2019 Vasario 18 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

„Vilnius Guitar Trio“ geležinkelio stotyje

  • Įkelta: 2018-06-29
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Trys pripažinti gitaros meistrai: Artūras Chalikovas, Gintaras Šulinskas ir Andžej Zujevič. Trys meniškos sielos, trys patirtys ir trys gitaros.

„Vilnius Guitar Trio“ – kokybiškos muzikos mėgėjams pristatys įspūdingą programą, kurioje tokių pasaulinių grandų kaip Chick Korea, Al di Meola, Paco de Lucia, „Sting“, Charlie Parker, „Gipsy Kings“, „The Beatles“ kompozicijos.

Gitaros virtuozai stebins ir pačių gitaristų sudėliota autorine muzikos mozaika. Profesionalios scenos meno atlikėjų tarpe „Vilnius guitar trio“ jau užsitikrino aukštą įvertinimą kaip profesionalus gitaristų ansamblis, turintis didžiulį kūrybinį potencialą. Ansamblio koncertinė programa labai plati ir spalvinga, apjungianti romantiškąjį fusion, žinomas klasikos metamorfozes, svajingąjį džiazą, aistringąjį flamenko. Gitaristų atlikime gausu virtuoziškų improvizacijų ir kūrybinio polėkio.

Artūras Chalikovas – „Vilnius Guitar Trio“ meno vadovas, gitaros virtuozas ir kompozitorius, populiarinantis fusion ir kitus muzikos stilius.

Jo muzikavimas – tai ne tik technika, bet ir emocijos, tikra romantikos išraiška. Artūro Chalikovo išskirtinumas – instrumentu ir garsu išdainuojamos melodijos, pasižyminčios sudėtingais sprendimais ir unikaliu skambesiu. Artūras Chalikovas yra gitaros mokyklos „Glorija“ įkūrėjas ir pedagogas, išbandęs savo jėgas su daugeliu žymių muzikantų, tame tarpe su Skirmantu Sasnausku projekte „Sambossa“ bei savo grupe „Jazz Brothers“. Šį puikų gitaristą galima nuolat sutikti įvairiose meno scenose. Artūras puikus improvizacijos meistras, nuolat ieškantis ypatingų dermių ir naujų išraiškos priemonių savo kūryboje.

Gintaras Šulinskas – gitaros virtuozas, nuolat pristatomas, kaip vienas geriausių Lietuvos gitaristų.

Dalyvavimas daugybėje festivalių, patirtis grupėje „Oktava“, Lietuvos lengvosios muzikos orkestre, amerikiečių miuzikle „Vestsaido istorija“ ir kitur leidžia šiam gitaros meistrui mėgautis savo talentu ir tuo džiuginti klausytojus. Į jo koncertus ne tik Lietuvoje, bet ir JAV, Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje susirenka sausakimšos fanų salės.
Gintaro Šulinsko programose – nuo klasikos iki avangardo. Patirties ir eksperimentinio polėkio nestokojantis menininkas nuolat atranda vis naujas gitaros galimybes ir jomis nustebina savo klausytojus. Tai meistras, koncertuose demonstruojantis, kaip yra įvaldęs net 13 gitarų. Visomis jomis geba atskleisti vis naują gitaros, kaip instrumento pusę, ir vėl netikėtai nustebinti publiką.

Andžėj Zujevič – profesionalus gitaristas, kuriam muzika yra gyvenimo būdas.

Gitara yra neatskiriamas „pakeleivis“ visur ir visada, jos garsai skamba nepertraukiamai – namuose, mokant vaikus, vairuojant automobilį, atostogaujant, dirbant. Gitaristas įkvėpimo semiasi iš tokių muzikų kaip Pat Metheny, John McLaughlin, Tommy Emmanuel, Adam Rogers, Ulf Wakenius, Joe Pass, Wes Montgomery, Frank Gambale, Eric Clapton, Scott Henderson ir kt. Andžej labai dėkingas žinomam pedagogui S. Daugirdui, kurio pamokos praverčia tobulinant gitaros techniką bei kuriant įvairias kompozicijas. Atlikėjas vertina koncertus ir pasirodymus, kuriuose skamba tik gyva muzika. 2007 m. Andžėj baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (specialybė – džiazas). Konkursų „Gitaristų šėlsmas“ 2004 m. ir 2008 m. nugalėtojas, 2013 m. garbinga antroji vieta „Rock / Blues“ kategorijoje. 2007 m. Eurovizijos dalyvis. Dalyvavo ir tebedalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose.

Birželio 30 d., šeštadienis

19.00 val., Tauragės geležinkelio stotyje, Tremtinių kelias 25.

Įėjimas nemokamas

Prieš 70 metų, 1948 m. gegužės 22–23 d. iš Lietuvos okupantai į Buriatijos-Mongoliją ir Krasnojarsko kraštą ištrėmė 40002 lietuvius, tarp kurių buvo 11066 vaikai. Tai viena didžiausių lietuvių trėmimo operacijų, kodiniu pavadinimu „Vesna“. Tremtiniai prisimena, kad iš Tauragės traukinių stoties pajudėjo apie 50–60 vagonų, kurių kiekviename buvo po 50 žmonių.

Birželio 1–3 dienomis minėsime Tauragės 511-ąjį gimtadienį – vieną didžiausių metų švenčių mieste. Šventinį savaitgalį vyks daugybė muzikos, sporto, teatro, šokio pasirodymų, susitikimų, šurmuliuos mugės, mažuosius džiugins nemokami atrakcionai, kitos pramogos. Oficialiai patvirtinta, jog linksmybes vainikuos Gyčio Paškevičiaus koncertas.

Vakar B. Baltrušaitytės bibliotekoje puiki poezija pynėsi su muzikos garsais – susirinkusių tauragiškių ausis lepino poetas Vainius Bakas ir muzikos atlikėjas Giedrius Vaškys. Toks duetas atvyko neatsitiktinai – G. Vaškys dainas atlieka pagal  V. Bako žodžius. Poetą atlydėjo ir jį pristatė filosofas Andrius Konickis.