2019 Lapkričio 18 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Pilies menėse – bendra mamos ir dukros paroda

  • Įkelta: 2019-04-15
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Aktyvios Tauragės miesto kultūrinio baro dalyvės – Genovaitė Šimaitienė ir Regina Vaičaitienė kitą savaitę pristatys parodą „Šaknimis ir šakomis“. Tai pirmas bendras mamos ir dukros kūrybinės sąjungos projektas, kuriame bus pristatomi tapybos ir fotografijos darbai. 

Balandžio trečią dieną 80-ąjį metų jubiliejų šventė tauragiškė, žinoma tautodailininkė, choro „Tremtinys“ dalyvė Genovaitė Šimaitienė. Moteris išgarsėjo savo kartu su mama tremtyje pasiūtais tautiniais rūbais, kurie dabar eksponuojami Tauragės krašto muziejuje. Po mėnesio (gegužės 26 d.) jos dukra, reklamos dailininkė, dizainerė, laikraščio „Tauragės žinios“ dizainerė-maketuotoja, tuometinio Stepo Žuko taikomosios dailės technikumo absolventė Regina Vaičaitienė, minės savo 60 metų jubiliejų. Talentingos moterys balandžio 16 d. Tauragės pilies menėse pristatys bendrą parodą „Šaknimis ir šakomis“. Šaknimis, nes jos mama ir dukra. Šakomis, nes jųjų kūryboje vyrauja panašios temos.

Kaip rašė Eugenijus Šaltis, spalvingas ir sudėtingas Genovaitės Tverijonaitės-Šimaitienės, 9-erių metukų ištremtos į Sibirą, gyvenimas. Įdomus jos kelias į meną, tapybą. Genovaitė pradėjo mokytis dailės meno būdama keturiasdešimties. Važinėjo į pamokas pas garsią Jurbarko dailininkę Mikaliną Banaitienę, Maskvoje baigė Liaudies universiteto dailės skyrių. Atsirado kompozicijos pajutimas, supratimas, tobulėjo technika. G. Šimaitienė pradėjo savo darbus rodyti parodose, buvo pastebėta ir įvertinta visuomenės bei specialistų.

Įdomūs ir dukros Reginos patyrimai, kaip dailininkės apipavidalintojos, reklamų kūrėjos, fotografės. Mama G. Šimaitienė jubiliejinėje parodoje pristatys savo tapybos darbus, o dukra R. Vaičaitienė – meninę fotografiją.

Paroda „Šaknimis ir šakomis“ Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ bus pristatoma antradienį, 17 val. Ekspozicija veiks iki gegužės 7 dienos.

Visus, mylinčius muziką, balandžio 8 dieną, 17.30 val., Tauragės muzikos mokykla kviečia į „Paryžiaus dueto“ nemokamą koncertą. Koncertuos klarnetininkas Tomas Milerius (Prancūzija / Lietuva) ir pianistė Youmi Choi (Prancūzija / Pietų Korėja). Tomui koncerte taip pat ralkins jo tėtis bei mokytojas Antanas Milerius (klarnetas, Lietuva).   

Antradienį Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre vyko rajoninis vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis“ etapas. Šiemet į regioninį ratą Telšiuose vyks 4 dainininkai iš įvairių rajono ugdymo įstaigų, viena pasakorė ir instrumentinė grupė iš Skaudvilės.