2019 Balandžio 24 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Rugsėjo 1-osios linksmybės – Tauro atidengimas, 25 tūkst. premijų vaikams

  • Įkelta: 2018-09-03

Tauragės rajono savivaldybės albumo nuotraukos

Šeštadienį Tauragėje mokslo metus pradėjo daugelis ugdymo įstaigų. Šventišką nuotaiką mokyklų kiemeliuose papildė ir nekantrus linksmybių laukimas – po klasės valandėlių mokiniai su tėveliais patraukė į Pilies aikštę, kur šurmulys netilo iki vėlaus vakaro. Rugsėjo 1-osios nuotaika nenusileido miesto šventei – jos metu atidengta Tauro skulptūra, išdalyti 25 tūkst. eurų geriausiems rajono mokiniams, o kur dar nemokamos visą dieną trukusios linksmybės – Kakė Makė, koncertas, batutų parkas ir putų šou.

Renovacijos startas

Rugsėjo 1-ąją, šeštadienį ugdytinius į Mokslo ir žinių šventę sukvietė „Šaltinio“, Martyno Mažvydo, Tarailių ir „Aušros“ progimnazijos, Jovarų pagrindinė mokykla, Žygaičių ir Skaudvilės gimnazijos, Gaurės, Lauksargių ir Lomių pagrindinės mokyklos. Likusios rajono mokyklos naujuosius mokslo metus pasitiko šiandien, pirmadienį.

Šeštadienį 10 val. Martyno Mažvydo progimnazijos bendruomenės ir vadovo su startuojančia pastato renovacija atvyko pasveikinti meras Sigitas Mičiulis. Meras pasidžiaugė, jog pati seniausia, 2020-aisiais šimtmetį švęsianti, rajono mokykla taps modernia ir inovatyvia mokymo įstaiga. Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir dalies savivaldybės lėšų finansuojamas, bemaž 2 mln. eurų atsieisiantis remontas startuos jau netrukus – nuo rugsėjo 15-osios.

Dovanos pradinukams

Po oficialiosios dalies į klases susirinkę pradinukai šiemet sulaukė ypatingos savivaldybės dovanos. Ant stalų rado dėžutes su visomis būtiniausiomis mokymosi priemonėmis. Staigmena džiaugėsi ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai – prieš rugsėjo 1-ąją mokyklinių prekių mugių šukuoti jiems nereikėjo, be to, sutaupė ne po vieną dešimtį eurų. Kaip skelbia Tauragės rajono savivaldybė, už  25 tūkst. eurų iš viso buvo nupirkta 1400 mokymosi priemonių krepšelių – visiems be išimties pradinukams.

Tauragiškės, dviejų dukrų mamos Jovitos Verpečinskienės teigimu, kiti Lietuvos miestai gali pavydėti Tauragės rajono savivaldybės vykdomų iniciatyvų ir dėmesio jaunoms šeimoms. Pasak moters, mokymosi priemonių rinkiniai pradinukams ypač palengvino tėvelių dalią ir padėjo sutaupyti tiek laiko, tiek lėšų ruošiantis naujiems mokslo metams. „Praėjusiais metais būtiniausioms prekėms mokyklai išleidome maždaug 100 Eur, tad šiemet Savivaldybės dovanojamas mokymosi priemonių rinkinys – išties didelė finansinė pagalba. Tikiu, kad jame antrokė ir ketvirtokė dukros ras visko, ko gali prireikti. Draugams ir pažįstamiems net giriuosi, kad gyvenu Tauragėje, kurioje šitiek daug dėmesio jaunoms šeimoms ir jų gyvenimo kokybės gerinimui“, – entuziastingai kalbėjo pradinukių mama.

Apie Tauragės rajono savivaldybės dovaną 1–4 klasių mokiniams reportažą parengė nacionalinis transliuotojas LRT, jis buvo rodomas informacinėje laidoje „Panorama“.

