2020 Sausio 21 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Labdaringo koncerto metu suaukota per 1000 eurų

  • Įkelta: 2018-12-27

Zigmo Mozuraičio nuotrauka

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Jau tradiciniu tapusiame gospel choro „Gloria“ koncerte „Tyli naktis“, antrąją Kalėdų dieną surengtame Tauragės Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje, buvo jauku ir daug geros muzikos. Kaip ir kasmet, koncerto metu buvo renkamos aukos vargstantiems.

Į jau septintus metus Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčioje surengtą koncertą pasiklausyti melodingų gospel choro „Gloria“, kuriam vadovauja Rasa Levickaitė-Šerpytienė, atliekamų kūrinių susirinko pilna bažnyčia.

– Septintą kartą surengtame koncerte tradiciškai rinkome pinigėlius kažkam, kam labiausiai reikia. Pernai per tokį pat koncertą surinkti pinigėliai pralaukė visus metus, kol atsirado, kam juos atiduoti. Šiemet irgi nebuvom niekam numatę, kam surinktus pinigus skirsime. Tiesiog padėsime saugiai ir lauksime, kol atsiras ekstra atvejis, kam tų pinigų tikrai prireiks. O surinkome per tūkstantį eurų, – „Tauragės žinioms“ pasakojo R. Levickaitė-Šerpytienė.

Pasak jos, chorui šis pasirodymas – didžiulė garbė, atsakomybė ir malonumas, svarbiausias metų koncertas, tarsi vainikuojantis visus metus.

– Repertuare buvo kaip niekada daug kalėdinių giesmių, buvo ir tradicinės gospel muzikos, ir giesmių pagal Evangeliją. Visada stengiuosi surinkti tokį repertuarą, kuris būtų ir įvairialypis, ir smagus dainuoti, – sakė ji.

Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčia koncerto metu buvo sausakimša. Pasak choro vadovės, būtų daugiau vietos – klausytojų būtų susirinkę dar daugiau.

Šiandien, gruodžio 13-ąją, 17 val., Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Fotografijos galerijoje bus pristatyta amerikiečių fotografijos pionieriaus, etnologo Edward Sheriff Curtis fotografijų paroda „Šešėlių gaudytojas“. Tai unikali proga susipažinti su 30 metų trukusiu, 37 milijonus dolerių kainavusiu bei 40 tūkstančių fotografijų apimties projektu, vykdytu Šiaurės Amerikoje.

Antradienį Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Tauragės filialas ir choras „Tremtinys“ minėjo 30-ąsias veiklos metines. Daugiau nei dvi valandas Kultūros rūmuose aidėjusios dainos ne vieną atėjusį privertė nubraukti ašarą. Renginio vedėjo Liudo Mikalausko teigimu, kai kurios patriotinės melodijos šiems žmonėms yra kur kas daugiau nei tekstas ir muzika, tai – maldos, padėjusios išgyventi sunkiu gyvenimo laikotarpiu.

Jau visai netrukus, lapkričio 10-ąją, tauragiškius ir vėl sukvies mėgėjų teatrų festivalis „Kvartetas“. Daugeliui teatro mylėtojų jis yra tapęs neatsiejamu kiekvieno rudens atributu. Kita vertus, kaskart vis kitokiu – šiemet jo sumanytoja ir organizatorė Genovaitė Urmonaitė žada ne tik keturis įspūdingus spektaklius, vieną jų – profesionalaus teatro, bet ir intrigą – tris festivalio vedėjus, kurie daugeliui tauragiškių pažįstami, tačiau kaip jie sumanys pravesti renginį, nežino niekas.

Tauragės B.Baltrušaitytės viešoji biblioteka dažnai sukviečia savo lankytojus pabendrauti su įdomiais žmonėmis. Ne išimtis buvo ir trečiadienio vakaras – bibliotekoje įvyko susitikimas su  filosofu, penkių knygų autoriumi ir vertėju, buvusiu ilgamečiu internetinio naujienų portalo bernardinai.lt redaktoriumi, Seimo nariu Andriumi Navicku, žurnalo „Kelionė“ redaktoriumi Gediminu Kajėnu, publiciste ir vaikų literatūros apžvalgininke Jurga Lūžaite-Kajėniene. Susitikimas, pavadintas „Mažais žingsneliais link didžių tikslų“, tapo šiltu ir jaukiu pasikalbėjimu apie gyvenimo prasmę, kitus tikrus ir svarbius dalykus.