2020 Gegužės 27 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Ansamblių vakaras suburs 1200 dalyvių

  • Įkelta: 2019-05-31

Jau šįvakar, nuo 22 valandos, Tauragės vasaros estradoje tauragiškius ir miesto svečius sukvies Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos...“ ansamblių vakaras „Čia protėvių ir mūsų žemė“ – teatralizuotas koncertas, atspindintis kertinius valstybės pamato akmenis: tapatybę, šeimą, darbštumą ir meilę Tėvynei.

Dainų ir šokių ansamblių vakaro „Čia protėvių ir mūsų žemė...“ kūrėjai – meno vadovė, režisierė ir vyriausioji baletmeisterė Leokadija Dabužinskaitė, muzikos vadovas Giedrius Svilainis, baletmeisteriai Indrė Alaburdienė, Ramona Butkutė-Lapėnienė, Raminta Čyplytė, Ligita Didžiulienė, Roberta Leščinskaitė ir kiti.

Muzikantams pasikeisdami diriguos net 14 dirigentų. Įspūdingas ir solistų sąrašas: Rasa Serra, Paulius Bagdonavičius, Ovidijus Vyšniauskas, Saulius Petreikis (multiinstrumentalistas), Kęstutis Lipeika (birbynė), apeiginio folkloro grupė „Kūlgrinda“ ir kt.

Paukščius Gegiutalą, Sakuolėlį ir Karo paukštę specialiai sukonstravo ir skraidins dukart pasaulio ir daugkartinis šalies čempionas Donatas Paužuolis.

Koncertuos Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“, Kauno miesto liaudiškų šokių grupė „Ratava“, Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos dainų ir šokių ansamblis „Šviesa“, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro šokių ansamblis „Ugnelė“ ir šokių grupė „Gama“, Muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto birbynininkų kvintetas, Sveikatos mokslo universiteto liaudiškų šokių ansamblio „Ave vita“ liaudies instrumentų orkestras ir vokalinis ansamblis, kolektyvai iš Alytaus, Birštono, Jonavos, Marijampolės, Panevėžio, Plungės, Šiaulių, Pabradės, Vilniaus, Telšių, Utenos, Švenčionių. Į bendrą šokių ir dainų pynę įsilies ir tauragiškiai: Tauragės kultūros centro dainų ir šokių ansamblis „Jūra“ (vadovai Justas Kirstukas, Saulius Bernotas, Vilija Krūgelienė, Žilvinas Jankus) ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos skudutininkų ansamblis (vadovas Kazys Bivainis).

Koncerto programą sudaro keturios dalys. Pirmoji dalis „Protėvių žemė“ skirta pagerbti savo protėvius – baltų gentis. Antroji dalis „Šeima“ vaizduoja šeimos papročius, šventes ir tradicijas: darnią šeimą, pagarbą tėvams ir seneliams, harmoningą ir laimingą vaikystę. Trečiojoje dalyje „Darbas – duona kasdieninė“ bus nusilenkta Motinai Žemei, kurią tūkstančius metų ardami, sėdami, nuimdami derlių mūsų protėviai sukūrė daugybę nuostabių dainų ir apeigų, kuriose aukštinamas darbštumas, pagarba ir meilė Žemei. Ketvirtoji dalis „Už Tėvynės laisvę“ – tai padėka už savo buvimą, kalbą, Tėvynę protėviams, kuriuos, kaip ir mus, augino ir auklėjo Žemė. Vakarą vainikuos priesakas ateinančioms kartoms ginti, gražinti ir stiprinti protėvių, tėvų kurtą ir iškovotą Lietuvos valstybę.

 

Skirtinguose Lietuvos miestuose įgyvendinta edukacinė iniciatyva dr. Juozo P. Kazicko atminimui, Tauragėje išsivystė į unikalų, įvairialypį, skirtingas amžiaus grupes – nuo vaikų iki suaugusiųjų – įtraukiantį renginių ciklą. Dr. Juozo P. Kazicko (1918–2014) atminimui skirti renginiai Tauragėje, gegužės 23-iąją vykę nuo popietės iki pat vėlaus vakaro ne vieno tauragiškio su šypsena pavadinti „Kazickų diena“. Kazickų šeimos fondas Tauragės gyventojams dovanojo Nomedos Marčėnaitės vedamas „puodeliavimo“ dirbtuves, Pasvalio kultūros centro Jaunimo teatro „Drama“ ir Pasvalio P. Vileišio gimnazijos teatro spektaklį „Nesibaigiantis kelias“ bei dr. Juozo P. Kazicko gyvenimui atminti skirtą parodą ir Vidmanto Valiušaičio paskaitą „Juozas Kazickas ir Lietuvos laisvės byla“.

Šiandien 18 val. restorano „Banga“ terasoje skambės eilės. Čia tradiciškai rengiami tarptautinio „Poezijos pavasario“ skaitymai. Poezijos mylėtojai klausysis svečių iš visos Lietuvos ir net Latvijos, žinoma, prisijungs ir tauragiškiai. 

Šiandien 17.15 Europe Direct informacijos centras kviečia į dėmesio vertą renginį – satyrinę diskusiją „Europos vidury“, kurioje savo sąmojį demonstruos žinomas žurnalistas, filosofas Paulius Gritėnas ir teisininkas Andrius Zimaitis bei publikos numylėtinis, aktorius Giedrius Savickas.

Aktyvios Tauragės miesto kultūrinio baro dalyvės – Genovaitė Šimaitienė ir Regina Vaičaitienė kitą savaitę pristatys parodą „Šaknimis ir šakomis“. Tai pirmas bendras mamos ir dukros kūrybinės sąjungos projektas, kuriame bus pristatomi tapybos ir fotografijos darbai. 

Visus, mylinčius muziką, balandžio 8 dieną, 17.30 val., Tauragės muzikos mokykla kviečia į „Paryžiaus dueto“ nemokamą koncertą. Koncertuos klarnetininkas Tomas Milerius (Prancūzija / Lietuva) ir pianistė Youmi Choi (Prancūzija / Pietų Korėja). Tomui koncerte taip pat ralkins jo tėtis bei mokytojas Antanas Milerius (klarnetas, Lietuva).