2020 Gegužės 26 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Mugė Bažnyčių gatvėje: jei ne pirkti, tai bent akis paganyti

  • Įkelta: 2019-06-01

Birutės Slavinskienės nuotraukos

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt


Po vakarykščio lietaus išaušusi pirma išties vasariška diena vilioja į gatvę didelius ir mažus. Juo labiau, kad šiandien Tauragė pražydo visomis vasaros spalvomis: visame miesto centre pilna veiksmo. Labiausiai, ko gero, vilioja Bažnyčių gatvė, kurioje įsikūrė prekybininkai iš visos Lietuvos.

Vaikštinėti skambant vaikų dainoms smagu, o ir akis yra į ką paganyti. Dailūs tautodailininkų darbai – nuo molinių puodynių, pintų krepšių iki papuošalų iš gintaro, metalo, odos ar keramikos. Moterų akis traukia ir dailūs lininiai drabužiai – suknelės, palaidinės. O jei dar nepasirūpinote dovana tėvo dienai – o ji jau ryt – mugėje tikrai ką nors tinkamo rasite: piniginę, puodelį, marškinėlius, šlepetes ar pirties kepurę, o galbūt kvepalus.

Vis dėlto daugelis piniginių plačiai atverti neskuba – vaikštinėja, dairosi, klausinėja kainų. O jos nemažos. Daugiau pirkėjų traukia pinigines prie maisto produktais prekiaujančių kioskų. Stabtelti prie jų viliote vilioja gardūs naminės duonos ar rūkytų mėsos gaminių kvapai. Yra čia ir įvairiausių pyragų, sausainių, chalvos, džiovintų vaisių, prieskonių, kavos ir kitokių skanumynų. Netikite? Užsukite – patys įsitikinsite!

Kasmetinis tarptautinis vasaros renginys „Džiazo dienos Tauragėje“ džiazo ritmais nuaidi skirtingose erdvėse mieste ir už jo ribų. Pirmą kartą surengtas 2015 metais, tarptautinis gyvos muzikos festivalis netruko išsikovoti svarbią poziciją greta kitų muzikinių renginių Tauragėje. Kasmet renginys pritraukia vis daugiau įvairių Lietuvos ir užsienio šalių atlikėjų. Šiemet pirmasis festivalio akordas nuaidės miesto šventės metu ir bus itin skambus – jau šiandien, šeštadienį, 17 val., Jono Viktoro Kalvano parke koncertuos džiazo karalius iš Amerikos ir vienas seniausių bei populiariausių Lenkijos džiazo kolektyvų „Jazz Band Ball Orchestra“.

Šiemet ryškiu šventės „Tauro ragas 2019 “ akcentu tapo ne tik žinomi atlikėjai, bet ir riaumojančių motociklų garsas. Tauragės miesto šventės metu Lietuvos ir aplinkinių šalių baikeriai tradiciškai susirinko į vieną įdomiausių motociklininkų renginių Lietuvoje „RisingThunder custom bike show 2019“. Įspūdinga motociklų paroda ir jų griausmas užliejo ne tik Pilies aikštę, Vytauto gatvę, bet ir visą Tauragę.

Jau šįvakar, nuo 22 valandos, Tauragės vasaros estradoje tauragiškius ir miesto svečius sukvies Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos...“ ansamblių vakaras „Čia protėvių ir mūsų žemė“ – teatralizuotas koncertas, atspindintis kertinius valstybės pamato akmenis: tapatybę, šeimą, darbštumą ir meilę Tėvynei.

Skirtinguose Lietuvos miestuose įgyvendinta edukacinė iniciatyva dr. Juozo P. Kazicko atminimui, Tauragėje išsivystė į unikalų, įvairialypį, skirtingas amžiaus grupes – nuo vaikų iki suaugusiųjų – įtraukiantį renginių ciklą. Dr. Juozo P. Kazicko (1918–2014) atminimui skirti renginiai Tauragėje, gegužės 23-iąją vykę nuo popietės iki pat vėlaus vakaro ne vieno tauragiškio su šypsena pavadinti „Kazickų diena“. Kazickų šeimos fondas Tauragės gyventojams dovanojo Nomedos Marčėnaitės vedamas „puodeliavimo“ dirbtuves, Pasvalio kultūros centro Jaunimo teatro „Drama“ ir Pasvalio P. Vileišio gimnazijos teatro spektaklį „Nesibaigiantis kelias“ bei dr. Juozo P. Kazicko gyvenimui atminti skirtą parodą ir Vidmanto Valiušaičio paskaitą „Juozas Kazickas ir Lietuvos laisvės byla“.

Šiandien 18 val. restorano „Banga“ terasoje skambės eilės. Čia tradiciškai rengiami tarptautinio „Poezijos pavasario“ skaitymai. Poezijos mylėtojai klausysis svečių iš visos Lietuvos ir net Latvijos, žinoma, prisijungs ir tauragiškiai.