2020 Balandžio 04 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Kaip ir prieš 100 metų: nugriaudėjo Kariuomenės orkestro pasirodymas

  • Įkelta: 2019-12-28

Tauragės kultūros centro albumo nuotraukos 

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Vakar Tauragės kultūros rūmuose surengtas istorinis vakaras – akimirkai laikas atsuktas net šimtmečiu atgal. Prisimenant Lietuvos kariuomenės orkestro pirmąjį koncertą mūsų mieste, surengtą prieš 100 metų, Tauragėje suskambo kariuomenės pučiamieji.

Pritariant Lietuvos kariuomenės orkestrui (kapelmeisteris majoras Egidijus Ališauskas) penktadienio vakarą koncertavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentės Lorijana Laurinskaitė ir Virginija Bartušytė, taip pat Tauragės kultūros centro vokalinė grupė, vadovaujama Arūno Rakevičiaus.

Atkurtos Lietuvos kariuomenės orkestro užuomazgos siekia Tauragę. Pirmasis atkurtos Lietuvos metinių minėjimo karinis paradas 1919 m. vasario 16 dieną vyko ne kur kitur, o mūsų mieste. Tų pačių metų Kalėdas tauragiškiai sutiko klausydamiesi jau oficialaus Lietuvos kariuomenės orkestro pirmojo koncerto, kuris įvyko 1919 metų gruodžio 25 dieną. Jame, minint bermontininkų pasitraukimą iš Lietuvos, grojo I-ojo pėstininkų DLK Gedimino pulko orkestras, vadovaujamas iki karo Tauragėje dirbusio muziko Juozo Gudavičiaus. 

Tauragiškiai, su visa Lietuva, pirmojo karinio orkestro viešą pasirodymą Tauragėje mini nuo 1999 m. organizuodami tradicinę Lietuvos kariuomenės orkestrų šventę. Šiemet birželio 2 d. miesto šventės metu, įvyko jau IX kariuomenės orkestrų šventė.

 

 

 

Kur buvus kur nebuvus, džiazo primadona Neda Malūnavičiūtė – vėl Tauragėje. Šiandien su bendražygiais atlikėja kviečia į koncertą „Muzikiniai monologai“. Antrąją Kalėdų dieną, 16 val., skambės laiko patikrintos ir naujausios Olego Ditkovskio, Andriaus Kulikausko, bei Andriaus Borisevičiaus dainos. Tai puiki proga praturtinti šventinę nuotaiką gurmaniška muzika.

 

Lapkričio 5 d. Tauragės kultūros rūmuose atidaryta ir pristatyta dailininko, grafiko, Tauragės garbės piliečio Alfonso Čepausko paroda. Šiltai bendraudami su pačiu darbų autoriumi, tauragiškiai galėjo iš arčiau susipažinti su daugiaplane ir universalia jo kūryba, kur eksperimentuojama su skirtingomis grafikos technikomis, skirtingais meno žanrais.

Sekmadienio vakarą ant 200 piliakalnių Pabaltijo šalyse liepsnojo baltų vienybės laužai. Pasitinkant rudens lygiadienį ugnies šventė tradiciškai surengta ir ant Pagramančio piliakalnio.

Ketvirtadienio vakarą Tauragės kultūros rūmuose pristatyta suaugusiųjų dailės studijos auklėtinių kūrybos darbų paroda „Kūrybos magija“.

800 m. Žemaitijos paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose jubiliejus tauragiškiams įsimins ilgam. Istorinėje vietoje, ant Ivangėnų piliakalnio vakar tūkstantinė minia stebėjo šviesų ir muzikos spektaklį „Legenda apie Pilėnus“, kuriuo pradėtas devintasis Liudo Mikalausko Tauragės muzikos festivalis.