2020 Sausio 21 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Geriausios metų spaudos fotografijos – vėl Tauragėje

  • Įkelta: 2018-11-09
Fotografijų parodą „Lietuvos spaudos fotografija 2018“ tauragiškiams pristatė (iš kairės) Lietuvos spaustos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis ir Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorius Romualdas Vaitkus. Birutės Slavinskienės nuotrauka

Tauragės krašto muziejaus fotografijos galerijoje atidaryta fotografijų paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2018“. Ši paroda – tai vienerių metų geriausios šalies spaudos fotografų sustabdytos akimirkos, įvertintos tarptautinės vertinimo komisijos. Pristatyti tauragiškiams geriausių konkurso darbų buvo atvykęs Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis.

Fotografijos mėgėjams, susirinkusiems į parodos atidarymą, Jonas Staselis papasakojo, kad septynioliktą kartą surengtam nacionaliniam konkursui fotografijas pristatė 121 autorius. Konkurso temos: „Naujienos“, „Gyvenimas“, „Portretas“, „Kultūra ir pramogos“, „Diplomatija“, „Kariuomenė“, „Sportas“, „Gamta ir jos apsauga“, „Spindesys“, „Reportažas / Fotopasakojimas“, „Europos metai“ (šiai temai leista pateikti per pastaruosius penkerius metus sukurtas fotografijas). Komisija vertino keturis tūkstančius darbų. Apdoroti fotografijas kompiuterinėmis programomis, nesilaikant fotožurnalistikos taisyklių, leidžiama vienintelėje „Spindesio“ temoje.
Pasak R. Staselio, fotožurnalistika turi atskleisti įvykį, bet kartu turi pateikti ir klausimų. Kartais ji gali atrodyti kaip klasikinė fotografija, bet turi turėti momentinės energijos ir dinamiškumo, spalvas, judesį, emocijas. Iš to ir susideda jos stiprybė.

Spaudos fotografija turi sudominti ir parodyti požiūrį į tai, kas vyksta mūsų pasaulyje, atskleisti gyvenimo problemas bei įvykius, juos perteikdama subtiliais ir daugiasluoksniais vaizdais.

– Mūsų konkurse jau antrus metus galioja papildytas etikos kodeksas ir daug ką draudžiančios, sukonkretintos fotografijų kompiuterinio apdorojimo taisyklės, tad fotografijos gali pasirodyti ne tokios spalviškai efektingos ar patrauklios, kaip mes jau įpratę matyti telefonų ar kompiuterių ekranuose, – apie konkurso nuostatas pasakojo J. Staselis. – Kertinė konkurso nuostata lieka, kad fotografijų vaizdo turinys negali būti pakeistas ir pagražintas. Iš tarptautinės vertinimo komisijos atrinktų 200 konkurso finalininkų fotografijų, nustačius įvairių konkurso nuostatų pažeidimų, šiemet buvo eliminuota 14 nuotraukų, vienas reportažas ir vienas fotopasakojimas. Deja, kai kurios fotografijos buvo tarp nominuotųjų.

Pasak jo, nacionalinis konkursas „Lietuvos spaudos fotografija“ propaguoja aukščiausius vizualinės žurnalistikos standartus ir imasi misijos užtikrinti savo kuriamos vizualinės informacijos patikimumą.

Paroda bus eksponuojama iki gruodžio 12 dienos.

Jau visai netrukus, lapkričio 10-ąją, tauragiškius ir vėl sukvies mėgėjų teatrų festivalis „Kvartetas“. Daugeliui teatro mylėtojų jis yra tapęs neatsiejamu kiekvieno rudens atributu. Kita vertus, kaskart vis kitokiu – šiemet jo sumanytoja ir organizatorė Genovaitė Urmonaitė žada ne tik keturis įspūdingus spektaklius, vieną jų – profesionalaus teatro, bet ir intrigą – tris festivalio vedėjus, kurie daugeliui tauragiškių pažįstami, tačiau kaip jie sumanys pravesti renginį, nežino niekas.

Tauragės B.Baltrušaitytės viešoji biblioteka dažnai sukviečia savo lankytojus pabendrauti su įdomiais žmonėmis. Ne išimtis buvo ir trečiadienio vakaras – bibliotekoje įvyko susitikimas su  filosofu, penkių knygų autoriumi ir vertėju, buvusiu ilgamečiu internetinio naujienų portalo bernardinai.lt redaktoriumi, Seimo nariu Andriumi Navicku, žurnalo „Kelionė“ redaktoriumi Gediminu Kajėnu, publiciste ir vaikų literatūros apžvalgininke Jurga Lūžaite-Kajėniene. Susitikimas, pavadintas „Mažais žingsneliais link didžių tikslų“, tapo šiltu ir jaukiu pasikalbėjimu apie gyvenimo prasmę, kitus tikrus ir svarbius dalykus.

Šeštadienį Tauragėje mokslo metus pradėjo daugelis ugdymo įstaigų. Šventišką nuotaiką mokyklų kiemeliuose papildė ir nekantrus linksmybių laukimas – po klasės valandėlių mokiniai su tėveliais patraukė į Pilies aikštę, kur šurmulys netilo iki vėlaus vakaro. Rugsėjo 1-osios nuotaika nenusileido miesto šventei – jos metu atidengta Tauro skulptūra, išdalyti 25 tūkst. eurų geriausiems rajono mokiniams, o kur dar nemokamos visą dieną trukusios linksmybės – Kakė Makė, koncertas, batutų parkas ir putų šou.