2019 Gegužės 22 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Renginiai

Minėjo 70-ąsias tremties metines

  • Įkelta: 2018-05-23
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Prieš 70 metų, 1948 m. gegužės 22–23 d. iš Lietuvos okupantai į Buriatijos-Mongoliją ir Krasnojarsko kraštą ištrėmė 40002 lietuvius, tarp kurių buvo 11066 vaikai. Tai viena didžiausių lietuvių trėmimo operacijų, kodiniu pavadinimu „Vesna“. Tremtiniai prisimena, kad iš Tauragės traukinių stoties pajudėjo apie 50–60 vagonų, kurių kiekviename buvo po 50 žmonių.

Prisimindami šią tautai tragišką sukaktį, visoje Lietuvoje Tremtinių ir politinių kalinių sąjungos nariai iš degančių žvakučių dėliojo žodį LIETUVA tremties atminimo vietose. Prie šios atminimo akcijos jungėsi ir Tauragės skyrius – vadovaujami Antano Stankaus tremtiniai vakar susibūrė geležinkelio stotyje.

Tautiniais rūbais pasipuošęs choras, vadovaujamas Romualdo Eičo, „Tremtinys“ giedojo lietuviškas giesmes. Sąjungos nariai dalijosi prisiminimais, džiaugėsi aktyvia savo skyriaus veikla. Pirmininko Antano Stankaus teigimu, Tauragės skyrius šiuo metu vienija apie 100 narių, o visoje Lietuvoje jų yra apie 16 tūkst.

Daugiau apie skaudžius istorijos momentus, tremtinių atsiminimus skaitykite penktadienio laikraštyje.

Reginos Vaičaitienės nuotraukos

 

Birželio 1–3 dienomis minėsime Tauragės 511-ąjį gimtadienį – vieną didžiausių metų švenčių mieste. Šventinį savaitgalį vyks daugybė muzikos, sporto, teatro, šokio pasirodymų, susitikimų, šurmuliuos mugės, mažuosius džiugins nemokami atrakcionai, kitos pramogos. Oficialiai patvirtinta, jog linksmybes vainikuos Gyčio Paškevičiaus koncertas.

Vakar B. Baltrušaitytės bibliotekoje puiki poezija pynėsi su muzikos garsais – susirinkusių tauragiškių ausis lepino poetas Vainius Bakas ir muzikos atlikėjas Giedrius Vaškys. Toks duetas atvyko neatsitiktinai – G. Vaškys dainas atlieka pagal  V. Bako žodžius. Poetą atlydėjo ir jį pristatė filosofas Andrius Konickis.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ fotografijos galerijoje atidaryta Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto Pramogų industrijų katedros vedėjo doc. dr. Remigijaus Venckaus paroda „Fotoatkarpos“. Eksperimentinės fotografijos profesionalas tauragiškiams taip pat skaitė paskaitą, kurios metu atskleidė ne tik fotografijos meno subtilybes bei istorinius momentus, bet ir savo kūrybos užkulisius. Savo darbus jis eksponuoja žinomose pasaulio bei Lietuvos galerijose, juos pamatyti galima ir tinklalapyje venckus.eu. Provokuojančiomis vyrų aktų nuotraukomis garsėjantis menininkas, kalbėdamas su „Tauragės žinių“ žurnaliste, neslepia: jį žavi chuliganizmas ir ironiškas požiūris į meną.