2020 Birželio 02 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

„Amadeus dance show“ – tikra šventė šokio mėgėjams

  • Įkelta: 2019-02-01

Linos Buchlickajos Lauciuvienės nuotraukos

Vos ne ketvirtį amžiaus gyvuojantis šokių klubas „Amadeus dance“ , kuriam vadovauja Vilija Krūgelienė su dukra ir Evelina, sukvietė savo gerbėjus į jau tradiciniu tapusį renginį „Amadeus dance show“, skirtą Onos Stankienės atminimui. Kultūros rūmų salė nepajėgė sutalpinti visų žiūrovų, o scenoje šokis keitė šokį, o šokėjos stebino savo energija ir plastika.

Renginys „Amadeus dance show“, skirtas O. Stankienės atminimui, vyksta kasmet ir jau seniai tapo tradiciniu ir laukiamu žiūrovų. Jis rengiamas minint klubo gimtadienį. Į šventę visada susirenka didžiulis būrys tauragiškių – nedidelėje Kultūros rūmų salėje jie jau nebesutelpa.

Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo klubo vadovė Vilija Krūgelienė, šįkart šventės programoje iš 16 parodytų šokių anksčiau pastatytų buvo vos pora, visi kiti – nauji.

– Visos šokėjos pasirodė tikrai neblogai, – išsakė savo vertinimą vadovė, – ypač džiaugiuosi gimnastėmis – jos pas mus tik antri metai. Tik gaila, kad nemažai šokėjų išguldė gripas.

Šventėje dalyvavo ir svečių – Kultūros centro dainų ir šokių ansamblio „Jūra“ šokių grupė parodė premjerinį šokį „Karingo“, o dainininkė Marija sukėlė tikrą emocijų audrą.   

Paprašyta papasakoti, kaip sekasi klubui, V. Krūgelienė sakė, kad jį lanko vaikai ir mokiniai nuo 3 iki 20 m., yra  ir trys suaugusiųjų grupės: kūno dizaino, „Kangoo Jumps“ treniruotės ir šokančių moterų „Ladies show“ grupė. Klubo naujovė – lavinamosios gimnastikos treniruotės vaikams nuo 7 iki 12 m. 

Klubas turi ir daugiau tradicinių renginių: pažymi Pasaulinę sniego dieną, organizuoja respublikinį renginį „Šokio, sporto ir sveikatingumo konvencija“ ir jau visiems tauragiškiams žinomą „Amadeus dance show“. Šis renginys skirtas  Onos Stankienės atminimui – ji buvo aktyvi klubo narė, pirmoji iš apskričių miestų Tauragę įvedusi  į Lietuvos moterų sporto asociacijos gretas. „Amadeus“ klubas su šia asociacija glaudžiai bendradarbiauja jau 22 metus, prisidėdamas prie jų organizuojamų renginių „Be Active“ savaitės, festivalio „Auksinis ruduo“ ir „Sportas visiems“. Visi trys renginiai vyksta Palangoje.

Klubas turi kuo pasigirti ir kalbant apie 2018 metų laimėjimus:

– 2018 metus pradėjome su TAJA apdovanojimu „Jauna šeima“, – vardija V. Krūgelienė. –

Kaune LMSA šokių fiestoje gavome už originaliausią šokį laimėjimą, 6–8 klasių mergaitės laimėjo Didžiojo prizo diplomą ir vadovė Evelina gavo piniginę premiją už gausiausią į Kauno fiestą atvežtų šokėjų būrį. Iš Palangoje vykstančio konkurso „Džiaugsmo gimnastika“  jau 7 metus iš eilės parsivežame nugalėtojų taurę. Rugsėjo mėnesį, išvykę į Tarptautinį  Kroatijos meno festivalį-konkursą, irgi grįžome su dviejų pirmųjų vietų prizais – laimėjimus parsivežė merginų ir moterų grupės.

V. Krūgelienė sakė esanti labai dėkinga renginio rėmėjams, Lietuvos moksleivių sąjungos savanoriams.

– Ačiū visiems, kurie prisidėjo ir aukojo renginio metu beglobiams gyvūnams – suaukota 200 eurų, – sakė V. Krūgelienė.

 

Jau tradiciniu tapusiame gospel choro „Gloria“ koncerte „Tyli naktis“, antrąją Kalėdų dieną surengtame Tauragės Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje, buvo jauku ir daug geros muzikos. Kaip ir kasmet, koncerto metu buvo renkamos aukos vargstantiems.

Šiandien, gruodžio 13-ąją, 17 val., Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Fotografijos galerijoje bus pristatyta amerikiečių fotografijos pionieriaus, etnologo Edward Sheriff Curtis fotografijų paroda „Šešėlių gaudytojas“. Tai unikali proga susipažinti su 30 metų trukusiu, 37 milijonus dolerių kainavusiu bei 40 tūkstančių fotografijų apimties projektu, vykdytu Šiaurės Amerikoje.

Antradienį Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Tauragės filialas ir choras „Tremtinys“ minėjo 30-ąsias veiklos metines. Daugiau nei dvi valandas Kultūros rūmuose aidėjusios dainos ne vieną atėjusį privertė nubraukti ašarą. Renginio vedėjo Liudo Mikalausko teigimu, kai kurios patriotinės melodijos šiems žmonėms yra kur kas daugiau nei tekstas ir muzika, tai – maldos, padėjusios išgyventi sunkiu gyvenimo laikotarpiu.

Tauragės krašto muziejaus fotografijos galerijoje atidaryta fotografijų paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2018“. Ši paroda – tai vienerių metų geriausios šalies spaudos fotografų sustabdytos akimirkos, įvertintos tarptautinės vertinimo komisijos. Pristatyti tauragiškiams geriausių konkurso darbų buvo atvykęs Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis.

Jau visai netrukus, lapkričio 10-ąją, tauragiškius ir vėl sukvies mėgėjų teatrų festivalis „Kvartetas“. Daugeliui teatro mylėtojų jis yra tapęs neatsiejamu kiekvieno rudens atributu. Kita vertus, kaskart vis kitokiu – šiemet jo sumanytoja ir organizatorė Genovaitė Urmonaitė žada ne tik keturis įspūdingus spektaklius, vieną jų – profesionalaus teatro, bet ir intrigą – tris festivalio vedėjus, kurie daugeliui tauragiškių pažįstami, tačiau kaip jie sumanys pravesti renginį, nežino niekas.