2020 Sausio 21 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Tremtinių šventėje skambėjo dainos ir sveikinimai

  • Įkelta: 2018-11-22
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Antradienį Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Tauragės filialas ir choras „Tremtinys“ minėjo 30-ąsias veiklos metines. Daugiau nei dvi valandas Kultūros rūmuose aidėjusios dainos ne vieną atėjusį privertė nubraukti ašarą. Renginio vedėjo Liudo Mikalausko teigimu, kai kurios patriotinės melodijos šiems žmonėms yra kur kas daugiau nei tekstas ir muzika, tai – maldos, padėjusios išgyventi sunkiu gyvenimo laikotarpiu.

Tauragės politinių kalinių ir tremtinių bei mišraus choro „Tremtinys“ veiklos 30-ečio renginiai prasidėjo Švč. Trejybės bažnyčioje, kurioje buvo aukojamos šv. mišios. Vakare pilna Kultūros rūmų salė laukė šventinės dalies, kuriai diriguoti ėmėsi Tauragės garbės pilietis, kartu su choru „Tremtinys“ užaugęs atlikėjas Liudas Mikalauskas.

Charizma spinduliuojantis vakaro vedėjas ne kartą priminė, jog malda ir daina tremtinius lydėjo pačiais sunkiausiai gyvenimo momentais. Istorijos vingiai šiems žmonėms nepagailėjo karčių išbandymų.

Vos 5 mėnesių į Sibirą su tėveliais ištremtas Tauragės politinių kalinių ir tremtinių filialo vadovas Antanas Stankus – vienas jauniausių sąjungos narių. Nuo 2010 metų jis rūpinasi tremtinių veikla, globoja choro veiklą. A. Stankus teigė, jog padaryta yra išties nemažai: atstatyta Šubertinė, muziejus, paminklai, surengti renginiai. A. Stankus dėkojo buvusiems politinių kalinių ir tremtinių sąjungos, Tauragės filialo vadovams Gediminui Katinui, Nikodemui Krapavickui, Pijui Maksimavičiui, Pranui Rindokui. Gausių aplodismentų sulaukė ir ilgametis mišraus choro „Tremtinys“ vadovas Romualdas Eičas. Jis beveik 30 metų vadovauja atlikėjams, kurie šventės metu dar kartą padainavo susirinkusiems svečiams. Tačiau dainavo ne tik jie, bet ir svečiai – Gargždų choras „Atminties aidas“ bei uostamiesčio choras „Atminties gaida“.

Puikiai žinomos patriotinės melodijos ne vienam garbingo amžiaus žiūrovui išspaudė ašarą. Kaskart sudainuota daina sulaukdavo gausių salėje sėdinčiųjų plojimų. Paskutines renginio dainas choras atliko kartu su operos solistu Liudu Mikalausku. Jungtinėms pajėgoms dirigavo R. Eičas, kuriam po renginio gėlių įteikė rajono meras Sigitas Mičiulis, Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pirmininkė Giedrė Stulginskienė, „Mintaujos“ choro vadovė Danutė Petraitienė, Šaulių sąjungos atstovai.

Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis padėką įteikė nuo pirmosios choro repeticijos „Tremtinyje“ dainuojančiai Genovaitei Šimaitienei. Nusilenkta visiems dainininkams, o netrukus į sceną atneštas šventinis tortas, papuoštas 30-etį menančiu raižiniu.

Tauragėje „Tremtinio“ klubas įsikūrė 1988 m. lapkričio 4 dieną Gedimino Katino ir Edmundo Sakalio iniciatyva. Mišrų chorą „Tremtinys“ šiuo metu vienija daugiau nei 20 vyrų ir moterų. Dėl amžiaus ir jėgų stygiaus kai kurie buvę atlikėjai 30-ečio pasirodyme dalyvauti negalėjo, stebėjo pasirodymą iš žiūrovų kėdžių. 

 

Jau visai netrukus, lapkričio 10-ąją, tauragiškius ir vėl sukvies mėgėjų teatrų festivalis „Kvartetas“. Daugeliui teatro mylėtojų jis yra tapęs neatsiejamu kiekvieno rudens atributu. Kita vertus, kaskart vis kitokiu – šiemet jo sumanytoja ir organizatorė Genovaitė Urmonaitė žada ne tik keturis įspūdingus spektaklius, vieną jų – profesionalaus teatro, bet ir intrigą – tris festivalio vedėjus, kurie daugeliui tauragiškių pažįstami, tačiau kaip jie sumanys pravesti renginį, nežino niekas.

Tauragės B.Baltrušaitytės viešoji biblioteka dažnai sukviečia savo lankytojus pabendrauti su įdomiais žmonėmis. Ne išimtis buvo ir trečiadienio vakaras – bibliotekoje įvyko susitikimas su  filosofu, penkių knygų autoriumi ir vertėju, buvusiu ilgamečiu internetinio naujienų portalo bernardinai.lt redaktoriumi, Seimo nariu Andriumi Navicku, žurnalo „Kelionė“ redaktoriumi Gediminu Kajėnu, publiciste ir vaikų literatūros apžvalgininke Jurga Lūžaite-Kajėniene. Susitikimas, pavadintas „Mažais žingsneliais link didžių tikslų“, tapo šiltu ir jaukiu pasikalbėjimu apie gyvenimo prasmę, kitus tikrus ir svarbius dalykus.