2019 Lapkričio 13 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Parką užlies džiazo banga

  • Įkelta: 2019-06-01
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Kasmetinis tarptautinis vasaros renginys „Džiazo dienos Tauragėje“ džiazo ritmais nuaidi skirtingose erdvėse mieste ir už jo ribų. Pirmą kartą surengtas 2015 metais, tarptautinis gyvos muzikos festivalis netruko išsikovoti svarbią poziciją greta kitų muzikinių renginių Tauragėje. Kasmet renginys pritraukia vis daugiau įvairių Lietuvos ir užsienio šalių atlikėjų. Šiemet pirmasis festivalio akordas nuaidės miesto šventės metu ir bus itin skambus – jau šiandien, šeštadienį, 17 val., Jono Viktoro Kalvano parke koncertuos džiazo karalius iš Amerikos ir vienas seniausių bei populiariausių Lenkijos džiazo kolektyvų „Jazz Band Ball Orchestra“.

Tiems, kuriuos užburia veržli improvizacija, charakteringos tonų spalvos ir aiškus ritmas bei tiems, kurių ausys pasiilgo kimaus, egzotiniu prieskoniu pagardinto vokalo, lydimo švelnių pučiamųjų, styginių ir klavišinių instrumentų garsų, ilgai laukti nebereikės.

Stanley Breckenridge – dainininkas, kompozitorius, pianistas, Claremont Graduate universiteto muzikologijos daktaras, dėstantis muzikologiją. Sėkmingai koncertuojantis JAV, Prancūzijoje, Japonijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Lenkijoje ir kituose pasaulio šalyse. S. Breckenridge atliekamai muzikai nereikia manieros ar atlikimo stiliaus užvadinimo. Jis pats ir jo atliekama muzika – jau yra maniera. S. Breckenridge repertuare – ne tik solinė kūryba, bet ir tokių žvaigždžių kaip Nancy Sinatra, Bobby Bland, Bill Cosby kūryba. Diskografiją sudaro septyni soliniai albumai, jis išleido ir keletą knygų muzikos tema.

„Jazz Band Ball Orchestra“ diksilendas – vienas seniausių ir populiariausių Lenkijos džiazo kolektyvų, įkurtas daugiau kaip prieš 52 metus keleto studentų Krokuvos aukštojoje muzikos mokykloje. Lenkijoje, JAV, Vokietijoje, Olandijoje išleista daugiau kaip 40 solinių vinilo kompaktinių plokštelių. Trumpiausias apibūdinimas, kas yra „Jazz Band Ball Orchestra“ muzika: Amstrongo tradicija, Elingtono improvizacija, žiupsnelis „Boogie“ ir šiek tiek „Latina“ įniršio. Viskas sumaišoma su geru šou ir kūrybingu atlikimu. Tai ne triukšminga diksilendo muzika, bet elegantiškai parinktas muzikos repertuaras.

Įėjimas – nemokamas.

Šiemet ryškiu šventės „Tauro ragas 2019 “ akcentu tapo ne tik žinomi atlikėjai, bet ir riaumojančių motociklų garsas. Tauragės miesto šventės metu Lietuvos ir aplinkinių šalių baikeriai tradiciškai susirinko į vieną įdomiausių motociklininkų renginių Lietuvoje „RisingThunder custom bike show 2019“. Įspūdinga motociklų paroda ir jų griausmas užliejo ne tik Pilies aikštę, Vytauto gatvę, bet ir visą Tauragę.

Jau šįvakar, nuo 22 valandos, Tauragės vasaros estradoje tauragiškius ir miesto svečius sukvies Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos...“ ansamblių vakaras „Čia protėvių ir mūsų žemė“ – teatralizuotas koncertas, atspindintis kertinius valstybės pamato akmenis: tapatybę, šeimą, darbštumą ir meilę Tėvynei.

Šiandien 18 val. restorano „Banga“ terasoje skambės eilės. Čia tradiciškai rengiami tarptautinio „Poezijos pavasario“ skaitymai. Poezijos mylėtojai klausysis svečių iš visos Lietuvos ir net Latvijos, žinoma, prisijungs ir tauragiškiai. 

Šiandien 17.15 Europe Direct informacijos centras kviečia į dėmesio vertą renginį – satyrinę diskusiją „Europos vidury“, kurioje savo sąmojį demonstruos žinomas žurnalistas, filosofas Paulius Gritėnas ir teisininkas Andrius Zimaitis bei publikos numylėtinis, aktorius Giedrius Savickas.