Atidengtas Tauras

Nuo 12 valandos šurmulys iš mokyklų persikėlė į Pilies aikštę, kur vaikų laukė mėgstami personažai Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas. Veiklas demonstravo įvairių sporto ir meno būrelių atstovai, čia pat aikštėje įsirengę savo stovyklas. Ant scenos pasirodymus rengė Tauragės moksleivių kūrybos centro mokiniai, šokių studija „Spindulys“ ir kiti šokėjai bei dainorėliai. Mažieji dūko nemokamų batutų parke ir laukė 18 val. žadėto putų šou.

13 val. Pilies prieigose susibūrusių tauragiškių akivaizdoje atidengta Kęstučio Plyskaičio nulieta Tauro skulptūra. Muziejaus „Santaka“ direktorius Romualdas Vaitkus džiaugėsi, kad maža idėja Pilies kiemelyje pastatyti Tauragės vietovardžio simbolį – bent nedidelį tauriuką, išaugo iki didelės skulptūros, kuri neabejotinai, šalia Pilies, taps dar vienu miesto simboliu. Atidengus skulptūrą prie jos plūdo žmonės, smalsūs vaikai, ir ne tik, stengėsi ją pačiupinėti, fotografavosi.

Išdalytos premijos

Atidengus Tauro skulptūrą, ant scenos, lydint susirinkusiųjų ovacijoms ir Šaltinio progimnazijos pučiamųjų orkestro maršams jaunimo pamėgtas didžėjų dueto „Radistai“ narys  Jonas Nainys, kartu su Rotary klubo atstovais Laurynu Jaručiu, Tomu Juodikiu ir savivaldybės vadovais ėmė dalinti Pažangos premijas.

Penkioms didžiausią pažangą padariusioms klasėms skirtos 1 000–3 000 Eur dydžio premijos. Dešimt didžiausią pažangą padariusių 8–12 klasių mokinių paskatinti 100–1 000 Eur piniginėmis premijomis. Visų mokymo dalykų metiniame įvertinime dešimtukus turintiems trisdešimt trims 6–12 klasių mokiniams numatyta paskirstyti 10 tūkst. eurų. Iš viso išdalinta 25 tūkst. eurų.

„Džiaugiamės, kad mūsų rajone auga gabi ir išsilavinusi karta. Šios premijos – įrodymas, kad už atkaklias kasdienes pastangas ir pasiektus aukštus rezultatus yra atlyginama. Skatiname rajono moksleivius siekti labai gerų mokymosi rezultatų ir tikimės, kad galbūt šios premijos padės jiems atrasti žinių įgijimo, tobulėjimo poreikį. Tikime, kad jaunimas – ateities kūrėjai. Jų mokymosi kokybės gerinimas, pagalba suteikiant reikalingas priemones mokslui ir tobulėjimo galimybių atvėrimas – viena iš savivaldos prioritetinių sričių“, – reziumavo Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis.

Šurmulys mieste netilo iki pat 21 val., kuomet Pilies kiemelyje jaunimui surengta putų diskoteka.

 

Pilies prieigos tokio vaizdelio, kokį penktadienį išvydo tauragiškiai ko gero nematė gerą šimtmetį. Aikštelėje stabtelėjo aštuonios arklių traukiamos karietos. Tai  „Titanen on tour 2018“ projekto dalyviai iš Vokietijos senuoju Hansa keliu nuo Berlyno traukiantys  link Rusijos Federacijos.

Džiazo festivalio kulminacija Tauragėje – dar trys šio vakaro koncertai. Jau 15 val. ką sugeba parodys Tauragės jaunieji talentai. Vėliau karštą programą pristatys „EL Quadro“ iš Argentinos, kurioje skambės ispaniška rumba, braziliškosios samba ir bossa nova, salsa, cumbia, bolero bei argentinietiškas tango. O vakarą vainikuos kvintetas iš Lenkijos, jaukiai suskambėsiantys „Bangos“ terasoje Jam session vakare. 

Šį savaitgalį Tauragėje vėl skambės džiazo ritmai. Jau šįvakar, 19 val. Pilies kiemelyje suskambės estų džiazo žvaigždė Sofia Rubina ir Kauno Bigbendas, Ellai Fitzgerald skirtame koncerte „101: Tribute to Ella Fitzerald“. Linksmybes restorane „Banga“ pratęs 22 val. prasidėsiantis Jam session su legendine funk grupe „Gin'Gas“.