2020 Gegužės 26 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Į „Palaiminimų šeštadienį“ kviečia ne tik tikinčiuosius

  • Įkelta: 2019-06-15

Palaiminimų šeštadienio Tauragėje konferencijas ves Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas ir pranciškonas Gediminas Numgaudis iš Kretingos

Organizatorių nuotrauka

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Birželio 15 dieną Tauragėje planuojamas atviras katalikų bažnyčios renginys visuomenei. Tauragėje lankysis vyskupas Kęstutis Kėvalas ir pranciškonas Gediminas Numgaudis iš Kretingos, kurie ves konferenciją Kultūros rūmuose.

Tai jau penktasis „Palaiminimų šeštadienis“. Nuo sausio mėnesio po Žemaitiją keliaujantis atvirų visuomenei renginių ciklas yra skirtas ne vien tikintiesiems, bet ir visiems norintiems pažinti krikščionybę.

„Palaiminimų šeštadienių“ iniciatyva, gimusi kaip bendras Telšių vyskupo Kęstučio Kėvalo ir Kretingos pranciškoniškojo jaunimo tarnybos projektas, šiemet keliauja per Telšių vyskupijos dekanatų centrus. Renginiai jau vyko Gargžduose, Naujojoje Akmenėje, Šilalėje ir Šilutėje, o iš Tauragės ciklas šiemet dar keliaus į Palangą, Skuodą, Mažeikius, Plungę ir Klaipėdą.

„Palaiminimų šeštadienis“ yra atviras visuomenei renginys, susidedantis iš dviejų dalių, kurių pirmoji vyksta salėje, o antroji – bažnyčioje. Renginių ciklas yra skirtas ne vien suaugusiems – organizuojami ir užsiėmimai vaikams, kuriuos veda įvairių meno sričių specialistai, jaunimo ir tėvų savanoriai. Pasak organizatorių, Palaiminimų šeštadienių misija – tai ne vien krikščioniškas visuomenės ugdymas ar tikinčiųjų susitikimas su vyskupijos ganytoju, bet ir vietinės bendruomenės auginimas, į pasiruošimą įtraukiant įvairias katalikiškas organizacijas ir bendruomenes regionuose. O tiesioginė renginio transliacija Telšių vyskupijos „YouTube“ kanalu padeda žiniai pasiekti ir gerokai platesnę auditoriją internetu – net ir išeivijoje gyvenančius lietuvius.

Tauragėje vyksiančio Palaiminimų šeštadienio tema „Daug gali karšta teisiojo malda“ konferencijas ves Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas ir pranciškonas Gediminas Numgaudis iš Kretingos. Palaiminimų šeštadienio pradžia  – birželio 15 dieną, 13 val., Tauragės kultūros rūmuose (Dariaus ir Girėno g. 3). Įėjimas nemokamas. Antroji renginio dalis vyks Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje (Stoties g. 2) nuo 13 iki 16 val. Palaiminimų šeštadienio programa bus tiesiogiai transliuojama Telšių vyskupijos „YouTube“ kanalu. Kitas Palaiminimų šeštadienis vyks liepos 27 dieną Palangoje.

 

Palaiminimų šeštadienio Tauragėje konferencijas ves Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas ir pranciškonas Gediminas Numgaudis iš Kretingos

Penktus metus Tauragėje skaičiuojantis džiazo muzikos festivalis vėl kviečia į nepakartojamus renginius. Vakar šios muzikos gerbėjai rinkosi „Požerūnų malūne“ – klausė naujos tauragiškių grupės „Optima“, gospel choro „Gloria“ ir garsiųjų „Blues Makers“, o kartu ir darė gerus darbus, dalyvaudami LIONS klubo akcijoje. Žmonės dosniai aukojo reta genetine liga sergančiai Agnei. Kad ji galėtų ir toliau naudotis delfinų terapija, suaukota 1251 eurų.


Po vakarykščio lietaus išaušusi pirma išties vasariška diena vilioja į gatvę didelius ir mažus. Juo labiau, kad šiandien Tauragė pražydo visomis vasaros spalvomis: visame miesto centre pilna veiksmo. Labiausiai, ko gero, vilioja Bažnyčių gatvė, kurioje įsikūrė prekybininkai iš visos Lietuvos.

Kasmetinis tarptautinis vasaros renginys „Džiazo dienos Tauragėje“ džiazo ritmais nuaidi skirtingose erdvėse mieste ir už jo ribų. Pirmą kartą surengtas 2015 metais, tarptautinis gyvos muzikos festivalis netruko išsikovoti svarbią poziciją greta kitų muzikinių renginių Tauragėje. Kasmet renginys pritraukia vis daugiau įvairių Lietuvos ir užsienio šalių atlikėjų. Šiemet pirmasis festivalio akordas nuaidės miesto šventės metu ir bus itin skambus – jau šiandien, šeštadienį, 17 val., Jono Viktoro Kalvano parke koncertuos džiazo karalius iš Amerikos ir vienas seniausių bei populiariausių Lenkijos džiazo kolektyvų „Jazz Band Ball Orchestra“.

Šiemet ryškiu šventės „Tauro ragas 2019 “ akcentu tapo ne tik žinomi atlikėjai, bet ir riaumojančių motociklų garsas. Tauragės miesto šventės metu Lietuvos ir aplinkinių šalių baikeriai tradiciškai susirinko į vieną įdomiausių motociklininkų renginių Lietuvoje „RisingThunder custom bike show 2019“. Įspūdinga motociklų paroda ir jų griausmas užliejo ne tik Pilies aikštę, Vytauto gatvę, bet ir visą Tauragę.

Jau šįvakar, nuo 22 valandos, Tauragės vasaros estradoje tauragiškius ir miesto svečius sukvies Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos...“ ansamblių vakaras „Čia protėvių ir mūsų žemė“ – teatralizuotas koncertas, atspindintis kertinius valstybės pamato akmenis: tapatybę, šeimą, darbštumą ir meilę Tėvynei.