studijos auklėtinių kūrybos darbų paroda „Kūrybos magija“.