2019 Sausio 18 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Tauragiškiai – poezijos fanai

  • Įkelta: 2018-05-11

Vakar B. Baltrušaitytės bibliotekoje puiki poezija pynėsi su muzikos garsais – susirinkusių tauragiškių ausis lepino poetas Vainius Bakas ir muzikos atlikėjas Giedrius Vaškys. Toks duetas atvyko neatsitiktinai – G. Vaškys dainas atlieka pagal  V. Bako žodžius. Poetą atlydėjo ir jį pristatė filosofas Andrius Konickis.

Pirmąją poezijos knygą Vainius išleido būdamas vos 14-os, nuo ankstyvos vaikystės jo gabumus pastebėjo tėvai, vėliau pirmoji mokytoja, na, o sulaukus pilnametystės, jį formavo studijos universitete, naujos kultūrinės patirtys ir kt.

Paklaustas, kuo G. Vaškį sužavėjo būtent V. Bako poezija, atlikėjas teigė, kad poeto kūryboje yra kažkokios magijos, tos eilės jam labai artimos. Gerų žodžių atlikėjui negailėjo ir pats poetas: „Šį vakarą pirmą kartą Giedrių matau gyvai, girdžiu gyvai jo atliekamas dainas, tiesa, stebėdavau jį ir anksčiau, o šiandien vienu žodžiu galėčiau apibūdinti jo dainavimą – nuostabu. Džiaugiuosi, kad esu dainuojamas, ir ne vieno Giedriaus, visos tos interpretacijos savaip mielos. Džiaugiuosi, kad tie žmonės mane atrado, o aš atradau juos“.

Pasak Vainiaus, jo kūrybos įkvėpėjas yra Dievas. Viskas, apie ką jis rašo, yra išgyventa ir išjausta, iš tikro santykio. Galbūt todėl tokia poezija paliečia daugelio sielas?

„Galiu drąsiai pasakyti, kad tauragiškiai – poezijos fanai. Ir turi gerą skonį!“ – po renginio džiaugėsi bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė.  

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ fotografijos galerijoje atidaryta Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjo doc. dr. Remigijaus Venckaus paroda „Fotoatkarpos“. Eksperimentinės fotografijos profesionalas tauragiškiams taip pat skaitė paskaitą, kurios metu atskleidė ne tik fotografijos meno subtilybes bei istorinius momentus, bet ir savo kūrybos užkulisius. Savo darbus jis eksponuoja žinomose pasaulio bei Lietuvos galerijose, juos pamatyti galima ir tinklalapyje venckus.eu. Provokuojančiomis vyrų aktų nuotraukomis garsėjantis menininkas, kalbėdamas su „Tauragės žinių“ žurnaliste, neslepia: jį žavi chuliganizmas ir ironiškas požiūris į meną.

Dainų dainelė“ – tai vienas unikaliausių, daugiausiai dalyvių pritraukiančių šalies muzikinių renginių. Šiemet į „Dainų dainelės“ nacionalinį turą iš Tauragės išvyko net 7 solistės. Pirmadienį Vilniuje vyko trečiojo etapo pasirodymų filmavimas. Koncertas bus transliuojamas gegužės 6-ąją, Motinos dieną, per nacionalinę televiziją LRT.

Šiandien, pasaulinę Knygos dieną, per pietus tauragiškius arbatos pakvietė rajono B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kolektyvas. Ir ne tik arbatos – atidaryta nacionalinė bibliotekų savaitė, išrinktos geriausios praėjusiųjų metų knygos.